Domek mobilny na działce przy domu

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

jojoc
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 30 wrz 2015, 18:01
Domek mobilny na działce przy domu

autor: jojoc » 16 mar 2016, 0:10

Witam,
Mam plan zakupić domek mobilny na kołach, dość spory bo 12x4 i zastanawia mnie taka sprawa - jakby to wyglądało od strony prawnej (pozwolenia etc.) i od strony podłączenia i opłat za media, jeżeli wjechałbym takim domkiem na plac przy domu znajomego. Plac jest na tyle duży, że spokojnie zachowam odległość od granic działki i jego domu nawet do 8-10 metrów. Od niego podłączyłbym media. Takie rozwiązanie jest dla mnie idealne bo zawsze chciałem mieć domek, a specyfika mojej pracy niestety wiąże się z częstymi przeprowadzkami (raz na kilka lat). Wiecie może też, jak wygląda sprawa z zameldowaniem się w takim domku? (chociaż nie jest to konieczne) Pozdrawiam

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: Domek mobilny na działce przy domu

autor: laik2304 » 16 mar 2016, 17:35

Na pewno zgłoszenie jak i nie pozwolenie w starostwie. Zameldowanie też must be :roll: Przeprowadzka co kilka lat nie jest częstą.
Dawid2304

jojoc
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 30 wrz 2015, 18:01
Re: Domek mobilny na działce przy domu

autor: jojoc » 16 mar 2016, 20:21

A jakie są plus minus koszty podłączenia mediów od jego domu? Można to zrobić na tych samych umowach? Chodzi mi o opłaty jakieś + koszty rur, liczników etc.

Dlaczego zameldowanie must be skoro jestem zameldowany w domu rodzinnym i wszelką korespondencję tam za mnie odbierają?

laik2304
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 626
Rejestracja: 05 maja 2012, 14:09
Lokalizacja: Bielsko Biała
Re: Domek mobilny na działce przy domu

autor: laik2304 » 16 mar 2016, 20:45

To już zależy od regionu, koszty niemałe. Nie znam się na prawie administracyjnym ale jak jesteś poza miejscem zamieszkania chyba powyżej 30 dni to to zgłaszasz, oczywiście masa osób tego nie robi.
Dawid2304

beatakar
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 08 sty 2018, 9:19
Re: Domek mobilny na działce przy domu

autor: beatakar » 09 kwie 2018, 9:36

Można zawsze się zastanowić nad domkiem na działce od http://mobilnedomki.eu w pełni wyposażonym i eleganckim.

Jakubo
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 30 lip 2018, 11:40
Re: Domek mobilny na działce przy domu

autor: Jakubo » 29 sie 2018, 7:50

Super są te mobilne domki, jest dużo firm zajmujących się ich produkcją... większość nadaje się do mieszkania także w sezonie zimowym.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Grapeshot [Crawler], Omgili [Crawler] i 27 gości

Gotowe projekty domów