Odwodnienie fundamentów

Fundament może być wykonany z różnych materiałów, a jego poprawne wykonanie jest podstawą budowy domu. Jeżeli jeszcze nie wiesz jakiego materiału użyć do budowy swojego domu to w tym dziale z pewnością poznasz zalety i wady różnych materiałów i rodzajów fundamentów.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

pawel37
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:54
Odwodnienie fundamentów

autor: pawel37 » 22 lut 2015, 15:17

Witam.
Mam dom z lat '80. Problem polega na tym, że woda wchodzi mi do mieszkania (na parter, który stanowi część mieszkalną) przez podmurówkę, tak, że powstaje grzyb. Fundamenty są zalane z kamienia i nie ma na nim żadnej izolacji. Chciałbym się dowiedzieć jak to prawidłowo zrobić, aby woda nie dostawała się do środka i jakich materiałów użyć. Myślałem nad zerwaniem chodnika betonowego i wybraniem ziemi. Tu pojawia się pytanie na jaką głębokość powinienem tą ziemię wybrać tak, aby nie naruszyć konstrukcji. Czy dobrą opcją byłoby przyklejenie styropianu? Tu znowu pojawia się problem, ponieważ ze względu na kamienie znajdujące się w fundamencie, nie jest on równy i jeżeli przykleję styropian to on popęka. Oczywiście na styropian myślę też dać folię, następnie zrobić odwodnienie i obsypać to żwirem. To tylko moja wersja, dlatego proszę o ocenę, czy jest to dobry pomysł oraz cenne wskazówki.
Obrazek
Paweł

KTH
Re: Odwodnienie fundamentów

autor: KTH » 22 lut 2015, 15:46

wskazówka bardzo cenna - nie zabieraj się za coś o czym nie masz pojęcia bo narobisz więcej problemów niż masz

pawel37
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:54
Re: Odwodnienie fundamentów

autor: pawel37 » 22 lut 2015, 17:09

Wiem, że najlepiej byłby wynająć do tego ekipę, no ale niestety nie stać mnie na to. Oczekiwałem nieco lepszej odpowiedzi. Trochę znam się na tych sprawach, chciałem tylko fachowej porady, co w takim przypadku zrobiłaby firma.
Paweł

KTH
Re: Odwodnienie fundamentów

autor: KTH » 22 lut 2015, 18:24

pawel37 pisze: Trochę znam się na tych sprawach, chciałem tylko fachowej porady, co w takim przypadku zrobiłaby firma.


trochę to trochę za mało w tych sprawach ... lepiej dołożyć i zlecić firmie, wiązanie drutem gówna jest mało skuteczne ... nie znam się na pieczeniu chleba więc się za jego pieczenie nie zabieram choć w internecie napisane jest jak i co po kolei robić

raz że nie mam mąki do chleba a dwa że nie mam pieca,

jeśli masz takie narzędzia do robienia izolacji w tym pompy mebranowe dwutłokowe, pakery nabijane i węże to możesz zacząć od wypełniania pustek w murze, aby móc przystąpić do odcięcia poziomego wilgoci, potem już tylko dobranie zapraw naprawczych i tynków oraz taśm i izolacji laminowanych z wkładkami zbrojeniowymi ... na to odpowiednia izolacja termiczna i membrana kubełkowa nie folia kubełkowa


Obrazek

także pomyśl co zrobić jeśli się okaże że nie ma ławy pod fundamentem ... wiesz na czym polega podbijanie fundamentów i dlaczego dzięki źle zaplanowym robotom domek może zacząć pękać na ścianach

tak Twoje trochę to dużo za dużo trochę za mało wiedzy jak i po co

drenaż otokowy ... po co Ci drenaż skoro nie wiesz jaką masz infiltrację wody w ziemi ;-)

Transmogrify
Re: Odwodnienie fundamentów

autor: Transmogrify » 26 lut 2015, 20:35

Dokłądnie, budowa domu to nie przelewki, i lepiej jeśli nie wiemy za dużo na dany temat nie zabierać się za cos tylko po to by iszczędzić troche grosza. Po czasie z reguły okazuje się że wcale nic nie zaoszczędziliśmy bo spartoliliśmy robotę tak że jeszcze trzeba dużo więcej dołożyć do interesu. Wiem to z własnego doświadczenia i nie radze nikomu bez fachowej wiedzy robić czegokolwiek samemu. Lepiej skorzystać z usług profesjonalistów.

Biuro Opinii Budowlanych
Re: Odwodnienie fundamentów

autor: Biuro Opinii Budowlanych » 26 mar 2015, 11:26

Jestem tego samego zdania. "Trochę" to nie wystarcza. Do tego typu problemów nie należy podchodzić na zasadzie braku pieniędzy, bo przy oszczędnościach można je także stracić. Do tego typu problemów należy podejść albo profesjonalnie albo wogóle. Stąd poprawnie należy rozpoznać teren, zaprojektować rozwiazania, a w przypadku konieczności, aby nie popełnić samowoli budowlanej wystąpić o stosowne pozwolenia

malinowy_chrusniak
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 22 cze 2018, 20:50
Re: Odwodnienie fundamentów

autor: malinowy_chrusniak » 30 sie 2018, 22:05

Niestety czasem nawet jeżeli wszystko zaplanujesz co do joty, to zawsze Cię coś może zaskoczyć. Inna sprawa, że wszystkiego po prostu nie można zaplanować. U nas nieszczelna stolarka (głównie okienna) zafundowała nadmiar wilgoci w domu, który stopniowo zaczął się przekształcać w pleśń i grzyb. Oczywiście fachowcy zapewniali, że jest wszystko ok, a błędy wyszły po czasie. Dobre w tym wszystkim jest to, że szybko mogliśmy liczyć na pomoc http://drymat.pl/oferta/odgrzybianie-usuwanie-plesni/ - podaję Ci, chociaż może to zostanie usunięte... ale jeżeli znajdziesz chwilę, to możesz się nimi skontaktować telefonicznie, bo wiem, że osuszają również fundamenty.


Wróć do „Fundamenty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

Gotowe projekty domów