Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

Właściwa hydroizolacja zabezpieczy dom przed przenikaniem wilgoci i wieloma problemami z tym związanymi. Trzeba o niej pamiętać budując dom i modernizując istniejące budynki. Odpowiedzi na pytania dotyczące wykonania hydroizolacji i potrzebnych materiałów, znajdziesz w tym dziale.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Bartek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 155
Rejestracja: 28 cze 2017, 7:35
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: Bartek320 » 05 lip 2017, 13:23

Również uważam, że pianka PUR to najlepsze rozwiązanie do izolacji fundamentu, a przy tym chyba najtańsze i najszybsze.

aleks.niz
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 01 sie 2017, 8:52
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: aleks.niz » 02 lis 2017, 13:53

Dobrze udało mi się dogadać z jedną firmą niedawno co do izolacji, jeszcze na koniec się okazało że mi dali za zamówienie elektronarzędzia Milwuakee w gratisie także miłe zaskoczenie. Na http://doskonalaizolacja.pl można ich namierzyć

Awatar użytkownika
Sławek12
Aktywny
Aktywny
Posty: 158
Rejestracja: 02 lis 2009, 17:03
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: Sławek12 » 21 lis 2017, 9:46

Z moich doświadczeń w zakresie hydroizolacji pionowej (oczywiście zależnie od warunków, głębokości posadowienia itp. itd.) wynika, że najlepiej sprawdzają się izolacje bitumiczne i kauczukowo-bitumiczne. Zależnie od potrzeby zwiększamy liczbę warstw, można również stosować specjalne przekładki...
geo-technika.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 21 lis 2017, 17:38

Sławek12 pisze:Z moich doświadczeń w zakresie hydroizolacji pionowej (oczywiście zależnie od warunków, głębokości posadowienia itp. itd.) wynika, że najlepiej sprawdzają się izolacje bitumiczne i kauczukowo-bitumiczne. Zależnie od potrzeby zwiększamy liczbę warstw, można również stosować specjalne przekładki...

Czy wie Pan dlaczego bitumy nie nadają się do fundamentów??
HVAC - najtańszy komfort.

Zdzich50
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2016, 16:17
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: Zdzich50 » 22 lis 2017, 10:25

Witam wszystkich. Trochę poczytałem opinie i postanowiłem dorzucić swoje 3 grosze.
Więc tak łopatologicznie wytłumaczę stosowanie folii kubełkowej. Głównym jej zadaniem jest napowietrzenie, czyli zwiększenie szczeliny powietrza pomiędzy warstwami (ciasna szczelina ma właściwości kapilarne; https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjawiska_kapilarne) Powoduje to wyeliminowanie tychże właściwości. Folia kubełkowa na pewno nie zabezpieczy przed naporem wód tylko powoduje obniżenia słupa wody umożliwiając jej spłynięcie do rur lub innego materiału drenażowego. Wszelkiego rodzaju pianki nie wytrzymują próby czasu i naporu słupa wody zostają z biegiem czasu nasycone napierającą wodą gruntową, jeżeli występuje. Zasadność izolacji ma sens, gdy po przeciwnej stronie gruntu jest przestrzeń użytkowa. Jeżeli nie ma to wystarczy obniżyć wody gruntowe Poniżej poziomu mieszkalnego poprzez drenaż i odciąć przestrzeń mieszkalną izolacją poziomą, jeżeli wody gruntowe występują. Z dobrym skutkiem stosowałem folię budowlaną grubą pomiędzy podsypką a warstwą chudego betonu (Chudy beton uważam za zbędną inwestycję w przypadku pominięcie zamiast betonu ochronna warstwa podsypki) Bezwarunkowo pozioma izolacja od ław fundamentowych. Podstawa to sprawny odpływ wód z drenażu, przy jego braku system drenażowy będzie nam nawadniał. Stosowanie na styku zasypki typu żwir czy inny materiał napowietrzający a folii kubełkowej dubluje napowietrzanie i jest bezzasadny. Folia kubełkowa pomiędzy ścianą fundamentu a ociepleniem. Dostępne są również materiały do tego typu zadań, które mają na powierzchni wypustki i eliminuję potrzebę foli kubełkowej. Można również zastosować punktowo zaprawę klejową, dociskając z wyczuciem by pozostała przestrzeń powietrzna pomiędzy materiałami.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 22 lis 2017, 13:21

HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
cepochron
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2018, 10:05
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: cepochron » 01 sty 2018, 10:31

witam
polecamy się w zakresie izolacji (wszelkiego rodzaju i nie tylko), powłokami natryskowymi LINE-X.

*** http://cepochron.pl/pliki/LINEX-zastosowanie.pdf
*** http://cepochron.pl/pliki/LINEX-prezentacja.pdf


-------------------------------------------------
www.cepochron.pl

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: marek33 » 05 sty 2018, 9:11

Na stronie http://doskonalaizolacja.pl masz dobrą izolację natryskową na amerykańskiej technologii, stąd zamawiałem montaż i póki co wszystko działa tak jak powinno – bez wilgoci, pianka oddycha, nie mam problemów ze szkodnikami typu kuny, bo po prostu dla tego typu zwierząt pianka jest zupełnie nie atrakcyjna. Pianka wcale dużo więcej niż inne nie kosztuje, a różnica w jakości jest kolosalna.

CichyKarol
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 23 lut 2018, 14:19
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: CichyKarol » 22 mar 2018, 8:58

Najsolidniejsze i najszybsze rozwiązanie to izolacja Pianą PUR. Mi usługę wykonywała firma EwaPUR. Przed podjęciem decyzji dokładnie opisali mi jak ma ta metoda wyglądać. Dzięki szczelnej izolacji mam teraz niższe rachunki za gaz. Super sprawa.

jonatan.baran
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 23 mar 2018, 14:02
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: jonatan.baran » 23 mar 2018, 14:14

Pogadaj z nimi na czacie fajnie doradzają: http://arado.com.pl/o-nas/

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: luiza82 » 29 mar 2018, 20:07

Idealnym materiałem pod różne podłogi jest pianka poliuretanowa, która daje odpowiednią izolację cieplną. Ja kupiłam u www.jag.pl. Mają duży wybór i dobre ceny. Mają produkty w super cenach i doskonałej jakości. Sprawdzony sprzedawca.

arekcebul
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:33
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: arekcebul » 12 kwie 2018, 17:15

Sąsiad robił u siebie hydroizolację fundamentów w https://hydrobyd.pl/hydroizolacja-fundamentow/ i mówi, że nic się nie rozszczelnia, a woda i wilgoć nie wchodzą do domu. Będę musiał o czymś takim pomyśleć jak się uda trochę kasy odłożyć

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 12 kwie 2018, 19:11

arekcebul pisze:Sąsiad robił u siebie hydroizolację fundamentów w https://hydrobyd.pl/hydroizolacja-fundamentow/ i mówi, że nic się nie rozszczelnia, a woda i wilgoć nie wchodzą do domu. Będę musiał o czymś takim pomyśleć jak się uda trochę kasy odłożyć
A jak woda wychodzi?
Załączniki
ciśnienie negatywne.jpg
HVAC - najtańszy komfort.

alinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2015, 21:25
Lokalizacja: Bydgoszcz
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: alinka » 03 lip 2018, 11:00

Odnośnie termoizolacji warto porozmawiać z fachowcami, my zaopatrywaliśmy się w termoizolacje tutaj :arrow: graftex.eu, świetni fachowcy, doradzą i pomogą wyborze.

Gocha67
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 23 gru 2017, 10:21
Re: Izolacja fundamentów i piwnicy pianką - opinie

autor: Gocha67 » 27 wrz 2018, 10:40

Dobrym rozwiązaniem jest użycie pianki poliuretanowej. W tym temacie nieoceniona będzie firma Purekspert. Produkty od nich są super jakości i w przyzwoitej cenie.


Wróć do „Hydroizolacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

Gotowe projekty domów