zmywarka - podlaczenie cieplej wody

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

boru
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 09 lut 2008, 22:59
zmywarka - podlaczenie cieplej wody

autor: boru » 30 cze 2008, 12:21

Jak to jest dokladnie z tym podlaczeniem cieplej wody??

1. Czy sa zmywarki ktore maja podlaczenie cieplej i zimnej wody? i co wtedy? samemy decydujesz ktora wode ma nabierac? czy zmywarka jest na tyle inteligenta ze nabiera odpowidnia temperature wody w przypadku programu 45st?

2. Czy wszystkie zmywarki ktore maja jedno przylacze mozna podlaczyc do cieplej wody?

3. Czy rzeczywiscie jest to duza oszczednosc? szczegolnie jezeli mam ciepla wode z kotla na ekogroszek a na lato planuje solary?

4. czy zmywarki plucza naczynia zimna woda czy ciepla (ile stopni?)

5. ktos na forum napisal: "chodzi mi o taką którą się podłącza i do zimnej i do ciepłej. nie będę bez sensu lała wrzątku jak nie ma potrzeby"
nie wiem czy dobrze mysle ale chyba nie nastawia sie temperatury CUW na wrzatek?

pozdrawiam

nudzia
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 26 sie 2008, 9:32

autor: nudzia » 18 wrz 2008, 22:10

Tak, ale ja słyszałam, że od ciepłej wody pobieranej, zmywarki się psują. Lepiej popytać fachowca.

nudzia
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 26 sie 2008, 9:32

autor: nudzia » 21 wrz 2008, 19:13

Na tym forum ,zaden fachowiec sie nie pojawił.

Liber
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 351
Rejestracja: 20 kwie 2009, 14:03
Lokalizacja: CHEŁM
Re: zmywarka - podlaczenie cieplej wody

autor: Liber » 30 maja 2009, 16:58

boru pisze:Jak to jest dokladnie z tym podlaczeniem cieplej wody??

1. Czy sa zmywarki ktore maja podlaczenie cieplej i zimnej wody? i co wtedy? samemy decydujesz ktora wode ma nabierac? czy zmywarka jest na tyle inteligenta ze nabiera odpowidnia temperature wody w przypadku programu 45st?

2. Czy wszystkie zmywarki ktore maja jedno przylacze mozna podlaczyc do cieplej wody?

3. Czy rzeczywiscie jest to duza oszczednosc? szczegolnie jezeli mam ciepla wode z kotla na ekogroszek a na lato planuje solary?

4. czy zmywarki plucza naczynia zimna woda czy ciepla (ile stopni?)

5. ktos na forum napisal: "chodzi mi o taką którą się podłącza i do zimnej i do ciepłej. nie będę bez sensu lała wrzątku jak nie ma potrzeby"
nie wiem czy dobrze mysle ale chyba nie nastawia sie temperatury CUW na wrzatek?

pozdrawiam



Witam. Wiele różnych zmywarek naczyń podłączyłem /wykonuję meble kuchenne na miarę, schody, garderoby, szafy przesuwne/, ale nie spotkałem się ze zmywarką na ciepłą wodę. Zmywarka pobiera zimną wodę - jest jedno wejście, a po to jest programator, który całym procesem mycia i regulacją potrzebnej temperatury wody decyduje. Ta sama sytuacja występuje w pralkach. To dwa podobne do siebie urządzenia i pracuje na tej samej zasadzie - jedno pierze szmatki, drugie talarki. Spłukuje się zawsze lepiej w zimnej wodzie. Pozdrawiam. Liber
LIBER

bartek158
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:28
Re: zmywarka - podlaczenie cieplej wody

autor: bartek158 » 29 lis 2012, 16:08

Część zmywarek możesz podłączyć do ciepłej lub zimnej wody ( dowolnie) . Np zmywarki Siemensa z SN w nazwie modelu. Niektóre Candy mają taką możliwość. Jakieś półtorej roku temu żaden Bosch nie miał takiej opcji ( choć może teraz już są) .
Jeśli taką zmywarkę podłączy się do zimnej wody to ją sobie sama podgrzeje.
Jeśli dostanie już podgrzaną wodę to jej nie grzeje lub podgrzewa ja do ustalonej temperatury. Oszczędność jest na pewno - grzanie wody prądem jest chyba najdroższe.
Niestety spora cześć zmywarek nie jest przystosowana do pobierania ciepłej wody.


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów