Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

forbud
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 10 paź 2017, 1:13
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: forbud » 20 lis 2017, 18:27

Nie każde ASO poda Ci stan auta po VINie. Najlepiej jechać obezjrzec, podpiac pod kompa, jechać na sciezke zdrowia do SKP i tyle. Lepiej wydac 50zl niż później naprawiac zlom

Adammicza
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 22 paź 2017, 16:59
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: Adammicza » 07 gru 2017, 23:56

Ja bym się nie skusił na używane chyba. jakbym ja teraz miał brać jakieś auto rodzinne to pewnie bym się skusił na Peugeota 308, fajne, pojemne, dla rodzinki w sam raz. A widziałam je ostatnio w sporej promocji bo końcówka rocznika jest w wyprzedaży

FrankieeFran
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 05 paź 2017, 9:25
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: FrankieeFran » 15 gru 2017, 9:22

Najlepiej to mieć kogoś z rodziny albo znajomego kto się zna na samochodach, wtedy możecie go zabrać ze sobą na oglądanie. Warto też kupować ze sprawdzonych źródeł najlepiej z salonów samochodowych.

Ewenters
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2017, 11:18
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: Ewenters » 19 gru 2017, 11:20

Najlepiej po prostu kupić auto z dobrego źródła.
Na przykład skup samochodów w szczecinie ma często fajne auta. Może coś tam znajdziesz.

bartnik1
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 301
Rejestracja: 17 cze 2014, 11:04
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: bartnik1 » 28 gru 2017, 14:10

Ja kupowałem gaśnicę i koc przeciwpożarowy do samochodu w sklepie Poż Tech.
Maja w sumie wszystko co jest w temacie artykułów ppoż.

Krisiti90
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 02 lis 2017, 15:46
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: Krisiti90 » 04 sty 2018, 0:46

najlepiej to mieć w rodzinie takiego wujka zdziśka, który zna się na samochodach i doradzi. Mam takich kolegów, którzy tylko zerkną na auto i już widzą co gdzie było robione. Niestety nie mam takich znajomości jeżeli chodzi o motory. Kupuje jednak teraz nowy motocykl z salonu więc nie muszę się o nic bać :)

Nowydiag2
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2018, 8:12
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: Nowydiag2 » 10 kwie 2018, 8:14

Ja bym proponował sprawdzenie zestawem diagnostycznym.

Awatar użytkownika
tracks
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 08 maja 2017, 12:30
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: tracks » 30 maja 2018, 6:34

Moim zdaniem warto sprawdzić przede wszystkim turbinę, jeśli zamierzamy kupić diesla lub też benzynę z takim elementem. Naprawa turbiny może być bowiem bardzo droga, więc lepiej tego nie bagatelizować. Sam miałem problem z turbiną i dopiero w AMSerwis w Trójmieście znalazłem odpowiednią pomoc. Turbina została zregenerowana i działa bez zarzutów.

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: arek_ch » 12 cze 2018, 18:32

Najrozsądniej będzie odwiedzić ASO i sprawdzić kompleksowo jego sprawność. Tylko wtedy będziesz mieć pewność, że nic nie zostało pominięte... Sporą uwagę przyłóż również do sprawdzenia sprawności klimatyzacji. Jeśli jesteś właścicielem samochodu marki FORD możesz skorzystać z oferty specjalnej przygotowanej przez jego serwisy.

foxi
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 28 lis 2016, 19:32
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: foxi » 13 cze 2018, 21:03

Warto mieć swojego zaufanego mechanika i razem z nim kupować auto używane. Jednak nawet jak dobrze trafisz i wybierzesz dobry egzemplarz samochodu to prędzej czy później będzie ci potrzebny sklep z częściami do samochodów. To bardzo ważne, bo na tym oszczędzać nie można.W końcu chodzi o nasze bezpieczeństwo, pzdr

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: arek_ch » 31 sie 2018, 16:04

Samochody nie są dla mnie - co innego motocykle. Jednego z nich posiadaczem właśnie się stałem. Niestety, wymaga naprawy. Zastanawiam się teraz, czy lepiej zdecydować się na naprawę z użyciem części oryginalnych oferowanych przez motogar czy może lepiej zdecydować się na części zamienne?

Rogers
Aktywny
Aktywny
Posty: 191
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:19
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: Rogers » 28 wrz 2018, 6:32

Oczywiście VIN i te sprawy legalności to jedno, ale musimy również pamiętać o kilku innych rzeczach, np. kolega jakiś czas temu kupił auto bez filtra DPF bo niestety, ale jest to rzecz, która bardzo często zapala najróżniejsze kontrolki, a jego wymiana to dość spory koszt, dlatego też handlarze wolą delikatnie mówiąc przekonstruować samochód niż podjąć się takiej wymiany.

Emaliin
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 paź 2018, 20:39
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: Emaliin » 04 paź 2018, 8:01

Sprawdzić przede wszystkim w salonach samochodowych. One mają dostęp do historii serwisowej. Ja tak sprawdzałam forda w salonie wszystkiego się dowiedziałam o nim:)

szpaner
Aktywny
Aktywny
Posty: 141
Rejestracja: 28 sie 2017, 13:12
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: szpaner » 04 paź 2018, 12:18

No włąśnie. Warto dokładnie przejrzeć całą dostępną dokumentację.

karolinamak
Aktywny
Aktywny
Posty: 288
Rejestracja: 15 cze 2017, 22:57
Re: Jak sprawdzić używane auto przed zakupem?

autor: karolinamak » 23 gru 2018, 10:53

Jak już trzeba to jakoś po znajomości, wtedy większa szansa że sprzedawca będzie uczciwy. Ale jak ma się możliwość to ja brałabym nowe, tzn ja tak zrobiłam w salonie. Zdecydowanie lepsze i pewniejsze są nowe auta no i automatycznie dłużej nimi pojeździmy


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości

Gotowe projekty domów