Ogródek wypoczynkowo-uprawny

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Bartek320
Aktywny
Aktywny
Posty: 155
Rejestracja: 28 cze 2017, 7:35
Re: Ogródek wypoczynkowo-uprawny

autor: Bartek320 » 09 paź 2017, 10:08

Do takiego ogródka, o ile jest wymagający w pielęgnacji, to warto zatrudnić jakiegoś ogrodnika. Profesjonalnie przystrzyże trawę i żywopłoty. Zadba o prawidłowy wzrost roślin itd. Myślę, że czasami warto zainwestować.

OgrodyNiwa
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 23 mar 2018, 9:08
Re: Ogródek wypoczynkowo-uprawny

autor: OgrodyNiwa » 23 mar 2018, 10:00

Witam Wszystkich na forum. Może nie tyle ogrodnika ile warto dokładnie rozplanować i zaprojektować swój ogród tak aby był piękny oraz praktyczny. Akurat w tej kwestii możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień :)

Radekrak
Aktywny
Aktywny
Posty: 139
Rejestracja: 29 sty 2018, 15:49
Re: Ogródek wypoczynkowo-uprawny

autor: Radekrak » 21 cze 2018, 6:50

Hej, my z żoną również jesteśmy właścicielami ogrodu działkowego, a raczej jego najemcami. Mała część ogródka służy nam przede wszystkim za warzywnik właśnie. Po oczyszczeniu działki z perzu i innych chwastów, okazało się, że są tam posadzone jedynie buraczki i jakaś marchewka. Chciałbym tutaj https://cebulki-kwiatowe.pl/pl/c/Nasiona-warzyw/185/6 kupić więcej nasion, ale czy to nie za późno na wysiew?

Szpilka89
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 04 maja 2018, 11:40
Kontaktowanie:
Re: Ogródek wypoczynkowo-uprawny

autor: Szpilka89 » 17 wrz 2018, 17:19

Cześć, ponieważ mam maleńki ogródek i nie mogę sadzić tyle warzyw, ile bym chciała. Postanowiłam zakupić małą szklarnię, w której posadzę kilka warzywek. Znalazłam już nawet odpowiednią szklarnię dla moich potrzeb https://euroogrod.com.pl/pol_m_Architektura-ogrodowa_Tunele-i-inspekty-ogrodowe-11137.html i chyba ją kupię. Co o niej myślicie?

Awatar użytkownika
jacek22
Aktywny
Aktywny
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2012, 10:24
Re: Ogródek wypoczynkowo-uprawny

autor: jacek22 » 19 wrz 2018, 14:30

Ja chciałem obsadzić swój niewielki taras uwielbianymi przeze mnie szafirkami. Już kiedyś sadziłem, ale nie wyrosły zbyt dorodne. Niedawno przypadkiem natrafiłem na https://www.bilscy.info/blog/szafirki-ogrodowe . Bardzo fajny blog, który zawiera mnóstwo cennych informacji. Już wiem, jakie błędy popełniłem poprzednim razem. Teraz wiem, jak i gdzie sadzić, żeby szafirki były dorodne i cieszyły oko.

Rotomatic
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 28 lip 2017, 9:41
Re: Ogródek wypoczynkowo-uprawny

autor: Rotomatic » 06 paź 2018, 16:50

Jeżeli chodzi o stronę wypoczynkową, to moim zdaniem warto zainwestować w taką dużą huśtawkę oraz w jakiś leżak czy hamak.

Agata Dębińska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 89
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:34
Re: Ogródek wypoczynkowo-uprawny

autor: Agata Dębińska » 12 paź 2018, 11:29

Ja choć uwielbiam spędzać czas w ogrodzie, totalnie nie mam do tego zacięcia i rośliny chyba to czują :/ Jednak mi w zupełności wystarcza trawnik, wygodne meble ogrodowe i słońce :)

K4j3t4n
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 19 cze 2018, 8:56
Re: Ogródek wypoczynkowo-uprawny

autor: K4j3t4n » 14 mar 2019, 10:46

Również należę do osób, które lubią spędzać czas w ogrodzie, ale niestety nie mam reki do roślin. W ogrodzie mam trochę kwiatów oraz drzewek dlatego to ich pielęgnacji zatrudniłem firmę ogrodniczą, która zaprojektowała i założyła ogród na mojej posesji. Ogrodnicy przyjeżdżają co 2 tygodnie i zajmują się kompleksowymi pracami pielęgnacyjnymi i dzięki temu mój ogród zawsze znajduje się w dobrej "kondycji".
Jeżeli potrzebujesz pomocy przy dbaniu o ogród sprawdź ofertę: http://ponadczasowe-ogrody.pl/


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

Gotowe projekty domów