Ogrzanie domku o powierzchni 40m2

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Franko2406
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2018, 21:29
Ogrzanie domku o powierzchni 40m2

autor: Franko2406 » 25 lip 2018, 22:45

Witam.
Zastanawiam się w jaki sposób można ogrzać domek o powierzchni 40m2.
Domek stoi na wsi, stare budownictwo- konstrukcja drewniana. Wymieniłem w nim pokrycie dachowe, okan plastikowe, zerwalem podłogę i zrobiłem wylewki, poprowadziłem ogrzewanie podłogowe oraz wyjscie na 3 grzejniki wszystko w pexie.
Ściany są ocieplane "kolkami" - gr. 10cm. (miałem je zamienić na wełnę mineralną ale pamiętam jaki to był ciepły dom więc nie będę tego na tą chwilę ruszał)
Zastanawiam się nad doborem pieca.
Początkowo miał być piec na ekogroszek z rusztem zastępczym ale producenci twierdzą, że nie mają tak małych piecy, a koszt ogrzania będzie porównywalny do domu o powierzchni 100m2.
Rozpatruje jakaś inną alternatywę. To ma być domek dla dziadków, więc w grę wchodzi wygoda i ekonomnia.
Co mi doradzicie?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzanie domku o powierzchni 40m2

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 26 lip 2018, 4:34

Rewersyjną pompą ciepła, wyjdzie 50-100zł miesięcznie. Poza tym inwestycja jest najtańsza
HVAC - najtańszy komfort.

Franko2406
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2018, 21:29
Re: Ogrzanie domku o powierzchni 40m2

autor: Franko2406 » 26 lip 2018, 22:13

A jaki były przybliżony koszt (wraz z montażem) takiej inwestycji?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzanie domku o powierzchni 40m2

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 27 lip 2018, 5:37

Franko2406 pisze:A jaki były przybliżony koszt (wraz z montażem) takiej inwestycji?

rewersyjna pompa ciepła 3000zł do 3500 zł+wentylacja 1000 do 2500zł . Z tym, że wentylację radziłbym samemu, będzie połowę taniej
HVAC - najtańszy komfort.

polly28
Aktywny
Aktywny
Posty: 245
Rejestracja: 14 lis 2017, 13:39
Re: Ogrzanie domku o powierzchni 40m2

autor: polly28 » 03 sie 2018, 18:35

Zastosowanie ogrzewania podłogowego powinno być tutaj dobrym pomysłem. Ja na przykład postawiłem na rozwiązania z oferty TWM TERMO, dzięki którym mój dom jest ogrzewany właśnie w ten sposób. Do Twojego domku powinny nadać się przewody grzejne.

Rafał Cichocki
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 462
Rejestracja: 12 cze 2013, 12:25
Re: Ogrzanie domku o powierzchni 40m2

autor: Rafał Cichocki » 20 sie 2018, 12:28

Franko2406 pisze:Witam.
Zastanawiam się w jaki sposób można ogrzać domek o powierzchni 40m2.
Domek stoi na wsi, stare budownictwo- konstrukcja drewniana. Wymieniłem w nim pokrycie dachowe, okan plastikowe, zerwalem podłogę i zrobiłem wylewki, poprowadziłem ogrzewanie podłogowe oraz wyjscie na 3 grzejniki wszystko w pexie.
Ściany są ocieplane "kolkami" - gr. 10cm. (miałem je zamienić na wełnę mineralną ale pamiętam jaki to był ciepły dom więc nie będę tego na tą chwilę ruszał)
Zastanawiam się nad doborem pieca.
Początkowo miał być piec na ekogroszek z rusztem zastępczym ale producenci twierdzą, że nie mają tak małych piecy, a koszt ogrzania będzie porównywalny do domu o powierzchni 100m2.
Rozpatruje jakaś inną alternatywę. To ma być domek dla dziadków, więc w grę wchodzi wygoda i ekonomnia.
Co mi doradzicie?


Witam,

A czy posiada Pan podłączenie budynku do sieci gazowej?
Jeśli tak, to można wykorzystać dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny o szerokiej modulacji mocy cieplnej. Jest to rozwiązanie o nieznacznie wyższych kosztach eksploatacyjnych w porównaniu do kotłów na paliwa stałe, które gwarantuje wysoki komfort użytkowania, bezobsługową pracę oraz czyste spalanie. Dodatkowo pozwoli na podgrzanie ciepłej wody użytkowej. Zachęcam do zapoznania się z ofertą kotłów kondensacyjnych marki Junkers-Bosch, która znajduje się na stronie [więcej informacji poprzez PW].
Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Junkers-Bosch

Pan Adam
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 29 maja 2018, 12:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Ogrzanie domku o powierzchni 40m2

autor: Pan Adam » 04 wrz 2018, 13:50

Mała powierzchnia więc wystarczy zwykły piecyk koza. Zajmuje mało miejsca, do starego budownictwa będzie klimatycznie pasował i wystarczająco ogrzewał domek :)
śmiało można znaleźć elegancki piec w sklepie: Bofoco :)

romankowicki
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 70
Rejestracja: 21 gru 2016, 15:17
Re: Ogrzanie domku o powierzchni 40m2

autor: romankowicki » 06 wrz 2018, 22:30

Moi znajomi mają 80 metrów pod miastem, gdzie nie ma gazyfikacji i ogrzewają olejem opałowym z Pol-Oil. Koszty stabilne, nie ma zmian, samo paliwo wydajne. W domu ciepło (jest wykonana porządna izolacja), samo ogrzewanie też bezobsługowe i to plus. Tak więc nie tylko prąd i gaz istnieje i o tym warto pamiętać.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Ogrzanie domku o powierzchni 40m2

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 07 wrz 2018, 7:20

romankowicki pisze:Moi znajomi mają 80 metrów pod miastem, gdzie nie ma gazyfikacji i ogrzewają olejem opałowym z Pol-Oil. Koszty stabilne, nie ma zmian, samo paliwo wydajne. W domu ciepło (jest wykonana porządna izolacja), samo ogrzewanie też bezobsługowe i to plus. Tak więc nie tylko prąd i gaz istnieje i o tym warto pamiętać.

Są pewne wady: Droga instalacja i niższy komfort i trzeba płacić za ogrzewanie. W XXI wieku, to wady dyskryminujace.
HVAC - najtańszy komfort.


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości

Gotowe projekty domów