Czy jest sens izolować?

Hałas w mieszkaniu czy domu może znacząco obniżyć komfort mieszkania. Straty ciepła przekładają się na rachunki za ogrzewanie. Co zrobić, żeby dom był cichy i ciepły? Jak odciąć się od hałasu i płacić mniej za ogrzewanie? Porady znajdziesz tutaj.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

maxym.g
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2018, 6:41
Czy jest sens izolować?

autor: maxym.g » 08 sie 2018, 10:35

Mam dom z początku lat 90. budowamy systemem trojwarstwowym z pustka wewnętrzna wypełniona wełna mineralna - około 5cm. Ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych wewnętrzne prawdopodobnie zuzlobetonowych. Na elewacji aktualnie tynk, na gładko. W zamyśle nic już nir miało być robione.

Pytanie czy warto z ekonomicznego punktu widzenia to ocieplać. Całość ścian do ocieplenia to blisko 300m2. Dom 120m2 z podpiwniczeniem. Ogrzewanie gazowe, sezon hrzewczy 3200zl.

Pytanie ile można z tego urwać?

Drugie, jaki tynk na taką elewacje, bo chciałem dać silikonowy.

tergetol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:42
Re: Czy jest sens izolować?

autor: tergetol » 08 sie 2018, 10:48

Nie opłaca się. To jest jak zakup lodówki z klasą A+++ zamiast A+.
różnica w cenie zwraca się po 10 latach a wiadomo że ta lodówka nie pożyje tyle.
U ciebie koszt grzania około 500 pln na miesiąc to całkiem elegancki wynik przy tym metrażu.
Aha. Uważaj na kłamcę i oszusta brzęczkowskiego który za chwilę będzie ci wciskał swoje pompy ciepła i przekonywał do likwidacji komina. Gościu jest chory psychicznie, wystarczy poczytać jego wpisy.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Czy jest sens izolować?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 09 sie 2018, 7:59

maxym.g pisze:Mam dom z początku lat 90. budowamy systemem trojwarstwowym z pustka wewnętrzna wypełniona wełna mineralna - około 5cm. Ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych wewnętrzne prawdopodobnie zuzlobetonowych. Na elewacji aktualnie tynk, na gładko. W zamyśle nic już nir miało być robione.

Pytanie czy warto z ekonomicznego punktu widzenia to ocieplać. Całość ścian do ocieplenia to blisko 300m2. Dom 120m2 z podpiwniczeniem. Ogrzewanie gazowe, sezon hrzewczy 3200zl.

Pytanie ile można z tego urwać?

Drugie, jaki tynk na taką elewacje, bo chciałem dać silikonowy.

Dom ma głównie straty przez wentylację, potem źle wykonaną instalację grzewczą , następnie do gruntu, dach i okna. Ocieplanie ścian nie ma sensu.
Przy ogrzewaniu gazowym , niewiele można poradzić, to najdroższe ogrzewanie.
Jak się Pan zdecyduje wyrzucić gaz, to można tanio wykonać instalację 0kWh/m2 Opisy są w innych wątkach.
HVAC - najtańszy komfort.

tergetol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:42
Re: Czy jest sens izolować?

autor: tergetol » 09 sie 2018, 9:09

A nie mówiłem..Daun.

maxym.g
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2018, 6:41
Re: Czy jest sens izolować?

autor: maxym.g » 16 sie 2018, 14:46

Na cieplowlasciwie wyszło, że największe straty mam z powodu braku izolacji między parterem a nieogrzewana piwnica. Czy rzeczywiście docieplenie stropu od strony piwnicy może coś dać? W różnych konfiguracjach tam sprawdzanych wyszlo, że 5cm do stropu styro da podobny efekt co 10cm na wszystkich ścianach. Czy to możliwe? W obu przypadkach zapotrzebowanie na energię spada o jakieś 12-15% .

Korzysta ktoś z tego?

tergetol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:42
Re: Czy jest sens izolować?

autor: tergetol » 18 sie 2018, 13:19

Im więcej styro tym lepiej. Tylko pamiętaj żeby go nie kleić na ściany od wewnątrz bo cały świat się będzie z ciebie śmiał tak jak z brzencza.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Czy jest sens izolować?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 19 sie 2018, 17:54

maxym.g pisze:Na cieplowlasciwie wyszło, że największe straty mam z powodu braku izolacji między parterem a nieogrzewana piwnica. Czy rzeczywiście docieplenie stropu od strony piwnicy może coś dać? W różnych konfiguracjach tam sprawdzanych wyszlo, że 5cm do stropu styro da podobny efekt co 10cm na wszystkich ścianach. Czy to możliwe? W obu przypadkach zapotrzebowanie na energię spada o jakieś 12-15% .

Korzysta ktoś z tego?
Mnie wyszło, że za dom przedwojenny nieizolowany zapłacę 16000 zł, a wychodzi 1500 z chlodzeniem
HVAC - najtańszy komfort.

tergetol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:42
Re: Czy jest sens izolować?

autor: tergetol » 20 sie 2018, 8:51

To jakieś kosmiczne koszty. 1500 ziko miesięcznie to masakra jakaś! Nie jeden tyle nie zarabia!

maxym.g
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 08 sie 2018, 6:41
Re: Czy jest sens izolować?

autor: maxym.g » 21 sie 2018, 8:20

Ktoś tu potrafi czytać posty ze zrozumieniem?

tergetol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:42
Re: Czy jest sens izolować?

autor: tergetol » 23 sie 2018, 8:45

No ty na pewno nie. To forum jebie komercją nie wiem czy zauważyłeś. Nie spodziewaj się że ktoś ci tu odpowie na pytanie na temat ogrzewania nie wciskając w zada swoich drogich zabawek i chorych teorii wyssanych z duspka. Kieruj się głową i rozumem a nie internetami. Z dołu piwnica ochładza ci podłogę? To ją chroń przed wychłodzeniem. Oklej styropianem i zobacz co będzie się działo. Kosztów kosmicznych nie poniesiesz a na pewno stropian na stropie nie zaszkodzi. Gorzej jak zaczniesz montować bzdury o których tu pisze wyżej dziad.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Czy jest sens izolować?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 24 sie 2018, 9:06

W domu z 1930 r

- ocieplenie z zewnątrz 10cio cm styropianem 15000zl (obiecują 10-15% niższe rachunki)
- fotowoltaiczne 15000 zł ( pokrycie zużycia w 100%)

PS. Cieplowlasciwe.pl jest programem do nakierowywania inwestora na to co się opłaca cieplownikom a nie inwestorowi.
HVAC - najtańszy komfort.

tergetol
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2018, 9:42
Re: Czy jest sens izolować?

autor: tergetol » 24 sie 2018, 14:34

Rzekła księżniczka wśród ciepłowników śpiąca z drutami z gniazdka w dupiu, która w dupiu była i gunwo widziała.


Wróć do „Izolacje termiczne i akustyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

Gotowe projekty domów