Gazowy podgrzewacz wody

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

lukasz922
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:37
Gazowy podgrzewacz wody

autor: lukasz922 » 23 cze 2008, 20:42

Witam.

Mam zamiar kupić gazowy podgrzewacz wody i kompletnie nie wiem jaki...Ma być w miare tani i szybko się zapalać. Fachowiec polecił Junkersa Neckara, ale przeczytałem kilka opini, które mówią o nim trochę złych rzeczy... Jedni mówią że najlepsza jest turbinka, a drudzy, że baterie i sam już nie wiem co brać... Bardzo bym prośił Was o szybką pomoc :wink:

pzs

autor: pzs » 24 cze 2008, 7:12

Mam zamontowany Neckar N19E (czyli "na baterię") od ponad półtora roku i nie mam żadnych zastrzeżeń co do jego działania. Zapala się w miarę szybko, bateria jeszcze się nie wyczerpała. Niedawno znajomy kupił też Neckar N19E, ale nowszy model, w którym zostały podobno udoskonalone niektóre rzeczy, ale nie potrafię powtórzyć co dokładnie. Również nie ma żadnych zastrzeżeń do jego pracy. Pokrętło regulujące ciepło jest ustawione na drugiej pozycji (regulacja skokowa) przy średnim ciśnieniu wody (płynna regulacja) i takie ustawienia zapewniają komfort temperaturowy wody.

Nowszy model to N19E FD 882 (widoczny na prawej ścianie obudowy).

PS Nie pozwól, aby zabrali ci stary piecyk, ponieważ będą kombinować jak tylko mogą, abyś oddał stary za darmo.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2008, 18:02 przez pzs, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemysław Jastrzębski
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2008, 15:11
Lokalizacja: Szczecin

autor: Przemysław Jastrzębski » 24 cze 2008, 22:49

Ja polecam Junkersa z hydroturbiną - nie ma potrzeby wymiany baterii, błyskawiczny zapłon i równie błyskawiczny wrzątek w kranie. Używam od ponad roku-bez żadnych uwag.

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 25 cze 2008, 9:15

A ja zdecydowanie odradzam turbinki.Nic nie dający bajer,który prędzej,czy później się popsuje a kosztuje sporo.
Baterie też wystarczą na długo,a piecyk sporo tańszy.
adam

pzs

autor: pzs » 25 cze 2008, 10:40

Znajomy kupił kilka lat temu podgrzewacz z turbiną i niestety popsuła się i została wymieniona.

Napisz jakie zastrzeżenia mają inne osoby (których opinie przeczytałeś) do podgrzewaczy "na baterię", w ten sposób będzie się można odnieść do nich bazując na swoich doświadczeniach.

Paweł_Małek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 993
Rejestracja: 18 kwie 2006, 22:10
Lokalizacja: Tychy
baterie

autor: Paweł_Małek » 25 cze 2008, 21:31

Podgrzewacz na baterie jest niezawodny pod warunkiem, ze
1. Stosuje sie tylko markowe baterie alkaliczne a nie marketowy shit
2. Po uplywie daty waznosci baterii - baterie niezwlocznie wymienic! (producent baterii nie gwarantuje ich szczelnosci po uplywie daty waznosci)
3. Jesli baterie sie zuzyja - natychmiast wymienic.
4. Baterie zawsze wymieniac kompletami, caly komplet powinien byc z jednej serii.
5. Gdyby bateria wylala to koniecznie trzeba wymontowac pojemnik baterii i go umyc z elektrolitu (wykonac powinien serwis) - elektrolit (jego opary) zniszczy plytke elektroniczna


Nie warto stosowac akumulatorkow - mprzy tak zadkim ladowaniu akumulatorek na siebie" nie zarobi" (trwalosc akumulatorkow to ok. 300 ladowan lub ok. 3 lata - wazny termin ktory predzej uplynie, potem akumulatorki sa coraz slabsze (traca pojemnosc))

Przemysław Jastrzębski
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 21 cze 2008, 15:11
Lokalizacja: Szczecin

autor: Przemysław Jastrzębski » 25 cze 2008, 22:39

Cen Junkersa zasilanego bateriami a turbinką jest porównywalna. Co do zasilania bateryjnego zraziłem się bo ogrzewaczu Beretta - straszny szmelc, zapalał jak mu się chciało.

astim
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 518
Rejestracja: 25 kwie 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

autor: astim » 01 lip 2008, 19:59

junkers, jak sama nazwa wskazuje jest najlepszy. a czy turbinka czy bateria to kwestia indywidualnego gustu i wyboru. podobnie jak z samochodami wyposażanymi w różne drogie i niezbyt potrzebne bajery, które klient chce mieć.. złośliwość żeczy martwych polega na tym, że bateryjka wysiada właśnie, gdy rodzina myje się po przedświatecznych porządkach wieczorem i nie ma nigdzie w poblizu sklepu z bateryjką.. ale równie dobrze może wysiąść coś innego... pozdrawiam

adamis
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2756
Rejestracja: 09 wrz 2006, 13:11

autor: adamis » 01 lip 2008, 22:05

Słaby stan baterii jest przeważnie sygnalizowany sporo wcześniej.
adam


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

Gotowe projekty domów