Ściany z keramzytu - ciepły dom

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Ściany z keramzytu - ciepły dom

autor: Redakcja » 14 gru 2017, 12:35

Keramzyt to lekkie kruszywo ceramiczne. Otrzymuje się je w procesie wypalania mieszaniny gliny i łupków, w temperaturze zbliżającej się do 1200... Ściany z keramzytu - ciepły dom >>
Redakcja

artbud.pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 04 sie 2017, 9:10
Ściany z keramzytu - ciepły dom

autor: artbud.pl » 14 gru 2017, 12:35

A co sądzicie o obrazie na płótnie,który w ciekawy sposób wypełni ścianę?

Pytam bo ostanio w czasie remontu zrodził się pomysł,żeby coś takiego jak na tej stronie http://fotoobrazyinfo.pl trafiło na nowo wymalowaną ścianę!

Dla wielu osób,jak rozmawiam jest to nowinka i dlatego szukam w pewnym sensie opinii,jak to się prezentuje na ścianie...

krystof
Aktywny
Aktywny
Posty: 121
Rejestracja: 21 lut 2017, 23:36
Ściany z keramzytu - ciepły dom

autor: krystof » 19 gru 2017, 12:55

Ściany z keramzytu są moim zdaniem zdecydowanie zbyt drogie jak na jakość jaką oferują... Optymalne rozwiązanie to moim zdaniem ceramika + wełna mineralna, która pozwoli dojść do docelowego parametru "U". Będzie taniej i równie ciepło jak przy keramzycie :) Osobiście mam wykonaną ścianę z ceramiki Porotherm (25 cm + 12 cm wełny). Polecam każdemu takie rozwiązanie.

szikata
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 77
Rejestracja: 27 gru 2017, 12:06
Ściany z keramzytu - ciepły dom

autor: szikata » 22 sty 2018, 22:49

Rozważałem keramzytobeton, ale jak dla mnie ten materiał ma zbyt słabą izolacyjność akustyczną. A w składzie budowlanym zaproponowali mi maty wygłuszające, żeby dobić do konkurencji (ceramik, silikat). Także podziękowałem i zbudowałem się klasycznie z pustaków Porotherm. W sumie taniej i ciszej... :P

cookiemonster
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 17 kwie 2013, 9:37
Lokalizacja: Warszawa
Ściany z keramzytu - ciepły dom

autor: cookiemonster » 25 kwie 2018, 15:37

Ściany wewnętrzne nie mają sensu z keramzytu - za drogo i słabo akustycznie. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pustak ceramiczny (np. porotherm 11,5 cm)

marcofu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2018, 12:59
Ściany z keramzytu - ciepły dom

autor: marcofu » 29 maja 2018, 13:10

Keramzyt to bardzo lekki materiał, ale nie jestem przekonany czy to wada czy zaleta. Ja mam zaufanie do solidnosci, a izolacyjność termiczną to przecież i tak robi się dociepleniem zewnętrznym... Wolę, żeby materiał miał dobrą izolacyjność akustyczną - zgadzam się więc z przedmówcami, że Porotherm czy silikat to lepszy wybór

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ściany z keramzytu - ciepły dom

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 29 maja 2018, 18:20

marcofu pisze:Keramzyt to bardzo lekki materiał, ale nie jestem przekonany czy to wada czy zaleta. Ja mam zaufanie do solidnosci, a izolacyjność termiczną to przecież i tak robi się dociepleniem zewnętrznym... Wolę, żeby materiał miał dobrą izolacyjność akustyczną - zgadzam się więc z przedmówcami, że Porotherm czy silikat to lepszy wybór
Ocieplanie od zewnątrz świadczy o braku podstawowej wiedzy z zakresu fizyki budowli. Nie "zimno wchodzi" a "ciepło ucieka". No chyba, że Pan się pomylił.
HVAC - najtańszy komfort.

marcofu
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2018, 12:59
Ściany z keramzytu - ciepły dom

autor: marcofu » 26 sie 2018, 21:13

Niska masa to wada w przypadku ściany konstrukcyjnej. Taka ściana będzie nie tylko gorsza akustycznie, ale też i będzie mieć dużo gorszą bezwładność termiczną. Ocieplanie od zewnątrz wykonuje się na jakichś 90% domów murowanych w Polsce. Sugeruje Pan, że 9 na 10 konstruktorów żyje w błędzie? ;)

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Ściany z keramzytu - ciepły dom

autor: Interno » 26 sie 2018, 21:46

marcofu pisze: Ocieplanie od zewnątrz wykonuje się na jakichś 90% domów murowanych w Polsce. Sugeruje Pan, że 9 na 10 konstruktorów żyje w błędzie? ;)

Wiedza to jedno a kompromis to drugie.
W przypadku istniejących betonów ocieplają od zewnątrz.
Dopłaty na termomodernizacje i lobby producentów styropianu zrobiło swoje i wielu zatraciło zdolność myślenia, że można inaczej.
Przy realizacji nowych obiektów warto rozważyć ocieplenie od wewnątrz.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ściany z keramzytu - ciepły dom

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 sie 2018, 1:49

marcofu pisze:Niska masa to wada w przypadku ściany konstrukcyjnej. Taka ściana będzie nie tylko gorsza akustycznie, ale też i będzie mieć dużo gorszą bezwładność termiczną. Ocieplanie od zewnątrz wykonuje się na jakichś 90% domów murowanych w Polsce. Sugeruje Pan, że 9 na 10 konstruktorów żyje w błędzie? ;)

Dlaczego "sugeruje" jest coś takiego ja fizyka budowli. Jest termodynamika. .. ja się ktoś z tym zapoznał nie przyklei styropianu na zewnątrz.
Uważa Pan że tylko codziesiaty uczył się fizyki?
HVAC - najtańszy komfort.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ściany z keramzytu - ciepły dom

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 sie 2018, 1:52

Interno pisze:
marcofu pisze: Ocieplanie od zewnątrz wykonuje się na jakichś 90% domów murowanych w Polsce. Sugeruje Pan, że 9 na 10 konstruktorów żyje w błędzie? ;)

Wiedza to jedno a kompromis to drugie.
W przypadku istniejących betonów ocieplają od zewnątrz.
Dopłaty na termomodernizacje i lobby producentów styropianu zrobiło swoje i wielu zatraciło zdolność myślenia, że można inaczej.
Przy realizacji nowych obiektów warto rozważyć ocieplenie od wewnątrz.

Kiedyś rolą izolacji ścian było ograniczenie strat ciepła. Jaka rolę i sens ma ocieplanie ścian w czasach, gdy najtańsza jest instalacja 0kwh/m2?
HVAC - najtańszy komfort.

karokier
Aktywny
Aktywny
Posty: 119
Rejestracja: 28 maja 2013, 8:44
Lokalizacja: Kraków-Balice
Ściany z keramzytu - ciepły dom

autor: karokier » 26 wrz 2018, 21:36

Za słaba izolacyjność akustyczna... Dodatkowo jest to kruchy materiał - jak każda "lekka" odmiana ceramiki. Dla mnie jedyna akceptowalna ceramika to pustaki ceramiczne. Typowa ściana nośna z Porothermu 25 cm ma izolacyjność aku ponad 50 db. To nie do zrobienia w keramzycie.

tomradzio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 12 cze 2015, 9:20
Lokalizacja: Warszawa
Ściany z keramzytu - ciepły dom

autor: tomradzio » 27 lis 2019, 22:52

Ja bym się nie zdecydował na docieplanie od wewnątrz z uwagi na pomniejszenie pomieszczeń i podatność takiego docieplenia na urazy mechaniczne. Przy izolacji na zewnątrz te dwa problemy znikają jak ręką odjął :) Widziałem domy docieplanie w tej technologii, wyglądają fajnie, ale wymagają przygotowania projektu budowlanego w odpowiedni sposób... Dlatego uważam, że najbardziej optymalnym rozwiązaniem w naszej strefie klimatycznej to jednak ściana zewnętrzna z ceramiki porotherm + izolacja akustyczna.

m_rybka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 11 lut 2014, 15:57
Lokalizacja: Włodawa
Ściany z keramzytu - ciepły dom

autor: m_rybka » 30 sty 2020, 17:54

Miałem robioną wycenę realizacji z keramzytu i przy tych parametrach technicznych moim zdaniem było za drogo... Poza tym materiał jest dużo trudniej dostępny niż Porotherm, którego na rynku jest dużo więcej.


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Proximic [Crawler] i 41 gości

Gotowe projekty domów

cron