Komin ze stali nierdzewnej rdzewieje? Tych błędów unikaj

Jak dobrać właściwe izolacje do ocieplenia dachu, jaki materiał izolacyjny wybrać? Wełna mineralna a może styropian?

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Redakcja
Redakcja
Posty: 5433
Rejestracja: 02 cze 2003, 8:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
Komin ze stali nierdzewnej rdzewieje? Tych błędów unikaj

autor: Redakcja » 08 sty 2018, 10:44

Kiedy na kominie ze stali nierdzewnej pojawia się korozja, najczęściej obwiniamy o ten stan producenta... Komin ze stali nierdzewnej rdzewieje? Tych błędów unikaj >>
Redakcja

Janusz9
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2017, 9:37
Komin ze stali nierdzewnej rdzewieje? Tych błędów unikaj

autor: Janusz9 » 08 sty 2018, 10:44

Wychodzi na to, że kominy ze stali nierdzewnej i wkłady nie są najlepszym rozwiązaniem, bo jednak nie można ich czyścić tak jak normalny komin, tylko trzeba używać specjalne szczotki. Zresztą już się przyzwyczaiłem, że do każdego palenia dodaję łyżkę spalsadz, żeby nie oblepiał się piec i komin w sadzy, a niestety przy paleniu drzewem jest to częsty problem.

MrozowskiK
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 11 mar 2016, 16:54
Komin ze stali nierdzewnej rdzewieje? Tych błędów unikaj

autor: MrozowskiK » 10 wrz 2018, 14:53

Może warto udać się po radę do fachowców. Z Warszawy dobrze się nada Zakład Usług Kominiarskich Janusza Mitasa. Bardzo solidna firma, podpowiedzą dobrze co wybrać, jak dbać o komin itd. My od dawna z ich usług korzystamy i to dobrzy fachowcy.

Krystian_maj
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2018, 10:31
Komin ze stali nierdzewnej rdzewieje? Tych błędów unikaj

autor: Krystian_maj » 04 gru 2018, 10:40

Słyszałem , że taki komin ze stali nierdzewnej też ma swoje plusy. Chociaż w ostateczności zdecydowałem się na komin murowany i nie żałuję. Nie mam chociaż problemów z czyszczeniem i również używam katalizatora spalsadz. Dzięki temu nie mam czegoś takiego jak niedrożny komin.

Kominy Przybyla
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:45
Lokalizacja: Pszczyna
Kontaktowanie:
Komin ze stali nierdzewnej rdzewieje? Tych błędów unikaj

autor: Kominy Przybyla » 14 mar 2020, 20:38

Jako firma montująca setki systemów rocznie powiem od siebie że wkład wkładowi nie równy może wyglądać tak samo może mieć symbole podobne ale jeśli nie jest renomowanych firm to taki zestaw zgnije w ciągu paru zesonow nie ma sensu kupować dziadostwa z allegro za parę groszy strata czasu i pieniędzy , chociaż i najlepszy zestaw może nadać się do śmieci bo szybko czasie jak jest wykonywany przez " fachowców " sezonowych którzy na fali wymiany kotłow smogu korzystają na potrzebie i chwytają się prac związanych z kominami, firma malująca domy brakującą a w czasie potrzeby "fachowiec od komina" często wymieniamy porządny wkład bo jest właśnie źle zamontowany. Pozwolę od siebie jeszcze dodać że warto rozważyć system komina izostatycznego (ceramika) trochę drożej ale mamy pewność że nic nie zgnije.Pozdrawiam Przybyła


Wróć do „Dachy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów