Izolacja akustyczna ściany działowej

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

Jacek Danielewski
Re: Izolacja akustyczna ściany działowej

autor: Jacek Danielewski » 18 lis 2012, 11:32

Materiały otrzymałem od - dziękuje.
Nie uważam siebie za eksperta i nie zamierzam komentować wyników badań i uzyskanych wartości wskaźników oceny właściwości akustycznych.
Wyrób to wyrób albo spełnia potrzeby rynku również w obszarze regulacji prawnych albo nie.

shaigan
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2012, 21:44
Re: Izolacja akustyczna ściany działowej

autor: shaigan » 28 lis 2012, 21:54

Witam, pierwszy post :).
Podepnę się pod temat bo mam podobny problem i zainteresował mnie ten korek.
Zastanawiam się czy jest sens zakładania tego na już istniejącą płytę karton gips (czyli k-g/korek/k-g), czy lepiej by było ją osunąć, obawiam się tylko, że tam pod k-g nie ma nawet tynku.
Zasadniczo nie spodziewam się wyciszenia hałasów typu tupot małych nóżek, które są dosyć niskie (dźwięki, nie nóżki), przerażają mnie jedynie rozmowy. W ogóle to odnoszę wrażenie, że płyty karton gips, które ma mój sąsiad i ja, zamiast poprawiać to pogarszają sprawę i działają jak membrana...

Czyli podsumowując, jak zamocować korek na k-g i potem na korek kolejny k-g, i czy to ma jakiś sens.

Cork System
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 26 paź 2012, 13:07
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:
Re: Izolacja akustyczna ściany działowej

autor: Cork System » 03 gru 2012, 20:33

Witam ! Można płyty z korka ekspandowanego po prostu do istniejących płyt g-k przykleić ( zdjęcia są chyba na tej stronie http://www.listwy-dekoracyjne.pl/wyglus ... -5-cm.html
Można zastosować klej k cementowy do płyt izolacyjnych. Wszelkie szczeliny dookoła płyt uszczelnić korkiem w " płynie" ( kiełbasy 600ml specjalnego uszczelniacza z granulatu korkowego i poliuretanu) żeby zlikwidować mostki akustyczne.
Płyty G-k do korka również w taki sam sposób ale może to być klejenie cało powierzchniowe zaprawą klejącą. Pod płyty na podłodze można położyć elastyczne pasy (np. z korka technicznego)
Myślę,że taka szczelność i masa całego układu na pewno w zdecydowany sposób pomoże wygłuszyć dźwięki dochodzące z zewnątrz.
Badania , którymi dysponuję pokazują,że ścianka działowa na konstrukcji stalowej, bez izolacji z wełny wewnątrz. z przyklejoną płytą z korka ekspandowanego o grubości 40 mm i jeszcze jedną warstwą płyty g-k ma współczynnik Delta Rw rzędu 39 dB
Myslę,że Ci w sklepie deco home mogą przesłać Panu folder z rysunkami i charakterystyką na maila
Paweł

Masertiger
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 08 lip 2009, 11:30
Re: Izolacja akustyczna ściany działowej

autor: Masertiger » 27 sie 2018, 13:56

pawel1003 pisze:Witam
Chcę odizolować akustycznie sąsiadkę ;). Niestety w moim budynku ściana (z cegły dziurawki) pomiędzy moim mieszkaniem, a sąsiadką ma ok. 10cm. Powoduje to spore problemy z akustyką, generalnie słychać wszystko i wszystkich. Chcę odizolować akustycznie tą ścianę robiąc dodatkową ściankę z regipsu, a powstałą pustą przestrzeń wypełnić wełną mineralną (5cm). I mam pytanie czy jest to generalnie dobry pomysł i czy nie pojawi się problem z grzybem na właściwej ścianie.
Pozdrawiam
Paweł



Witam,
Na pewno dobrym pomysłem są płyty gipsowo-włóknowe, ja akurat polecam z Fermacella, gdyż mam je w domu. Posiadają bardzo fajne właściwości akustyczne. Ja akurat mam je przyklejone, ale można je mocować za pomocą wkrętów. Płyty w łatwy sposób można nacinać, przecinać, wiercić, frezować. Także montaż nie jest skomplikowany i doskonale tłumią dźwięki, dodatkowo są przyjazne człowiekowi i trwałe, tutaj więcej https://www.fermacell.pl/izolacja_dzwiekowa%20.php aha i dobrze sprawdzają się w wilgotnych pomieszczeniach np: łazience, po wysuszeniu płyta osiąga swoją pełną sztywność

adiglejak
Aktywny
Aktywny
Posty: 146
Rejestracja: 23 maja 2018, 7:26
Re: Izolacja akustyczna ściany działowej

autor: adiglejak » 27 sie 2018, 14:43

Izolacja akustyczna to bardzo ważna sprawa. Ja użyłem płyt PCV, które pomogły wyciszyć mi ściany, ale również drzwi. Sprawdźcie sobie stronę http://www.fbhostrowski.pl/kategoria/wy ... a-drzwiowe - tam znajdziecie wszelkie informacje na temat wypełnień akustycznych.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów