Instalacja burzowa a WC

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

dr_dree
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2016, 10:44
Instalacja burzowa a WC

autor: dr_dree » 02 cze 2016, 10:51

Proszę o poradę. Wynajmuję pomieszczenia w strefie przemysłowej i nie mam dostępu do wody oraz kanalizacji. Pojawiła się możliwość wynajęcia dodatkowego lokalu, gdzie widać, że kiedyś była umywalka oraz jest odprowadzony odpływ. Podejrzewam jednak, że jest on wpuszczony do instalacji burzowej. Zależy mi na tym, żeby jednak uzyskać dostęp do bieżącej wody oraz móc skorzystać z toalety. Pytania mam następujące:
1. czy mogę podłączyć toaletę do instalacji burzowej, np. po uprzednim zastosowaniu rozdrabniacza?
2. Jeśli nie, to czy może istnieją rozwiązania toalet bezodpływowych, które z powodzeniem można by zastosować w pomieszczeniach?
3. Może jakieś inne rozwiązania?

Z góry dziękuję za wszelkie porady.

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Instalacja burzowa a WC

autor: xander119 » 02 cze 2016, 10:56

Ja mam na działce toaletę chemiczną. Jak lejesz do kibla odpowiednio dużo chemii to nawet gówna mają całkiem przyjemny zapach :lol:

dr_dree
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2016, 10:44
Re: Instalacja burzowa a WC

autor: dr_dree » 03 cze 2016, 23:45

Na działce wystarczy zwykła dziura w ziemi - po staropolsku:) Jednak w firmie będą z tej toalety korzystały 2-3 osoby pewnie kilka razy dziennie. Obawiam się, że koszty chemii i opróżniania puściłyby mnie z torbami...

dekoes
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 95
Rejestracja: 02 lut 2016, 17:56
Kontaktowanie:
Re: Instalacja burzowa a WC

autor: dekoes » 04 cze 2016, 19:03

A może toitoi? :D

xander119
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2490
Rejestracja: 16 sty 2014, 8:49
Re: Instalacja burzowa a WC

autor: xander119 » 05 cze 2016, 5:48

dr_dree pisze:Na działce wystarczy zwykła dziura w ziemi

Mnie tam wystarczy krzak. Problem tylko w tym że całą wiosnę szczałem na trawnik za domem a teraz jak się ciepło zrobiło i trochę zawieje wiatr to się porzygać można. Grill w okolicy tego miejsca smakuje jakoś inaczej...

Bolas
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 5330
Rejestracja: 21 lut 2008, 18:53
Lokalizacja: Żory - śląskie
Re: Instalacja burzowa a WC

autor: Bolas » 13 cze 2016, 6:04

Jak dostaniesz mandat za spuszczanie ścieków do kanału deszczowego to toaleta chemiczna wyjdzie sporo taniej.
Firma Ogólnobudowlana K-BOLBUD Bolesław Wujczyk
Żory - śląskie

Grażyna80
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 08 lip 2018, 20:52
Re: Instalacja burzowa a WC

autor: Grażyna80 » 27 sie 2018, 17:32

I to spory mandat można dosyć za takie przewinienie i nawet nie ma co w takiej sytuacji się wykłócać. Podam wam jeszcze stronę na temat kiedy możemy odmówić przyjęcia mandatu warto zajrzeć https://zaplacmandat.pl/warto-wiedziec/ ... ia-mandatu

arek20w
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 08 lip 2018, 11:52
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Re: Instalacja burzowa a WC

autor: arek20w » 27 sie 2018, 19:58

do kanalizacji deszczowej czy też burzowej ścieków sanitarnych nie wolno wprowadzać !
musisz ścieki odprowadzić do sanitarki
Oddany pracownik wodociągów Hydraulik z zamiłowania


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

Gotowe projekty domów