Kotłownia w piwnicy

Dowiedz się wszystkiego o instalacjach gazowych, które zagwarantują Ci bezpieczne i przyjazne mieszkanie. Wybierz odpowiedni piec gazowy - funkcjonalny i praktyczny.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

msl123
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2011, 11:23
Kotłownia w piwnicy

autor: msl123 » 04 maja 2011, 11:28

Czy to prawda Komendant Straży Pożarnej orzekł że kotłownia na gaz ziemny o mocy powyżej 60kW nie może być umiejscowiona w piwnicy?

Przemek
Re: Kotłownia w piwnicy

autor: Przemek » 06 maja 2011, 13:39

ciekawy temat
dlaczego kotłownia nie może byc w piwnicy ? nie bardzo rozumiem

Alibaba
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 765
Rejestracja: 15 lip 2008, 7:20
Re: Kotłownia w piwnicy

autor: Alibaba » 06 maja 2011, 17:22

Też o czymś takim słyszałem, chociaż nie pamiętam podstawy prawnej ani określonej wielkości kotła.
Głównie chodzi o bezpieczeństwo budynku i sam już kilka kotłowni usytuowanych w obiektach publicznych ( hotele szt. 2 + 1 pensjonat) widziałem na najwyższej kondygnacji. Jak pier..., to dach wyleci w powietrze a nie cały obiekt.
Ale podstawę prawną oraz moc kotła od jakiej ona obowiązuje musisz sam poszukać.

Grzegorz34
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2011, 11:00
Re: Kotłownia w piwnicy

autor: Grzegorz34 » 08 cze 2011, 19:39

Swego czasu również miałem kotłownie w piwnicy,ale po przerpowadzce do nowego domu wszystko uległo zmianie. Przede wszystkim chodzi tutaj o inne źródło ogrzewania jakim jest pompa ciepła. Niektórym wydaje się,że to droga inwestycja ale wbrew pozorom spłaca się bardzo szybko,bo u mnie w przeciągu 2 lat przy koszcie 3,5 tyś zł i powierzchni 450m2. za ogrzewanie gazowe musiałbym zapłacić kilka razy więcej. Ważna jest też firma która montuje cały system,u mnie robił to Spednet.

Killatha
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2011, 6:01
Lokalizacja: Zabrze
Re: Kotłownia w piwnicy

autor: Killatha » 23 lis 2011, 12:22

Przemek pisze:ciekawy temat
dlaczego kotłownia nie może byc w piwnicy ? nie bardzo rozumiem

chodzi o potencjalne BUM
wiedza i doświadczenie przychodzą z wiekiem, najczęściej z wiekiem od trumny

eco_wujo
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 43
Rejestracja: 22 wrz 2011, 20:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:
Re: Kotłownia w piwnicy

autor: eco_wujo » 07 gru 2011, 21:47

Na początku roku 2011 Komendant wystosował pismo odnoście lokalizacji kotłowni o mocy powyżej 60 kW. Opierając się na obecnych przepisach oraz definicjach kondygnacji i piwnicy z czasów powstawania normy o kotłowniach na paliwo gazowe oraz definicji dzisiejszych (a uległy one zmianie) stwierdza jednoznacznie iż kotłownie gazowe o mocy kotłów powyżej 60kW mogą być zlokalizowane na najniższej kondygnacji nadziemnej w budynku z 4 kondygnacjami. W przypadku budynków wyższych kotłownia musi być zlokalizowana na ostatniej kondygnacji. Zgodnie z warunkami technicznymi przez kondygnację podziemną należy rozumieć kondygnację zagłębioną ze wszystkich stron budynku, co najmniej do połowy jej wysokości w świetle poniżej poziomu przylegającego do niego terenu, a także każdą usytuowaną pod nią kondygnację, natomiast przez kondygnację nadziemną należy rozumieć każdą kondygnację niebędącą kondygnacją podziemną, Stąd wniosek iż jeśli jedna ze ścian pomieszczenia piwnicy jest wysunięta ponad poziom terenu o ponad połowę można w nim zlokalizować kotłownię.
buduje dom

Hanna0012
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 05 kwie 2018, 21:23
Re: Kotłownia w piwnicy

autor: Hanna0012 » 16 sie 2018, 10:12

Przed zagospodarowaniem piwnicy polecam zatrudnić firmę,która ją porządnie wysprząta. We Wrocławiu to oni https://dezpest.pl/uslugi/dezynsekcja/ robią najlpeszą robotę[color=#BFBFFF][/color]

Awatar użytkownika
Bartnik31
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2014, 14:37
Re: Kotłownia w piwnicy

autor: Bartnik31 » 23 sie 2018, 11:36

Mi frima Atigo ogarniała całą kotłownie i wszystko z tym związane wolałem to zostawić firmie niżeli samemu bawić się właśnie z tymi zgodami wszystkimi oraz załatwianiem odpowiednich papierów.

luiza82
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 317
Rejestracja: 04 gru 2017, 21:53
Re: Kotłownia w piwnicy

autor: luiza82 » 01 paź 2018, 9:44

Firma Topac wykonuje kompleksowe kotłownie gazowe, zarówno w nowych jak i remontowanych budynkach jednorodzinnych i mieszkaniach. Oferują nowoczesne, energooszczędne urządzenia łatwe w obsłudze i w dobrej cenie.

lipkus15
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 24 cze 2017, 23:11
Re: Kotłownia w piwnicy

autor: lipkus15 » 20 maja 2020, 12:33

Jeżeli ktoś z was szuka firmę, która oferuję serwis kotłów gazowych żukowo to polecam wejść na stronę firmy . Firma PW Tomasz Serkowski oferuję kompleksowe usługi wiec można wejść na ich stronę i zapoznać się z ich ofertą.


Wróć do „Instalacje gazowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

Gotowe projekty domów