Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

mmmmmmartynkaaaaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2018, 10:44
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: mmmmmmartynkaaaaaa » 02 sie 2018, 11:22

Tutaj jest fajnie opisane pod kątem wysokości wszystkiego https://building-companion.pl/artykul/wanna-czy-prysznic-czyli-jak-zaprojektowac-funkcjonalna-lazienke

BaterieLazienkowe
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 26 cze 2018, 10:07
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: BaterieLazienkowe » 07 sie 2018, 13:30

Warto w takim przypadku skorzystać z usług projektanta. Projekt łazienki to ważna sprawa, dlatego w sytuacji, kiedy sami nie mamy jasnej koncepcji warto zwrócić się o pomoc do fachowca.

INTER DOOR
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 06 kwie 2018, 10:37
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: INTER DOOR » 28 sie 2018, 9:08

Łazienka jest zazwyczaj najtrudniejszym i najdroższym pomieszczeniem do urządzenia w całym domu lub mieszkaniu. Wynika to z faktu, że jest to najbardziej funkcjonalne wnętrze, w którym raczej nie możemy zrezygnować z żadnego elementu, np. zlewu. Im mniejsza łazienka, tym bardziej musimy się starać, aby wszystko się w niej zmieściło. Kiedy jesteśmy zmuszeni walczyć o każdy minimetr przestrzeni warto postawić na rozwiązania, które pozwolą nam zaoszczędzić chodź odrobinę wolnego miejsca. Z naszej oferty polecamy drzwi w systemie RONDO. W przeciwieństwie do tradycyjnie otwieranych drzwi, działają one na zasadzie ruchu przesuwno-obrotowego, w związku z czym zajmują znacznie mniej miejsca. To innowacyjne, acz proste rozwiązanie, umożliwi wam sprytne zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni w łazience.
[więcej informacji poprzez PW]

Obrazek

shore
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 24 cze 2015, 22:48
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: shore » 31 sie 2018, 21:54

słuchajcie a podobaja wam się takie lustra glamour Hollywood, myślicie że pasują do naszej polskiej mentalności aranżacji wnętrz? Bardzo mi się one podobają i chciałabym je mieć w łazience, tylko powiedzcie podobają Wam się? Jaki styl najbardziej by pasował pod takie lustro?

LiliannaW
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 86
Rejestracja: 02 lut 2015, 21:10
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: LiliannaW » 05 paź 2018, 23:25

Ładne lustra, dywany, dywaniki i dekoracje znajdziecie w Mrówce w Nasielsku. Mieszczą się na Warszawskiej. Maja dobre zaopatrzenie jeśli chodzi o materiały budowlane i wykończeniowe, my sporo u nich kupowaliśmy.

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: bobik5 » 17 paź 2018, 9:59

Jak dla mnie ta cała aranżacja to jest czarna magia, wolałabym jednak wynająć usługę od firmy, która zajęłaby się moją łazienką. Ja jedynie wiem, że chce wannę, chcę bidet, a gdzie co i jak to już nie koniecznie.. Dlatego właśnie wolałabym porady takiego projektanta czy dekoratora.

arekcebul
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:33
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: arekcebul » 19 paź 2018, 10:38

Ja to spełniłem fanaberie żony i mamy teraz w łazience biobidet, w sumie dobra sprawa bo można się szybko podmyć jak najdzie nas ochota na wspólne igraszki :)

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: lideropinii » 22 paź 2018, 10:10

Łazienki blokowe z racji swoich układów i ograniczonego metrażu wymagają przy aranżacji pewnych kompromisów, co nie znaczy, że nie można finalnie osiągnąć ładnego i funkcjonalnego efektu.

Pozdrawiamy, Zespół Decoroom
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

animka
Aktywny
Aktywny
Posty: 264
Rejestracja: 09 gru 2013, 21:36
Lokalizacja: Kraków
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: animka » 29 lip 2019, 13:05

Łazienkę można wzbogacić o sztuczna roślinność. Niestety nie wszystkie kwiaty, które chcielibyśmy tam umieścić przetrwają trudne warunki. Więcej na ten temat znajdziecie pod linkiem http://www.bdmeble.pl/kwiaty-ktore-nigdy-nie-wiedna-zalety-sztucznych-kwiatow/ Jest to ciekawa alternatywa szczególnie dla tych, którzy nei majaręki do kwiatów.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 05 wrz 2019, 10:25

Aby łazienka była funkcjonalna, powinna być nowoczesna. I nie chodzi tu bynajmniej o styl aranżacji, bo nawet łazienka klasyczna, rustykalna czy antyczna może być nowoczesna, dzięki wykorzystanym w niej materiałom. Nowoczesne technologie zastosowane chociażby w produkcji farb przeznaczonych do łazienek sprawią, że mimo wilgoci w pomieszczeniu ściany i sufity pozostaną w nim czyste, zabezpieczone przed pleśnią i grzybami. Farba Kuchnia-łazienka Śnieżki chroni ścianę przed działaniem wody a dodatek srebra sprawia, że drobnoustroje nie mają szans na rozwój. Ściany pomalowane tą farbą można w razie potrzeby myć wodą z użyciem detergentów dzięki czemu łazienka przez długie lata pozostaje czysta i świeża.
31a.jpg
13.jpg

burza008
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 wrz 2019, 15:53
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: burza008 » 06 wrz 2019, 15:57

Co powiecie na temat [url=http://www.roca.pl/rocalife/styl-vintage-powrocil/]łazienki w stylu vintage[/url] ? Według was to ma szansę buty w małej łazience czy może lepiej zainwestować w coś zdecydowanie bardziej prostego i mniej wymyślnego?

daniel.7
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2019, 9:29
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: daniel.7 » 06 wrz 2019, 16:41

Łazienki w stylu vintage to domena dużych powierzchni. Ładnie prezentują się tam charakterystyczne wanny, duże umywalki, komody itp. Mała łazienka nie odda w pełni tego stylu.

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: lideropinii » 08 wrz 2019, 18:48

Tylko pytanie w ilu mieszkaniach masz dużą łazienkę, nawet przy nowych inwestycjach developerskich i dużych metrażach.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

luizka11
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 20 sie 2019, 7:17
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: luizka11 » 09 wrz 2019, 14:20

Oświetlenie w aranżacji również powinno odgrywać ważną rolę. Jest teraz tyle ciekawych propozycji, że jest w czym wybierać. Jeżeli poszukujecie ciekawego sklepu z oświetleniem to polecam mlamp. NIgdy się nie zawiodłam.

Bewa
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 12 wrz 2019, 14:17
Re: Aranżacja łazienki - funckjonalna i praktyczna

autor: Bewa » 13 wrz 2019, 8:52

Myślę, że vintage faktycznie lepiej będzie wyglądało w dużej łazience zobacz tu jakie fajne aranżacje proponują. W tym sklepie nie dość, że dużo różnych dobrych producentów to mogą zrobić Ci projekt, możesz kupić całe wyposażenie i jeszcze zamontują nie musisz biegać i szukać instalatora :) sama korzystałam z ich usług i jestem zadowolona.


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: FB ext hit [Bot] i 92 gości

Gotowe projekty domów