Problem z sufitem w nowym mieszkaniu

Szukasz odpowiedniego materiału na ściany swojego domu? Nie wiesz jakie materiały będą odpowiednie do ich wzniesienia i wykończenia? Jakie trzeba ponieść koszty wynajęcia ekipy remontowej? Tutaj znajdziesz odpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

CeglA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 24 lis 2015, 18:11
Problem z sufitem w nowym mieszkaniu

autor: CeglA » 14 wrz 2018, 13:37

Witam wszystkich,

W połowie tego roku nabyłem mieszkanie na osiedlu, które było w trakcie budowy. Mój budynek jest już praktycznie ukończony i ma zostać oddany do użytku za około dwa miesiące. Zostały do zrobienia jedynie ostatnie prace wykończeniowe.

Mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze.

W dniu wczorajszym podczas wizyty wraz z architektem bardzo zaniepokoił mnie stan sufitów. Widoczne są na nich w różych miejsach liczne "bąble" oraz pojedyncze plamki rdzy. Moje oko laika, podpowiada mi nieszczelnośc dachu, jednak deweloper zarzeka się, iż taki stan jest spowodowany tym, iż dach i tynk był położony podczas bardzo niekorzystnych warunków zimą, nie ma żadnego przecieku i do oddania mieszkania wszystko będzie zrobione.
Przeszedłem się również po innych mieszkaniach na ostatnim piętrze i w każdym z nich wystepuje identyczny problem.
Będe bardzo wdzięczny za podpowiedź, czym są widoczne na przesłanych niżej zdjęciach defekty w postaci "bąbli" i rdzy. Powinienem się przejmować nieszczelnością, czy deweloper może miec racje, że jej nie ma? Jeżeli to nieszczelnośc, to czy taki sam widok wystepowałby aż we wszystkich mieszkaniach ostatniego piętra? Nie chciałbym po remoncie zaczynać walki z grzybem i cieknącym dachem....

Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
gambit65
rekomendowany doradca
Posty: 371
Rejestracja: 24 gru 2007, 12:56
Lokalizacja: mława
Kontaktowanie:
Re: Problem z sufitem w nowym mieszkaniu

autor: gambit65 » 17 wrz 2018, 21:13

Jak masz rdzę to znaczy, że metalowe elementy w ścianach i sufitach korodują , ponieważ jest to reakcja z gipsem - tu tynkiem i nie są od niego odizolowane. Jeżeli wysuszą pomieszczenie to powinno być ok. bąble na tynku muszą zlikwidować i wyrównać ściany. Często jest tak , że tynk jest zatarty ( zagłaskany) i długo schnie. należy delikatnie go przeszlifować , żeby otworzyć pory.
gambt- REMONT Z FACHOWCEM

CeglA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 40
Rejestracja: 24 lis 2015, 18:11
Re: Problem z sufitem w nowym mieszkaniu

autor: CeglA » 18 wrz 2018, 10:40

Dziękuję za odpowiedź.
Rozumiem, iż nie powinienem się specjalnie martwić, i sam dach budynku jest nieszczelny, tylko jest to kwestia położenia i wysychania tynków? Fakt, że nawet na ścianach schna one bardzo wolne, bo pomimo upalnego lata po kilku miesiącach nadal w wielu miejscach są mokre.

Dasos
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 20 sty 2012, 16:09
Re: Problem z sufitem w nowym mieszkaniu

autor: Dasos » 21 wrz 2018, 10:32

Warto też pamiętać, że na mieszkanie jest 5 lat rękojmi. Więc jeśli się okaże (czego oczywiście nie życzę), że jednak to nieszczelność, to sytuacja nie będzie całkiem beznadziejna. Tu jest dobrze opisane, czego można dochodzić u dewelopera
- http://www.e-mieszkanie.pl/a/gwarancja- ... 20235.html

Awatar użytkownika
gambit65
rekomendowany doradca
Posty: 371
Rejestracja: 24 gru 2007, 12:56
Lokalizacja: mława
Kontaktowanie:
Re: Problem z sufitem w nowym mieszkaniu

autor: gambit65 » 22 wrz 2018, 11:06

W stanach deweloperskich tak często bywa , ponieważ jeszcze budynek nie obeschnie, a już go docieplają z zewnątrz i wilgoć idzie do środka. Przed podpisaniem odbioru sprawdzić wilgotność , a najlepiej zlecić odbiór kompetentnej osobie.
gambt- REMONT Z FACHOWCEM


Wróć do „Ściany”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler] i 21 gości

Gotowe projekty domów