POMPA CIEPŁA - OPINIE

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Agat83 » 25 lip 2018, 23:30

Dobre systemy ogrzewania, wentylacji mechanicznej i chłodzenia z wykorzystaniem pomp ciepła, rekuperatorów i klimatyzatorów znalazłam na https://www.mirenergia.pl/. Może warto do nich zajrzeć? Ja śmiało polecam!

miniokjarek
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2018, 10:32
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: miniokjarek » 27 lip 2018, 10:06

Poczytaj sobie na http://varma.pl/kontakt/. Dość dużo piszą na temat pomp.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: budowa876 » 24 sie 2018, 7:30

Jeśli mowa o takich pompach to na pewno będzie potrzebny sprzęt do tego, aby wszystko w ziemi wywiercić. Takim sprzętem zajmuje się firma http://staltechnika.pl/oferta/wiertnice ... d-studnie/ więc u nich można szukać różnych propozycji. Jest to producent maszyn, więc informacja na pewno dobra dla firm budowlanych lub firm, które taki sprzęt wypożyczają.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 sie 2018, 7:37

budowa876 pisze:Jeśli mowa o takich pompach to na pewno będzie potrzebny sprzęt do tego, aby wszystko w ziemi wywiercić. Takim sprzętem zajmuje się firma http://staltechnika.pl/oferta/wiertnice ... d-studnie/ więc u nich można szukać różnych propozycji. Jest to producent maszyn, więc informacja na pewno dobra dla firm budowlanych lub firm, które taki sprzęt wypożyczają.
od 18 lat czynnik w pompa pracuje do -59 po co więc taki sprzed do współczesnych pc
HVAC - najtańszy komfort.

Awatar użytkownika
tracks
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 08 maja 2017, 12:30
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: tracks » 27 sie 2018, 13:01

Niedawno zdecydowałem się u siebie na gruntową pompę ciepła bezpośredniego odparowania od firmy Fonko i jestem zadowolony z działania takiego urządzenia. Wszystko sprawdza się bardzo dobrze i gwarantuje odpowiedni komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: szari » 27 sie 2018, 19:56

tracks pisze:Niedawno zdecydowałem się


W lato założyłeś i grzałeś w lato... a teraz opowiadasz o swoich doświadczeniach. W lato to można i ogrzewać odłączoną suszarką do włosów. Ale może ty o tym nie wiedziałeś... ydioto
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

tomekkilowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 30 sie 2018, 8:13
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: tomekkilowski » 30 sie 2018, 8:16

W zeszłe wakacje zakładaliśmy gruntową pompę ciepła firmy Alpha Innotec. Do dzisiaj z niej bardzo zadowoleni. Naprawdę było warto.

Awatar użytkownika
tracks
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 08 maja 2017, 12:30
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: tracks » 11 wrz 2018, 9:56

szari pisze:
tracks pisze:Niedawno zdecydowałem się


W lato założyłeś i grzałeś w lato... a teraz opowiadasz o swoich doświadczeniach. W lato to można i ogrzewać odłączoną suszarką do włosów. Ale może ty o tym nie wiedziałeś... ydioto


Pompa została uruchomiona w marcu, jeszcze przed nadejściem sporego ocieplenia. Została też wówczas przetestowana i na podstawie tego wyrażam swoją opinię na jej temat.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: szari » 11 wrz 2018, 11:08

tracks pisze:Pompa została uruchomiona w marcu, jeszcze przed nadejściem sporego ocieplenia. Została też wówczas przetestowana i na podstawie tego wyrażam swoją opinię na jej temat.

A mnie się wydaje że to kiepska reklama firmy która z nudów musi się reklamować na forach internetowych.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

klaudia844
Aktywny
Aktywny
Posty: 143
Rejestracja: 06 cze 2016, 9:57
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: klaudia844 » 26 wrz 2018, 10:36

tomekkilowski pisze:W zeszłe wakacje zakładaliśmy gruntową pompę ciepła firmy Alpha Innotec. Do dzisiaj z niej bardzo zadowoleni. Naprawdę było warto.


Producenci pomp mnożą się bardzo. Myślę, że większość dostępnych na naszym rynku pomp jest dobrej jakości. Płacimy więcej za markę, co również jest oczywiste. U mnie w domu A-pic działa już trzeci sezon i jesteśmy bardzo zadowoleni z podjętej decyzji o kupnie i montażu pompy ciepła.

RafalB
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:10
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: RafalB » 28 wrz 2018, 11:56

Wymieniałem z olejnego na pompę kaliko i muszę przyznać, że pompa jest dużo lepszym rozwiązaniem. Dużo wydajniejsze urządzanie i bardziej funkcjonalne. A do tego świetnie wykonane.

Pantera26
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 16 cze 2015, 18:20
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Pantera26 » 03 paź 2018, 13:56

My na wykonanie pompy ciepła zdecydowaliśmy się dopiero w tym roku. Instalacje wykonywała nam firma http://wassermann.pl/ i jak na razie jesteśmy zadowoleni. Ale zobaczymy za jakiś czas i w jakim czasie inwestycja się zwróci.

mazi88
Aktywny
Aktywny
Posty: 259
Rejestracja: 21 kwie 2010, 15:32
Kontaktowanie:
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: mazi88 » 03 paź 2018, 22:02

a jakie macie koszty roczne użytkowania pomp ciepła??

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 04 paź 2018, 5:53

mazi88 pisze:a jakie macie koszty roczne użytkowania pomp ciepła??

Np. rewersyjna pomp ciepła +podłogowe elektryczne +fotowoltaika w domu 80m2 bilansuje się, czyli nie ma opłat, koszt instalacji 20900zł
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: POMPA CIEPŁA - OPINIE

autor: szari » 04 paź 2018, 10:14

Tomasz_Brzeczkowski pisze:
mazi88 pisze:a jakie macie koszty roczne użytkowania pomp ciepła??

Np. rewersyjna pomp ciepła +podłogowe elektryczne +fotowoltaika w domu 80m2 bilansuje się, czyli nie ma opłat, koszt instalacji 20900zł


Patrzcie teraz opycha klimę, podłogówkę i panele PV ale o dziwo już bez rekuperacji. A przecież klima bez rekuperacji tylko [...] może polecać - sam tak pisał.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler], Yandex [Bot] i 61 gości

Gotowe projekty domów