Okna tarasowe / pękanie szyb wewnętrznych

Opinie techniczne budynków i budowli, odbiory robót w imieniu Inwestora, Doradztwo techniczne, Nadzory inwestorskie, optymalizacja kosztów budowy.
LexyBall
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 21 sie 2018, 21:12
Okna tarasowe / pękanie szyb wewnętrznych

autor: LexyBall » 21 sie 2018, 21:16

Dzień Dobry,

Chciałbym sie zapytać, czy spotkali się Panstwo z problemem, z którym zmagam sie juz dwa miesiące, a mianowicie pękła mi szyba wewnętrzna w już 5 ! drzwiach, z czego dwie jak nikogo nie było w domu. Jako , że mam problem ze znalezieniem przyczyny źródłowej zaistniałej sytuacji , to szukam opinii ekspertów.

Nikt nie jest winny, winny jestem ja, a jaśniej, producent okien mówi, że stolarka wykonana perfekt, montażysta mówi , że montaż jak najbardziej ok. Z mojej strony nie widzę większych błędów eksplatacyjnych, tzn. używam tych okien jak przez ostatnie 30 lat używałem innych.Jedna z podkładek na dole jest luźniejsza , można ją swobodnie wyciągnąć , a druga jest zamontowana na wcisk, reszta na boku niby ok.

W każdym wkładzie pęknięcie idzie z góry na dół ( lub z dołu do góry jak kto woli ), od luźnej podkładki na dole- taka obserwacaja. Firma , która montowała, tiwerdzi, że ta luźna podkładka nie ma wpływu na te pęknięcia.

Proszę o opinie,

serdecznie pozdrawiam,
P.W

Interno
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2404
Rejestracja: 05 lis 2008, 22:07
Re: Okna tarasowe / pękanie szyb wewnętrznych

autor: Interno » 21 sie 2018, 22:58

Jaka to firma i jakie wkłady szyb ?.
Może jakieś zdjęcia tych pęknięć.
Zdarzają się pojedyncze pękające szyby ale pięć w jednym lokalu to mocna przesada.
Łatwo rozpoznać pęknięcia szyb z powodu wad technologicznych lub nie prawidłowego montażu.
Jak masz na piśmie oświadczenia producenta stolarki i montażysty, że nie poczuwają sie do winy to pozostaje tylko droga sądowa.


Wróć do „Ekspertyzy budowlane i opinie techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów