Wstrzymanie budowy

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
Szeregowy88
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2018, 10:37
Wstrzymanie budowy

autor: Szeregowy88 » 16 wrz 2018, 10:51

Witam

Jestem kierownikiem budowy (ledwo zaczynam karierę).
Miałem inspekcje z PIP-u na budowie i inspektor kazał wykonać ogrodzenie budowy i barierki na klatce schodowej.
Z inspektorem umówiłem się na kolejne spotkanie gdzie będę miał przedstawić zdjęcia iż dane prace zostały wykonane.
Niestety pojawił się problem, inwestor jest za przeproszeniem "idiotą" i na wszystkie możliwe sposoby kombinuje aby nie robić ogrodzenia, wymyśla że nie da rady bo ziemia za twarda, będzie przeszkadzało przy kolejnych pracach, potrzebuje na to 2 tygodnie itp bzdury.
Fizycznie szkoda mu kasy (za wykonanie 100mb ogrodzenia chcieli od niego 700zł (materiał + robocizna).
Ja w tym momencie wstrzymałem prace budowlane do momentu wykonania ogrodzenia i barierek.
Moje pytanie jak mogę jeszcze bardziej go przymusić do wykonania ogrodzenia, czy mogę zlecić "zabezpieczenie budowy na koszt inwestora", jeżeli będę miał jakąś podkładkę że kazałem mu to zrobić a po prostu to olał?
Czy wstrzymanie robót powinienem odnotować w dzienniku i poinformować nadzór budowlany?

tergetol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:42
Re: Wstrzymanie budowy

autor: tergetol » 16 wrz 2018, 11:31

Przecież to inwestor ci płaci więc rób tak jak ci każe. A to że mu inspektor dopiarodli karę za karę za narażanie pracowników na utratę zdrowia i życia to już inna sprawa.

Szeregowy88
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2018, 10:37
Re: Wstrzymanie budowy

autor: Szeregowy88 » 16 wrz 2018, 11:42

Tylko że inspektor może również mi narzucić karę i odpowiedzialność dyscyplinarną

tergetol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:42
Re: Wstrzymanie budowy

autor: tergetol » 17 wrz 2018, 5:20

To zrób tak jak napisałeś. Wstrzymaj roboty. Sumienie ważniejsze niż kasa.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów