Jaki kupić piec węglowy?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 02 lut 2018, 6:51

Jak można fachowo i kocioł? Rozumiem, że bogatego stać na drogą instalację, na palenie pod kotłem, ale kocioł to synonim braku wiedzy, więc z fachowością nie może mieć nic wspólnego!
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: szari » 02 lut 2018, 10:06

Brak wiedzy i Brzęczykowski mają więcej wspólnego niż nam się wydaje.
Brzęcza też wywalili ze szkoły bo był zbyt na nią inteligentny ;) Więc wywalenie z WAT`u i brak wiedzy = Brzęczu.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

heman
Aktywny
Aktywny
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2015, 20:57
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: heman » 11 lut 2018, 18:50

U nas jest kocioł SKAM-R, pochodzi od firmy Stefaniak , działa sprawnie już dłuższy czas. Ma elektroniczny sterownik i dmuchawę, dużą komorę paleniskową, łatwo się go obsługuje, posiada cztery lata gwarancji na szczelność wymiennika. Z naszej strony pełne zadowolenie, dobrze nam służy.

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: arek_ch » 20 mar 2018, 16:17

Jak dla mnie piec na eko-groszek jest dużo bardziej wydajny niż ten opalany węglem. U siebie mam kocioł piątej generacji, taki który ma najmniejszą emisję spalin, no i jest wydajniejszy od kotłów niższej generacji. Taki model https://piecbud.net.pl/produkty1/kj-g-2/kj-g-3 i zamawiałem właśnie w Piecbudzie.

miki09
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 mar 2018, 11:54
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: miki09 » 21 mar 2018, 11:25

Ja zamiast pieca opalanego węglem zdecydowałem się na kocioł na pelet od http://www.teklakotly.pl i jak na razie doskonale się wywiązuje ze swoich działań. Chociaż trzeba przyznać, że w tym roku jakoś bardzo mroźnej zimy nie było, ale na takie warunki jak były kocioł był w zupełności wydajny.

drezq
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 27 wrz 2015, 22:01
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: drezq » 28 mar 2018, 13:27

Piec węglowy miałem kiedyś i nie miałem do niego zdrowia...te latanie do pieca, czyszczenie i znowu chodzenie i czyszczenie. Zmieniłem piec na eko groszek i wszystko sie zmieniło. Do pieca chodzę raz w tygodniu a mam czyściej na klatce schodowej. Eko groszek kupuję nie zmiennie w dobrej cenie w hurtowni Ekogroszekcentrum z Długołęki. Skład znajduję się na ulicy Robotniczej 51 i maja bardzo dobre ceny.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: Konsultant Viessmann » 28 mar 2018, 13:37

W dzisiejszych realiach, jeśli kocioł stałopalny to tylko V klasa, ecodesign i pellet.

Polecam zapoznać się z oferta kotła Easypell - sprawdź jakie ma zalety i czym sie wyróżnia tutaj: [więcej informacji poprzez PW]

Pozdrawiam!

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: szari » 28 mar 2018, 13:51

Konsultant Viessmann pisze:Polecam zapoznać się z oferta kotła Easypell - sprawdź jakie ma zalety i czym sie wyróżnia tutaj: [więcej informacji poprzez PW]


Weź się ogarnij jakich by zalet nie miał ta wada wyklucza jakąkolwiek dyskusję na jego temat.
pellet.JPG


Chyba że jeszcze w standardzie robi kawę i przywozi piwo ze sklepu.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

tekla62
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:13
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: tekla62 » 18 kwie 2018, 15:20

U mnie lepiej sprawdził się piec na pellet, zastanawialiśmy się nad takim na węgiel ale odradzano nam i nie żałuję. A co do firmy to mogę polecić Piecbud z Radomia, jest z nimi fajny kontakt, odpowiadają na wszystkie pytania i wątpliwości.

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: luiza82 » 08 maja 2018, 8:22

Solidny i trwały kocioł kupicie u www.stefaniak.pl. Ich katalog zawiera ponad dwadzieścia różnorodnych produktów. Znaleźć w nim można piece i kotły grzewcze o dowolnym zastosowaniu. Zapewniają także fachowy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny kotłów CO.

falkiewiczka
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 02 sty 2018, 2:47
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: falkiewiczka » 31 lip 2018, 15:05

Piecbud ma fajną ofertę kotłów 5 klasy, z resztą jak by nie było marka znana, od lat na rynku i mają bardzo dobre opinie. My się nad tym modelem zastanawiamy https://piecbud.net.pl/produkty/kotly-5 ... ellet.html

Gocha67
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 23 gru 2017, 10:21
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: Gocha67 » 31 sie 2018, 7:37

Nowoczesny kocioł z podajnikiem retortowym warto kupić u www.499.pl. Pomogli w wyborze tysięcy kotłów dla naszych klientów. Można także zaopatrzyć się w elegancki piecyk do salonu. Kompetentni fachowcy z bogatą ofertą.

RafalB
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:10
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: RafalB » 27 wrz 2018, 10:23

Kiedyś miałem węglowy i niestety to nie był dobry pomysł. Wymieniłem szybko na gazowy firmy DeDietrich i nie narzekam, bardzo wydajny kocioł , dwufunkcyjny. Polecam ;)

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: Konsultant Viessmann » 27 wrz 2018, 14:10

Obecnie można uzyskać dofinansowanie do niskoemisyjnych, nowoczesnych systemów ogrzewania. Polecam sprawdzenie programu krajowego "Czyste Powietrze".

anik92
Aktywny
Aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 10 mar 2018, 16:27
Re: Jaki kupić piec węglowy?

autor: anik92 » 16 kwie 2019, 10:01

szukam kogoś sprawdzonego do montażu pieca z Częstochowy... czy ktoś miał styczność z firmą www.pitgaz.com.pl? jakie macie zdanie?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot], Grapeshot [Crawler] i 50 gości

Gotowe projekty domów