Jak założyć sklep internetowy?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Awatar użytkownika
jacek22
Aktywny
Aktywny
Posty: 196
Rejestracja: 29 sie 2012, 10:24
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: jacek22 » 16 sie 2018, 9:08

Założenie strony internetowej to nie takie hop siup ważny jest dobry hosting i co najważniejsze od kilku miesięcy wymagane jest wykupienie certyfikatu SSL żeby jak najlepiej chronić dane klientów sklepu. Więcej o tym możecie poczytać sobie tutaj https://blog.jchost.pl/dlaczego-potrzebujesz-certyfikatu-ssl-2018/ słyszałem, że już są pierwsze kary dla osób, które nie wykupiły go do swoich stron, a przechowują dane.

DarkElf
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 311
Rejestracja: 06 lip 2016, 22:17
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: DarkElf » 18 sie 2018, 23:05

Samemu będzie ciężko i nie sądzę, że to w ogóle możliwe :P Najrozsądniejszym wyjściem jest po prostu powierzenie zadania zaprojektowania i stworzenia sklepu internetowego jakiejś profesjonalnej firmie. Ja postanowiłam poprosić o pomoc tą firmę- https://coolbrand.pl/uslugi/sklepy-internetowe/ i naprawdę dobrze na tym wyszłam, bo mój sklep wygląda świetnie :)

BlackAndWhite
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 sie 2018, 14:07
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: BlackAndWhite » 20 sie 2018, 17:40

Mi sklep internetowy zakładała profesjonalna firma :) Pewnie dzięki temu wyszło tak dobrze! Oprócz tego zdecydowałam się też na omnichannel i to głównie dzięki tej strategii udało mi się rozkręcić biznes!

chopper
Aktywny
Aktywny
Posty: 249
Rejestracja: 12 sie 2016, 19:03
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: chopper » 20 sie 2018, 22:42

Po pierwsze trzeba znaleźć jakąś firmę, która będzie w stanie zaprogramować jakiś ciekawy i indywidualny projekt, do tego możesz wykorzystać usługi https://solv.pl/sklepy-internetowe/ oni mają dobrych programistów, u których tworzenie sklepów internetowych to wręcz sztuka.

agus123
Aktywny
Aktywny
Posty: 132
Rejestracja: 26 kwie 2017, 20:07
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: agus123 » 28 sie 2018, 14:20

Najlepiej zlecić coś takiego profesjonalnej firmie, mi projektowała i prowadzi sklep na platformie magento firma fastwhitecat z Wrocławia i jestem zadowolona z efektów, zyski mam duże, także mogę ich polecić.

builder11
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:48
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: builder11 » 03 wrz 2018, 7:07

Teraz mozna bardzo szybko zalozyc swoja firme. Wiem, ze jest sporo nowoczesnego oprogramowania, ktore w tym pomaga. Tutaj https://pl.linkedin.com/company/itmagination mozna takie zamowic. I wtedy bedzie sie nam szybciej i wygodniej pracowalo.

Krysta
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2018, 18:37
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: Krysta » 10 wrz 2018, 20:01

Warto skorzystać z usług http://efectownia.pl/
tworzenie stron internetowych, pozycjonowanie w sieci czy prowadzenie kont w social mediach wszystko w profesjonalny sposób.

Awatar użytkownika
BaldiX
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 11 wrz 2018, 18:10
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: BaldiX » 11 wrz 2018, 20:16

Cześć. Robię Marketing Internetowy od 2002 roku. Pomagam po prostu biznesom odnaleźć się w Internecie ;) Oprócz wsparcia wdrożeń sklepów internetowych zajmuję się także pozycjonowaniem stron oraz prowadzeniem kampanii Google Ads (dawniej AdWords). Pracuję jednoosobowo i nie prowadzę na raz dziesiątek projektów ... tylko kilka ale z bardzo indywidualnym podejściem. Kwatera główna w Radomiu, ale działam oczywiście globalnie. W razie czego zapraszam do kontaktu.

Jeśli chodzi zaś o główne pytanie wątku to trzeba sobie najpierw odpowiedzieć na pytanie czy rozumiem w co się pakuję zakładając sklep internetowy. Niestety (tak jak to wiele razy już wcześniej powiedziano) samo "założenie" sklepu - czyli użycie takiego czy innego rozwiązania, dodanie produktów i uruchomienie sprzedaży - to tylko czubek góry lodowej i niestety znakomita część wdrożeń się o te górę rozbija i tonie.

Ja wolę poświęcić trochę czasu na początku współpracy, żeby spróbować wyjaśnić klientowi na co się porywa. Opowiedzieć o kierunkach w jakich dryfuje Google i pokazać jak dużo pracy będzie wymagał sklep pod katem chociażby odpowiedniego przygotowania unikalnych treści / opisów produktów, kategorii etc. Pokazać podstawowe sposoby docierania do klienta i koszty uruchamiania różnych kanałów, na które będzie musiał ponosić stale, żeby sklep miał szansę na osiągnięcie sukcesu.

Sklep internetowy to nie zabawa dla małych dziewczynek tylko świadomy wybór dla osób, które już mają obycie biznesowe. Bez przynajmniej podstawowej wiedzy na temat pozycjonowania stron, reklamy płatnej w Google czy profesjonalnego wykorzystania social mediów ładowanie się w koszty sklepu internetowego to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Trzeba przewidzieć co koniecznie będzie musiało być zrobione i przygotować się na spore inwestycje (pieniędzy i czasu).

Większość Klientów, którzy przychodzą na taką przed wdrożeniową konsultację nie ma pojęcia w co się chce władować. Dlatego między innymi, każdej osobie, która myśli o sklepie wylewam zazwyczaj na początek solidne wiadro zimnej wody. Jeśli to nie wystarczy jako tańsze rozwiązanie "testowe" polecam wypróbowanie sprzedaży na Alegro - dla sprawdzenia czy na prawdę będzie mu się chciało zaangażować w ten biznes na odpowiednim poziomie z zaleceniem, aby wrócił do mnie za kilka miesięcy, kiedy już będzie pewny, że na prawdę chce założyć e-commerce. I wtedy dopiero będziemy mogli przygotować na serio wdrożenie we właściwym zakresie sklepu internetowego oraz opracować całą strategię późniejszego marketingu internetowego.

Tak, wiem, że moje podejście jest mało pro-sprzedażowe, ale... zwyczajnie nie lubię podejmować się projektów z góry skazanych na porażkę i lubię współpracować z klientami przez lata a nie przez miesiąc czy dwa ;)
Pozdrawiam
Tomasz

wojtinak
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 16 wrz 2018, 20:29
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: wojtinak » 16 wrz 2018, 20:31

Wydaje mi się, że najlepiej uderzyć do jakiejś firmy, która dysponuje w swojej ofercie takimi usługami. Ja własnie jestem w trakcie poszukiwań kogoś kto założy mi sklep na platformie Magneto. https://fastwhitecat.com/ oni reklamują się najbardziej więc chyba jestem zdecydowana własnie na nich.

Krysta
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 02 kwie 2018, 18:37
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: Krysta » 23 wrz 2018, 18:49

Tworzeniem stron internetowych zajmuje się https://www.cube3d.pl/
dzięki wizualizacjom 3d czy niesamowitym animacjom strona na pewno będzie się wyróżniała na tle innych. Na stronie można przejrzeć portfolio i zapoznać się z niektórymi pomysłami.

klaussspol
Aktywny
Aktywny
Posty: 113
Rejestracja: 29 lis 2016, 11:17
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: klaussspol » 26 wrz 2018, 23:27

W dzisiejszych czasach w każdym sklepie internetowym powinny być zintegrowane moim zdaniem płatności online. Jesli więc planujesz otworzyć taki sklep, polecam Ci sie zapoznac na przykład z tą ofertą https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/ i jak najszybciej zdecydować o wdrożeniu takiego modułu. Dzięki temu na pewno przyciągniesz większa ilość klientów

Pantera26
Aktywny
Aktywny
Posty: 162
Rejestracja: 16 cze 2015, 18:20
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: Pantera26 » 28 wrz 2018, 10:35

No to prawda. Płatności to zarówno wygoda dla klienta, jak i właściciela sklepu. No i bezpieczeństwo. Też jeśli realizujemy zamówienia z zagranicy to warto mieć moduł płatności walutowych jak np. CinkciarzPay wtedy na pewno jest kolejny plus dla sklepu.

swen
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 58
Rejestracja: 23 mar 2017, 19:38
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: swen » 28 wrz 2018, 14:24

Sklep internetowy fajny pomysł na biznes w dzisiejszych czasach. Każdy z nas ma komputer lub telefon, na którym może dokonać zakupów z ulubionego sklepu.
Moja żona ma swój sklep z odzieżą dziecięcą. Sama sprowadza je od polskiego producenta i sprzedaje. Pomagałem jej założyć ten sklep więc mogę dać Ci kilka rad. Przede wszystkim musisz mieć dobrą nazwę, która nie jest używana już i od razu zarejestruj domenę, hosting i koniecznie wykup certyfikat SSL dla sklepów internetowych musi być ten warunek spełniony bo zabezpieczasz dane klientów. Wybierz też platformę na jakiej będzie działał sklep - polecam Prestashop (jest mega prosty i możesz połączyć go bez problemu z programem do faktur np. Subject). Hmm co dalej... Wprowadzenie produktów na sklep i reklama na FB, Instagramie oraz w Google ;) Im więcej ludzi się o Was dowie tym lepiej. Jeśli będziesz działać wysyłkowo to podpisz umowę z firmą kurierską. Napisz maile do kilku firm w Twojej okolicy i poproś o ofertę ;) No to chyba tyle.

herohero
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 01 paź 2018, 21:47
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: herohero » 01 paź 2018, 21:49

Ja również chciałam założyć sklep internetowy, jednak kiedy zobaczyłam ile jest już podobnych sklepów zwątpiłam. Najlepszym sklepem internetowym z urządzeniami elektronicznymi i akcesoriami do kabli jest Perspectivasolutions chciałam założyć coś podobnego.. ale przy takiej konkurencji nie jestem pewna.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Jak założyć sklep internetowy?

autor: budowa876 » 03 paź 2018, 9:18

Pierwsze pytanie - czy masz odpowiednie środki, aby taki sklep otworzyć? Jeśli tak, to super, a jeśli nie, to w jaki sposób chcesz pozyskać finansowanie swojej firmy? Ja myślę, że tak naprawdę jest na to wszystko kilka ważnych kwestii i moim zdaniem warto zdecydować się na coś, co jest umowa użyczenia.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: martan i 17 gości

Gotowe projekty domów