Ocieplenie poddasza pianką a membrana

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

induss
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 08 paź 2014, 18:25
Lokalizacja: Poznań
Ocieplenie poddasza pianką a membrana

autor: induss » 14 wrz 2017, 15:36

Witam,
nabyłem drogą kupna dom w stanie surowym, obecnie trwają w nim prace polegające na instalacji elektryki, wody i kanalizy.
Dom stał 10 lat więc co miało osiąść już osiadło co miało wyschnąć wyschło.
Przymierzam się intensywnie do izolacji poddasza i chciałbym natrysnąć pianę.
Obecnie dach wygląda tak że pokryty jest od zewnątrz dachówką betonową, od środka mamy deskowanie.
Jestem na etapie wyboru firmy piankującej okolice Poznania, w związku z tym mam kilka pytań:
1. Jaką firmę z okolic Ponania macie sprawdzoną i w cenie i w jakości.
2. Chcę sam wykonać membranę na deskach, jaka jest zalecana do piankowania, jaki konkretnie typ i producent.
3. Jak zamontować membranę do deskowania tak aby powstała odpowiednia szczelina dylatacyjna - myślałem o takerowaniu membrany do konstrukcji którą zrobiłbym na deskach typu kontrłata lub łata do takerowanie do desek jest raczej bezsensowne?
4. a może ... dać pianę bez membrany skoro deskowanie miało 10 lat na to żeby wyschnąć?

marek33
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 384
Rejestracja: 10 paź 2016, 15:14
Re: Ocieplenie poddasza pianką a membrana

autor: marek33 » 21 maja 2018, 11:07

Profesjonalnie do izolacji podeszli ludzie z Purtech, którzy korzystają z tej samej mocnej pianki amerykańskiej produkcji.

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Ocieplenie poddasza pianką a membrana

autor: luiza82 » 25 sie 2018, 18:48

Izolacje natryskowe w dbałości o najwyższe standardy wykonuje firma Dim-Pur. Wykorzystują zarówno piankę poliuretanową, jak i tradycyjne metody. Wykonali u mnie idealnie i terminowo. Jestem zadowolona.

Gocha67
Aktywny
Aktywny
Posty: 159
Rejestracja: 23 gru 2017, 10:21
Re: Ocieplenie poddasza pianką a membrana

autor: Gocha67 » 26 sie 2018, 7:16

Porządne izolacje wykonuje firma Thpur. Oferują profesjonalne usługi termoizolacyjne na potrzeby budownictwa mieszkaniowego oraz przemysłowego. Zespół fachowców z wieloletnim doświadczeniem. Dobra współpraca, solidne materiały i korzystne ceny.

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Ocieplenie poddasza pianką a membrana

autor: luiza82 » 24 mar 2019, 18:05

Jeśli chodzi o piankę to niezawodni w temacie będą fachowcy z purekspert.pl. Rzetelni, uczciwi i terminowi. Współpraca przebiegała bez najmniejszych problemów.

robertkrajcarz
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 405
Rejestracja: 15 lut 2018, 11:13
Re: Ocieplenie poddasza pianką a membrana

autor: robertkrajcarz » 25 mar 2019, 15:45

Warto pomyśleć o piance do izolacji zwłaszcza jeśli dopiero stawia się dom. Duża oszczędność energetyczna. Sam widzę jak u mnie chodzą kaloryfery a jak u brata, który ma wełnę zamiast pianki. On musi hajcować na całego, mi wystarczy jak odkręcę na 2-3 i styka. Natrysk zamawiałem w Termil. Profesjonalne podejście, bez fuszerki, uwinęli się z robocizną w jeden dzień.

Theodor99
Aktywny
Aktywny
Posty: 118
Rejestracja: 03 maja 2019, 9:24
Re: Ocieplenie poddasza pianką a membrana

autor: Theodor99 » 18 lis 2019, 0:15

Materiały do systemów do pianki poliuretanowej zamawiam u Polychem Systems. Pracuję na ich materiałach już od długiego czasu i z taką jakością komponentów dotąd nie miałem do czynienia. Przy tym dodatkowym atutem są świetne ceny.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

Gotowe projekty domów