izolacja pokrycia azbestowego

Azbest jest przyczyną takich chorób jak pylica azbestowej czy międzybłoniak opłucny, a ryzyko zachorowania jest największe podczas pracy z materiałami, zawierającymi azbest. Dowiedz się jak bezpiecznie usunąć azbest.

Moderator: Redakcja e-dach.pl

mario2699
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2014, 12:20
izolacja pokrycia azbestowego

autor: mario2699 » 15 mar 2014, 12:29

witam serdecznie:)
chciałbym sie poradzić odnośnie izolacji pomiędzy płytami azbestowymi na dachu (nie mam tu na myśli wełny mineralnej) ale jakiegoś środka którego można użyć w miejscu nachodzenia na siebie płyt azbestowych.
Ps. tak wiem że azbest jest szkodliwy ale dodam iż mieszkam w Danii i jak na razie wymiana dachu nie wchodzi w grę ze względu duzych kosztów takiego przedsięwzięcia.
Z góry dziękuję za pomoc

KTH
Re: izolacja pokrycia azbestowego

autor: KTH » 15 mar 2014, 12:37

drugi raz ktoś o to pyta już ... od spodu tylko z natrysku bitumiczne wolne od rozpuszczalników masy elastomerowo hybrydowe ... problem w tym że trzeba mieć agregat do natrysku

mario2699
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2014, 12:20
Re: izolacja pokrycia azbestowego

autor: mario2699 » 15 mar 2014, 12:47

czyli nic na własną rękę nie da się zrobić????a szpachla dekarska?

KTH
Re: izolacja pokrycia azbestowego

autor: KTH » 15 mar 2014, 12:56

same łączenia tylko ? to hobok z siuwaksem i wiadereczko + mieszadło + pędzel i dwa razy smarujesz
nic bardziej prostszego tyle że musisz trochę oczyścić powierzchnię szczotką drucianą !!! PAMIĘTAJ O MASCE!

mario2699
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2014, 12:20
Re: izolacja pokrycia azbestowego

autor: mario2699 » 15 mar 2014, 16:40

dziękuweczka...mam tu na myśli samą powierzchnię łączenia dwóch płyt, miejsce w którym może dostać się śnieg czy wiatr...od wewnętrznej strony dachu.

woocba
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 12 wrz 2016, 9:29
Re: izolacja pokrycia azbestowego

autor: woocba » 12 wrz 2016, 10:00

Myślę że same łączenia to będzie za mało.

domom
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 lut 2018, 19:08
Re: izolacja pokrycia azbestowego

autor: domom » 16 lut 2018, 19:32

Dla przyszłych pokoleń:
oczyszczanie szczotką to drastyczny element, powodujący pylenie z płyt eternitowych! Lepiej było zagruntować gruntem żywicznym i uzupełnienie szczelin. I nawet przy "lekkim" dotykaniu płyt, trzeba używać maski.

Najpewniejszym rozwiązaniem byłoby, zamówienie natrysku bitumicznego. Pracownicy są zabezpieczeni przy wykonywaniu natrysku.

canada_waterproof
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 12 gru 2017, 10:53
Re: izolacja pokrycia azbestowego

autor: canada_waterproof » 09 lip 2018, 13:54

Oczywiście natrysk masy bitumicznej z polimerami chroniżcymi przed UV byłby optymalny ale można tez przemalować pędzlem/wałkiem gumą ręczna CWS R. Na łączeniach dodatkowo zatopić geowłokninę !!

Roman80
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 28 cze 2018, 10:04
Re: izolacja pokrycia azbestowego

autor: Roman80 » 23 sie 2018, 11:27

Witam,
Czy ktoś z czytelników korzystał z usług budowlanych GRUNT? Planuję zgłosić się do nich z zamiarem zbudowania nowych fundamentów pod dom oraz wyburzeniem starej komórki. Czytałem, że mają dobry sprzęt i znają się na robocie, ale chce poznać Wasze opinie jak wygląda współpraca z nimi :)

chopper
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:03
Re: izolacja pokrycia azbestowego

autor: chopper » 22 lis 2018, 16:52

Wszystko zostało w prosty sposób opisane na stronie http://www.bedandbath.pl/komin-stalowy-wolnostojacy/ zaglądnij tam, jak czegoś szukasz o dachu.


Wróć do „Azbest na dachu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

Gotowe projekty domów