Regulator pokojowy sterujący pompą C.O. pieca zasypowego

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

pawstone
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 29 cze 2010, 19:17
Regulator pokojowy sterujący pompą C.O. pieca zasypowego

autor: pawstone » 22 wrz 2018, 18:31

Witam
Czy można sterowac pompą obiegowa przez regulator pokojowy? Chialbym podlaczyć pompe obiegowa do regulatora pokojowego ponadto chcę aby pompa rowniez wspolpracowala z elektronicznym miarkownikiem ciagu KEPAS(ma funkcje obslugi pompy oraz przedmuchu pieca). Bedzie to dzialać w ten sposób; nawet jesli regulator pokojowy poda sygnal na pompe gdy piec bedzie wygaszony to ta nie załączy sie i tak bo obwód bedzie przerwany przez sterownik/miarkownik pieca. Problem jest tylko w tym, że jest to piec zasypowy (stałopalnosć od 16 do 24h). Przy piecu jest założony zawór 4d, rura bezpieczeństwa 1" wychodzaca z pieca bezpośrednio do naczynia. Piec zasila tez grawitacyjnie bojler 120l. Temperatura na piecu to 65 stopni, na wyjsciu na instalacie ok.40 stopni. Elektozawór otwiera zasilanie bojlera przy 60stopniach.
Wczoraj napilem i wyłączyłem na próbe pompe. Temperatura na piecu wzrosła do 76 stopni. Instalacja nie zadziałała przez zawór rożnicowy.
Nie chce podlączać zaworu 4d pod sterownik i regulator ze względu na koszt.

Czy podlaczenie pompy obiegowej co pod regulator pokojowy bedzie dobrym i BEZPIECZNYM pomysłem?

Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 76 gości

Gotowe projekty domów