Oświetlenie domowego biura

Aranżacja wnętrz to także odpowiednie światło. Prawidłowe rozmieszczenie oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych jest bardzo istotną kwestią. Sprawdź jakie oświetlenie będzie najlepsze do Twojego wnętrza.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Fuser
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 cze 2015, 21:57
Oświetlenie domowego biura

autor: Fuser » 19 gru 2017, 12:17

Cześć,

właśnie się przeprowadziłem i mam problem z oświetleniem. Mieszkanie wschodnio-północne, strasznie ciemne a w dużym pokoju mam tylko jedną żarówkę (zdjęcie poglądowe w załączniku).

Zdecydowałem, że zamiast wymieniać żyrandol zainstaluję typowe oświetlenie biurowe bezpośrednio nad monitorami. Proszę o pomoc, szukam:

- rozwiązania budżetowego (500-700 złotych mam nadzieję wystarczy)
- nie mam wymagań co do odwzorowania barw (jestem księgowym)
- światło zimne, pobudzające do pracy, do wypoczynku mam osobny pokój, tutaj typowo praca
- dość mocne, nawet w dzień muszę doświetlać bo mieszkanie ciemne
- chciałbym uniknąć błędów kolegi, który zainstalował oświetlenie zgodnie z BHP i jego pracownice na znak protestu siedzą w okularach przeciwsłonecznych
- moje biurko ma 160cm szerokości

Z góry dzięki za wszystkie porady!
Załączniki
biurko.jpg

Melianka
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: 23 sie 2018, 19:04
Re: oświetlenie domowego biura

autor: Melianka » 23 sie 2018, 19:41

jeżeli pracujesz dużo w domu to jak najbardziej. dobre oświetlenie to podstawa. Ja z racji tej, ze jestem architektem, pracuję bardzo rożnie, tak pracuję w firmie a raz w domu. Tak jak w domu jeszcze nie mam takiego super oświetlenia, tak w pracy mój szef zainwestował w swoich pracowników. A mianowicie zainwestował w bardzo dobrej jakości oświetlenie biurowe firmy Trilux https://www.trilux.com/pl/ . Nie dość, że dzięki technologii hcl wzrok nam się nie męczy- natężenie światła dopasowuje się do pogody oraz pory dnia. To jeszcze w dodatku mozna tym oświetleniem sterować ;)

rozświetlona
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: 14 cze 2018, 12:33
Re: oświetlenie domowego biura

autor: rozświetlona » 05 wrz 2018, 8:24

dobre oświetlenie to podstawa, jeśli pracujesz z domu. Jest jeden model, który nazywa się lampa sufitowa Ursyn 3 namat. Ja ją mam jako główne źródło światła, oczywiście z mocną żarówką. Na biurku mam jeszcze dodatkową lampkę stojącą i jest okej

golka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 07 wrz 2018, 13:37
Re: oświetlenie domowego biura

autor: golka » 07 wrz 2018, 14:26

Teraz jest taki wybór, że ciężko się zdecydować - może coś bardziej designerskiego?

sanqi321
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 31 maja 2017, 11:11
Re: oświetlenie domowego biura

autor: sanqi321 » 14 wrz 2018, 9:39

A co ma design za znaczenie w biurze? Nie za wielkie. Bardziej liczą się właściwości oświetleniowe danej lampy, do pracy przy komputerze to powinna być oprawa rastrowa LED.

tsw18
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 15 wrz 2018, 16:02
Re: oświetlenie domowego biura

autor: tsw18 » 15 wrz 2018, 16:47

Najlepsza będzie lampa z możliwością dostosowania intensywności oświetlenia

http://slonecznetatry.pl/zwiedzanie-rosji-co-warto-zobaczyc/

Lanss
Aktywny
Aktywny
Posty: 150
Rejestracja: 15 sty 2017, 22:35
Re: oświetlenie domowego biura

autor: Lanss » 16 wrz 2018, 23:10

W biurze przede wszystkim liczy się to, żeby było dobrze oświetlone. Dopiero na drugim miejscu powinniśmy myslec o wyglądzie lampy, która znajdzie się tam. Wiem że jest wiele sklepów, bardzo znanych sklepów, które mają w ofercie średniej jakości lampy, ale sa także takie, w których mozecie kupić lampy, które idealnie oświetlą Wasze biuro i przy tym będa bardzo ładnie wyglądały. Ja takie lampy znalazłam tutaj https://www.acerto.pl/

Lumen
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 paź 2018, 13:37
Re: oświetlenie domowego biura

autor: Lumen » 04 paź 2018, 13:44

Przy wyborze oświetlenia pamiętaj proszę o efekcie olśnienia. Nie będzie przyjemnie jak oprawa będzie się Tobie odbijała w monitorze.
Są dedykowane oprawy biurowe spełniające wymagania normy ograniczenia olśnienia UGR<19.

Co do poziomu natężenia oświetlenia wraz z czasem eksploatacji będzie coraz ciemniej. Można rozważyć zakup oprawy nieco mocniejszej ale ze sterowaniem DALI.
Można ją przyciemniać za pomocą zwykłego włącznika dzwonkowego przy czym wiąże się to z ingerencją w instalację elektryczną.

ulik
Aktywny
Aktywny
Posty: 151
Rejestracja: 27 cze 2011, 17:57
Re: oświetlenie domowego biura

autor: ulik » 12 paź 2018, 12:18

A te nowe listwy oświetleniowe activejeta nie pasowałaby ci do biura? Mnie sie wydaje, że do tego miejsca są idelane

Ulfar
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 69
Rejestracja: 14 sie 2018, 14:13
Re: oświetlenie domowego biura

autor: Ulfar » 28 lut 2019, 15:42

Może seria oświetlenia Phillips Ledinaire? Warto sobie sprawdzić.

joasia.lewandowska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 16 paź 2018, 13:28
Re: oświetlenie domowego biura

autor: joasia.lewandowska » 04 mar 2019, 16:12

Spróbowałabym czegoś na wysięgniku albo peszlu. Montujesz do sufitu albo ściany i ustawiasz sobie jak ci wygodnie. Oczywiście żarówki LED o zimnej barwie , ew. neutralnej albo moduł zainstalowany.
Coś takiego:
Obrazek
Obrazek

oświetleniowiec
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 11 gru 2018, 9:46
Re: oświetlenie domowego biura

autor: oświetleniowiec » 20 mar 2019, 8:32

Cześć!
Może warto pomyśleć również o oświetleniu mebli? Do tego celu przyda się moduł led niebieski ip68, dzięki któremu stworzysz w pokoju przytulną atmosferę, a także dodatkowo go oświetlisz :) Polecam sprawdzić!


Wróć do „Oświetlenie wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów