podlaczenie okapu do komina

Pomysły na wystrój kuchni, dobór armatury kuchennej i mebli. Porady jak zaprojektować funkcjonalną, oryginalną kuchnię. Radzimy jakie dobrać meble kuchenne, sprzęt AGD oraz odpowiedni zlewozmywak. Nowości dotyczące trendów w aranżacji przestrzeni kuchennej.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

boru
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 09 lut 2008, 22:59
podlaczenie okapu do komina

autor: boru » 24 cze 2008, 12:01

Witam,

Niestety (stety) po wielu analizach roznych opcji urzadzenia kuchni wyszlo nam tak, ze kuchenke elektryczna mamy naprzeciwko sciany w ktorej jest komin.
Przegladajac forum jedyne rozwiazanie jakie znalazlem to jest zrobienie podwieszanego sufitu. Jednak nie podobaja nam sie sufity podwieszane.

Moj wykonawca stanu surowego twierdzi, ze mozna kupic okap kominowy ktorego rura dojdzie do samego sufitu i w pustakach stropowych wyciac scianki i puscic rure w tych pustakach. Co sadzicie o takim rozwiazaniu?

Innym pomyslem jest podwieszenie sufitu na calym obszarze kuchni tak aby nie bylo widac ze jest to podwieszany sufit ale moze jednak znajdzie sie jakis inny sposob?

boru
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 09 lut 2008, 22:59

autor: boru » 26 cze 2008, 8:25

ja chyba jednak wyrzezbie droge w pustakach

matilda
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 19 cze 2008, 21:38
Kontaktowanie:
Re: podlaczenie okapu do komina

autor: matilda » 26 cze 2008, 20:11

boru pisze:Moj wykonawca stanu surowego twierdzi, ze mozna kupic okap kominowy ktorego rura dojdzie do samego sufitu i w pustakach stropowych wyciac scianki i puscic rure w tych pustakach. Co sadzicie o takim rozwiazaniu?


U siebie wybraliśmy właśnie taką opcję i póki co wszystko wygląda całkiem zgrabnie. ;-)
Co prawda więcej było z tym roboty i komplikacji, jednak z efektu końcowego jestem bardzo zadowolona.

Pozdrawiam.

boru
Początkujący
Początkujący
Posty: 34
Rejestracja: 09 lut 2008, 22:59

autor: boru » 26 cze 2008, 21:57

po Twoim poscie widze ze jeszcze zyjecie wiec bardziej mnie to utwierdza w przekonani uiz jest to bezpoieczne ;']

matilda
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 19 cze 2008, 21:38
Kontaktowanie:

autor: matilda » 27 cze 2008, 19:28

Żyjemy jak na razie i mam nadzieję, że tak zostanie. :-D

Awatar użytkownika
luxus
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 457
Rejestracja: 22 gru 2007, 20:29
Lokalizacja: CK

autor: luxus » 19 sie 2008, 12:44

witam.a jest to sciana zewnetrzana ? bo jesli tak to moze mozna by sie pokusic o przewiercenie otworu na zewnatrz i wyrzucenie poweitrza z okapu za sciane??zachowujac jednoczesnie lekkie wysuniecie poza lico muru z uwagi na skropliny.co sadzicie o takim rozwiazaniu?

nudzia
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 26 sie 2008, 9:32

autor: nudzia » 21 wrz 2008, 19:54

Wytłumaczcie mi jaka jest różnica między okapem a pochłaniaczem!

archi80
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 wrz 2008, 20:38

autor: archi80 » 25 wrz 2008, 22:21

tez sie zastanawialem czy tak nie zrobic jestem jeszcze przed montazem.
I niewiem czy to zdaje egzamin czy lepiej zamiast okapu z wyciagiem zastosowac tylko pochlaniacz?


Wróć do „Kuchnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów