koszt budowy lokalu użytkowego

Koszt budowy domu lub remontu to często najważniejsza kwestia, decydująca o rozpoczęciu prac, wyborze technologii lub wykonawcy. W tym dziale uzyskasz odpowiedzi na pytania dotyczące realnych kosztów budowy, rady jak zaoszczędzić i jak budować z określonym budżetem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

bugaj2711
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2010, 18:56
koszt budowy lokalu użytkowego

autor: bugaj2711 » 14 wrz 2010, 19:13

Witam fachowców

Mam do Państwa pytanie dotyczące kosztów budowy i biurokracji przy budowie lokalu użytkowego o powierzchni 20-30 m2, mianowicie:

- czy dobrze rozumiem, że jeżeli lokal będzie miał mniej niż 35 m2, a nie będzie lokalem gospodarczym, muszę ubiegać się o pozwolenie na budowę? Mówimy o prywatnej działce (prawo własności)

- czy zachodzi obawa odmowy ewentualnego pozwolenia, jeśli będzie to mały lokal parterowy (przeznaczenie np. xero, małe biuro usługowe) a w pobliżu znajduje się szkoła, urząd miasta i blokowisko?

- ile kosztuje orientacyjnie taka budowa? Zleciłbym ją zaprzyjaźnionej firmie budowlanej (warunki pewnie preferencyjne) - stan surowy - natomiast lokal wykończyłbym samodzielnie. Interesuje mnie cena wyłącznie stanu surowego, choćby otwartego.

- dodatkowe koszty...?


Proszę o rzetelną odpowiedź oraz pozdrawiam użytkowników

jagna
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2010, 13:10
Re: koszt budowy lokalu użytkowego

autor: jagna » 16 paź 2010, 13:18

Może zamiast budowy łatwiej było by coś kupić? Chociażby w Bielsko-Białej (z oddziałami w Skoczowie i Jastrzębiu Zdrój) jest Agencja Biuro Konkret oferująca sprzedaż mieszkań ma w swojej ofercie również domy, działki i obiekty dla firm. Można by tam czegoś poszukać. Tu ich strona biurokonkret.com.

Awatar użytkownika
bertoldi
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 14 sty 2010, 23:57
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:
Re: koszt budowy lokalu użytkowego

autor: bertoldi » 20 paź 2010, 15:53

Witam...
co do kosztów budowy stanu surowego to można powiedzieć, że temat rzeka :) gdyż z doświadczenia wiem, że stan surowy stanowi surowemu nie równy. Trudno jest cokolwiek powiedzieć nie widząc projektu.... jeśli masz projekt to skontaktuj sie z nami a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania...
Pozdrawiam
Bartosz Krupa
PROFCAD

dar345
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 61
Rejestracja: 13 cze 2018, 8:48
Re: koszt budowy lokalu użytkowego

autor: dar345 » 27 sie 2018, 12:36

Ja korzystałam z fachowej firmy KALTER i też nie wyszło jakoś bardzo drogo. Kwestia znalezienia dobrej solidnej firmy - i oczywiście takiej która profesjonalnie podchodzi do sprawy :)

budowlaniec3311
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 wrz 2018, 14:48
Re: koszt budowy lokalu użytkowego

autor: budowlaniec3311 » 12 wrz 2018, 15:02

A sprawdzałeś na stronach z fachowymi poradami? Jednym z nich jest Nafundamentach.pl, gdzie masz kompletne informacje odnośnie budowy domów i lokali zebrane w jednym miejscu.

Majaja
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 338
Rejestracja: 17 kwie 2018, 13:00
Re: koszt budowy lokalu użytkowego

autor: Majaja » 26 wrz 2018, 11:26

Zalezy czy sam budujesz czy z firmą i jaką masz na ten temat wiedzę. Ja akurat dużego pojęcia nie miałam, ale firma która się tym zajęła - Kalter spisała się bez zarzutu.


Wróć do „Ile kosztuje budowa domu, remont domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

Gotowe projekty domów