Wyciszenie pokoju w bloku, proszę o pomoc.

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

malinowaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2018, 16:13
Re: Wyciszenie pokoju w bloku, proszę o pomoc.

autor: malinowaa » 29 cze 2018, 16:21

na filmach są ściany pokryte welurem :D ale to średnio ładnie wygląda. panele akustyczne chyba najlepsze

wronka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:48
Re: Wyciszenie pokoju w bloku, proszę o pomoc.

autor: wronka » 31 sie 2018, 12:05

U nas też był taki problem i zdecydowaliśmy się na adaptację akustyczną pomieszczeń wykonaną przez contrato.pl. Specjaliści lepiej się na tym znają, więc im najlepiej powierzyć takie zadanie

MalgorzataD
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2019, 17:49
Re: Wyciszenie pokoju w bloku, proszę o pomoc.

autor: MalgorzataD » 31 sty 2019, 17:55

Antaro pisze:Witam wszystkich.
Problem jak wiele innych na tym forum. Cóż zrobić, cenimy sobie ciszę :)
Przechodząc do sedna.
Mieszkam w warszawie w bloku na z tzw wielkiej płyty, na 6 piętrze, wybudowanym na początku lat 80.
Od dłuższego czasu zaczęły mi, zaznaczam tylko mi, przeszkadzać dziwne dźwięki dochodzące od sąsiada/sąsiadki. Są one bardzo, bardzo ciche, na tyle ciche, że nikt z domowników poza mną ich nie słyszy. Pomyślicie, że z takim schorzeniem to do psychiatry a nie na to forum hehehe. Powiem tyle, że mam sporo ponad przeciętny słuch (niestety) i to co od pewnego czasu się dzieję zaczęło być uciążliwe do tego stopnia, że aż zainteresowałem się tematem wyciszenia swojego pokoju (odizolowaniem go od hałasów sąsiada). Sprawa wygląda tak, że ten wkurzający i męczący jazgot jakby z radia lub np głośnej rozmowy całej rodziny jest słyszalny tylko i wyłącznie w moim pokoju, z całego lokalu. Wchodząc piętro wyżej nic nie słychać. Dziwne, prawda? A może nie...
Wiertarka, remont, płacz dziecka, odgłosy od takich rzeczy mam za sobą i nigdy mi one nie przeszkadzały zbytnio. Czasem tak jest, że specyficzny dźwięk, tonacja akurat działa na nas jak płachta na byka. Tak się dzieje właśnie teraz.
Temat interwencji policji zostawmy i rozmowy z sąsiadem.

Konkretnie, chce wyciszyć mój pokój. Proszę o pomoc jak najskuteczniej i najtaniej to zrobić.

Wstępnie jest plan

#1 - korek multicork 1cm grubość 91*61cm szer/dł. 31zł cena
42 płytki = 1330zł + klej i robocizna. Myślę, że do 2000zł może się zamknę. To jest na pokrycie ściany i sufitu. Oby to pomogło, mam taką nadzieję.

Proszę was o rady czy inne rozwiązania mogą być lepsze/tańsze.




Witam serdecznie! Nasza firma zajmuje się wygłuszeniami domów mieszkań ścian sufitów podłóg studia muzyczne jaki i kina domowe. Oferujemy najwyższej jakości materiały i profesjonalne wykonanie pracy. Więcej informacji znajdzie pan na naszej stronie internetowej.

neoprim
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 10 cze 2010, 12:18
Lokalizacja: Kielce
Kontaktowanie:
Re: Wyciszenie pokoju w bloku, proszę o pomoc.

autor: neoprim » 26 kwie 2019, 20:35

Dzień dobry.
Specjalizujemy się w wyciszaniu pomieszczeń.
Nasze izolacje odbiegają od standardowych rozwiązań.
Cena 1m2 wyciszenia sufitu naszym systemem kosztuje 290,- zł/m2
z materiałem i robocizną. Przy 13 m2 daje 3 770,- zł, grubość 10 cm,
czas prac 3-4 dni.

Patrycja267
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 wrz 2016, 10:59
Re: Wyciszenie pokoju w bloku, proszę o pomoc.

autor: Patrycja267 » 12 cze 2019, 1:47

Na przyszłość dla tych, którzy będą oglądali ten wątek. Aby odizolować konstrukcję pod KG od dźwięków stosuje się taśmę akustyczną. A jak się nie umie tego zrobić to trzeba zawołać profesjonalistów. Np. Architected Sound :)

Kamil8888
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 28 lis 2019, 13:08
Re: Wyciszenie pokoju w bloku, proszę o pomoc.

autor: Kamil8888 » 01 gru 2019, 22:14

Dobrze jest zgłosić się do profesjonalnej firmy. Polecam Architected Sound z Krakowa. Fajny kontakt i odpowiednio zajmą się rozwiązaniem problemu.

Tomi867
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 gru 2019, 10:49
Re: Wyciszenie pokoju w bloku, proszę o pomoc.

autor: Tomi867 » 27 gru 2019, 10:53

Też polecam Architected Sound. Mają fajnych ekspertów od takich rzeczy, potrafią też dobrze doradzić

janka093
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2020, 19:19
Re: Wyciszenie pokoju w bloku, proszę o pomoc.

autor: janka093 » 04 mar 2020, 19:22

Niedawno też chciałam wyciszyć salon, bo dźwięk pochodzący z zewnątrz jest męczący, a
mieszkam na zatłoczonym osiedlu. Znajomy polecił mi absorbery, które
pochłaniają niechciane dźwięki:https://www.mega-acoustic.pl/oferta/panele-akustyczne-2/absorbery-panele-akustyczne-2/. Dodatkowo można na nich wybrać własny
wzór, co ułatwia sprawę. Polecam je.

mikolaj909087
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2020, 7:31
Re: Wyciszenie pokoju w bloku, proszę o pomoc.

autor: mikolaj909087 » 16 kwie 2020, 7:40

Witam, też mieszkam w bloku i też przeszkadzały mi hałasy sąsiadów. Niby nie było awantur ale odgłosy ich normalnego,codziennego życia mnie męczyły. Spędziłem wiele godzin w necie aż znalazłem odpowiednie maty i jestem zadowolony :D

mikolaj909087
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2020, 7:31
Re: Wyciszenie pokoju w bloku, proszę o pomoc.

autor: mikolaj909087 » 16 kwie 2020, 14:13

Witam, też mieszkam w bloku i też przeszkadzały mi hałasy sąsiadów. Niby nie było awantur ale odgłosy ich normalnego,codziennego życia mnie męczyły. Spędziłem wiele godzin w necie aż znalazłem odpowiednie maty ISOLA i jestem zadowolony.proszę sobie znaleźć stronę i poczytać bo ja niestety nie mogę zamieścić linka

davvid91
Aktywny
Aktywny
Posty: 111
Rejestracja: 09 kwie 2020, 14:38
Re: Wyciszenie pokoju w bloku, proszę o pomoc.

autor: davvid91 » 16 kwie 2020, 14:45

Antaro pisze:Witam wszystkich.
Problem jak wiele innych na tym forum. Cóż zrobić, cenimy sobie ciszę :)
Przechodząc do sedna.
Mieszkam w warszawie w bloku na z tzw wielkiej płyty, na 6 piętrze, wybudowanym na początku lat 80.
Od dłuższego czasu zaczęły mi, zaznaczam tylko mi, przeszkadzać dziwne dźwięki dochodzące od sąsiada/sąsiadki. Są one bardzo, bardzo ciche, na tyle ciche, że nikt z domowników poza mną ich nie słyszy. Pomyślicie, że z takim schorzeniem to do psychiatry a nie na to forum hehehe. Powiem tyle, że mam sporo ponad przeciętny słuch (niestety) i to co od pewnego czasu się dzieję zaczęło być uciążliwe do tego stopnia, że aż zainteresowałem się tematem wyciszenia swojego pokoju (odizolowaniem go od hałasów sąsiada). Sprawa wygląda tak, że ten wkurzający i męczący jazgot jakby z radia lub np głośnej rozmowy całej rodziny jest słyszalny tylko i wyłącznie w moim pokoju, z całego lokalu. Wchodząc piętro wyżej nic nie słychać. Dziwne, prawda? A może nie...
Wiertarka, remont, płacz dziecka, odgłosy od takich rzeczy mam za sobą i nigdy mi one nie przeszkadzały zbytnio. Czasem tak jest, że specyficzny dźwięk, tonacja akurat działa na nas jak płachta na byka. Tak się dzieje właśnie teraz.
Temat interwencji policji zostawmy i rozmowy z sąsiadem.

Konkretnie, chce wyciszyć mój pokój. Proszę o pomoc jak najskuteczniej i najtaniej to zrobić.

Wstępnie jest plan

#1 - korek multicork 1cm grubość 91*61cm szer/dł. 31zł cena
42 płytki = 1330zł + klej i robocizna. Myślę, że do 2000zł może się zamknę. To jest na pokrycie ściany i sufitu. Oby to pomogło, mam taką nadzieję.

Proszę was o rady czy inne rozwiązania mogą być lepsze/tańsze.



mieszkania z wielkiej płyty są stosunkowo małe.. lepiej zainwestować w jakieś dobre słuchawki i odciąć się od tego. Ale jeżeli bardzo Ci zależy to są specjalne maty wygłuszające w budowlanych.

cypo
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2022, 17:07
Re: Wyciszenie pokoju w bloku, proszę o pomoc.

autor: cypo » 25 sie 2022, 17:10

Trochę odkopię temat, bo mam podobny problem, tyle tylko, że zależy mi na tym, aby to sąsiad mnie nie słyszał, nie zależy mi za bardzo na wygłuszaniu dźwięków pochodzących od sąsiada. Wygląda to tak: mam salon z aneksem kuchennym i ta ściana przy której będzie kuchnia oddziela moje mieszkanie i sąsiada (kuchnia jest na mniej więcej połowie tej ściany). Sąsiad ma po drugiej stronie sypialnię. Chodzi mi o to, abym nie budził sąsiada głośniejszymi rozmowami w nocy, no a idealnie by było jakby wygłuszyło to też muzykę (mam dość mocne, bardzo nisko schodzące audio w salonie). Mieszkanie jest w tym momencie w stanie deweloperskim więc mam sporą dowolność, jednak trzeba wziąć pod uwagę to, że na tej ścianie muszą zawisnąć szafki kuchenne (których będzie sporo).



Mój pierwotny plan był taki:

- bezpośrednio na ścianę guma antywibracyjna (5-8mm)
- wełna mineralna w stelarzu aluminiowym (ok 5cm)
- akustyczna płyta GK (rozważam też 2 warstwy takich płyt)
- profile oraz całość ściany dookoła podklejona taśmą akustyczną
(całość może mieć grubość max 10cm)

Jednak ostatnio zacząłem się zastanawiać, czy podobnego efektu nie uzyskam doklejając drugą scianę z cegieł (zaproponował mi to mój wykonawca - stwierdził, że będzie to tańsze rozwiązanie). Ta obecne ściana jest zbudowana z pustaka porotherm 24cm. Co myślicie? które rozwiązanie jest bardziej sensowne i czy w ogóle ma to jakikolwiek sens ? Z góry dzięki!

APAMA
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 05 gru 2014, 10:08
Re: Wyciszenie pokoju w bloku, proszę o pomoc.

autor: APAMA » 13 wrz 2022, 11:22

My proponujemy AKU-PRE zakrytą płyta gips-karton


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów