Jaka farba na dach z blachy?

Bez materiałów chemii budowlanej nie można wyobrazić sobie żadnych prac budowlanych i remontowych. Wybór materiałów jest ogromny, a ciągle pojawiają się nowe, ciekawe produkty. Jakie materiały zastosować w konkretnym przypadku? Które ułatwią i usprawnią budowę i remont? Czym tynkować, malować, impregnować, kleić, uszczelniać i czyścić?

Moderator: Deitermann

klemens100
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 lip 2013, 12:31
Jaka farba na dach z blachy?

autor: klemens100 » 22 lip 2013, 18:47

Witajcie,
Chciałem zrobić poprawkę malowania dachu, ale potrzebuje porady w doborze farby i w procesie malowania, wiec jesli nie jest to problem,
to bardzo prosze o jakies sugestie.

Sytuacja wygląda nastepująco: Dach z blachy ocynkowanej, około 35-40 lat. Wiele lat powoli pokrywał sie rdzą, która zajęla, tak na oko, 40-50% powierzhni blachy, rdza nigdzie nie przeszła na drugą stronę. Trzy lata temu pomalowany Hammeritem, przed malowaniem dobrze oczyszczony szczotką drucianą i odpylony (zadnych innych czyczynnosci nie wykonywałem).
Niestety, dzisiaj rdza zaczyna wychodzić/przebijać spod tej farby. Nie wiem czy to wina farby i jej doboru - moze jej fantastyczność to tylko dobry marketing, a moze wina lezy po mojej stronie.
Zakładam, ze głowną przyczyną tak słabej trwałosci jest przede wszystkim rozcienczenie troche farby rozpuszczalnikem, bo wydawała mi sie za gęsta i niezbyt przyjemnie sie rozprowadzała. Malowanie latem przy rozgrzanej blasze tez pewnie miało swój wpływ, a i przygotowanie podłoza pewnie nie było kompleksowe.

Jaka jest obecnie najlepsza farba do korodującego dach na rynku, która pozwoli cieszyc sie ładnym dachem jak najdłuzej? Jak fachowo powinienem przygotować powierzchnie do malowania?
Bardzo prosze o pomoc i z góry dziękuję za podpowiedzi, bo malowanie co 3 lata dachu to średnio relaksujące zajęcie.

Pozdrawiam.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Jaka farba na dach z blachy?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 30 wrz 2013, 9:32

Szanowny Panie,

Polecam zastosowanie systemu Śnieżka na Dach. W jego skład wchodzą: Preparat do czyszczenia dachu Śnieżka na Dach, Farba gruntująca Śnieżka na Dach oraz farba Śnieżka na Dach [więcej informacji poprzez PW]

Powierzchnię dachu należy oczyścić z rdzy i przemyć wodnym roztworem Preparatu do czyszczenia dachu Śnieżka na Dach, następnie spłukać i wysuszyć. Na tak przygotowane podłoże może Pan nałożyć jedną warstwę gruntu Śnieżka na Dach. Wymalowanie gruntem musi być przeprowadzone bardzo starannie, ponieważ farba ta zabezpiecza przed rozwojem rdzy. Warstwa o grubości od 70 mikronów zabezpiecza skutecznie, cieńsze nie spełniają swej funkcji. Wbrew pozorom nie jest łatwo uzyskać tak grubą warstwę. Może być potrzebne dwukrotne malowanie. Proszę nie obawiać się dolewania rozpuszczalnika, gdyż w ciepłe dni malowanie bez tego nie jest możliwe. W trakcie malowania rozpuszczalnik odparowuje z puszki z farbą. Finalnym etapem prac będzie pomalowanie dachu farbą nawierzchniową Śnieżka na Dach w wybranym kolorze. Zastosowanie tego systemu i poprawne wykonanie renowacji pozwoli na uzyskanie powłoki o wysokich właściwościach ochronnych i dekoracyjnych.

kenji
Początkujący
Początkujący
Posty: 22
Rejestracja: 24 kwie 2013, 12:13
Re: Jaka farba na dach z blachy?

autor: kenji » 01 paź 2013, 10:22

Jeśli klemensie planujesz jeszcze malować ten dach - w co wątpię - polecam ci stahldura. Powinien ci ładnie pokryć blachę i nadać jej odpowiednią wytrzymałość na deszcze, mrozy itd. Poza tym dekoracyjnie też jest nie najgorszy. Miłego malowania. :)

krystek87
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2012, 14:06
Kontaktowanie:
Re: Jaka farba na dach z blachy?

autor: krystek87 » 07 paź 2013, 12:20

Hammerite ma obecnie w ofercie farbe "Prosto na dach" . Poza tym, ja osobiście polecam Chlorokauczuk Nobilesa. Na [url]outbud.pl[/url] jest spory wybór farb do metalu w wyprzedażowych cenach

tommy-show
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2013, 23:01
Re: Jaka farba na dach z blachy?

autor: tommy-show » 09 lut 2014, 18:00

Śnieżka na Dach - nie zawiodła mnie dotychczas.

Akcesoria37
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 24 mar 2017, 15:34
Re: Jaka farba na dach z blachy?

autor: Akcesoria37 » 24 sie 2018, 14:26

Jest firma, która Ci fachowo doradzi jak odnowić ten dach i jakiej farby użyć, to https://www.bekerfarb.pl Produkują też własne farby dedykowane do różnych rodzajów powierzchni min. do blachodachówki. Polecam, bo mają bardzo duże doświadczenie w tych kwestiach.

pokoe
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 321
Rejestracja: 10 kwie 2013, 20:36
Re: Jaka farba na dach z blachy?

autor: pokoe » 26 lis 2018, 19:22

tommy-show pisze:Śnieżka na Dach - nie zawiodła mnie dotychczas.


Popieram tę wypowiedź.


Wróć do „Chemia budowlana”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów