Jakie drzwi wewnętrzne?

Asortyment okien i drzwi jest tak duży, że wybór jest naprawdę trudny. Do tego montaż, konserwacja, czasem naprawy. Z tego działu możesz dowiedzieć się czym różnią się poszczególne typy i modele, jak wybrać odpowiednie okna i drzwi do Twojego domu i mieszkania, jak je prawidłowo osadzić, konserwować i co robić jeśli pojawią się jakieś problemy.

Moderator: Redakcja e-izolacje.pl

verkaxx
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 03 sty 2018, 13:09
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: verkaxx » 20 cze 2018, 20:39

Ja u siebie w biurze mam drzwi szklane od esglas i szczerze polecam, bo jakość naprawdę zadowalająca :)

arekcebul
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 65
Rejestracja: 28 lis 2016, 10:33
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: arekcebul » 22 cze 2018, 21:07

Parkietlux robi ładne, solidne drzwi pod zamówienie. Mamy od nich przesuwne między kuchnią a salonem z mlecznymi przeszkleniami i fajnie wyglądają nie zajmując przy tym dużo miejsca

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: mazwoj » 27 cze 2018, 7:59

Każda firma tak na prawdę robi drzwi pod zamówienie, bo tylko kilka firm tak na prawdę decyduje się na produkcję do przodu (bez zamówienia finalnego odbiorcy). U mnie np w hurtowni w której się zaopatruję są dwie firmy z taką opcją. My akurat w ofercie mamy tylko Erkado z tych dwóch firm i przyznam, że takie zamówienia są bardzo wygodne. Są dwa modele do wyboru. Każdy po jednym kolorze i jednym wzorze i kilku opcjach z różnymi szerokościami, różnymi ościeżnicami i wersjami pokój / WC itd. Dla mnie bardzo wygodna sprawa.

Kideon
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2018, 12:20
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: Kideon » 27 cze 2018, 12:31

Ja kupiłem jakiś czas temu wszystkie komplety drzwi tutaj : Interno Drzwi włącznie z wyjściowymi i powiem szczerze że są naprawdę wysokiej jakości. Także polecam sprawdzić tam jeśli szukacie, a jak nie wiecie jak wybrać to na pewno doradzą co i jak na infolinii, oczywiście oferują też montaż co było dla mnie bardzo ważne bo sam nigdy bym tego nie zrobił.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: mazwoj » 29 cze 2018, 8:42

Zakup z montażem jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo można zaoszczędzić sporo kasy na tym. Przykładowo (netto) przy zakupie drzwi za 800zł (skrzydło 500 + ościeżnica regulowana 300z) i montażu za 150zł można ładnie oszczędzić.

BEZ MONTAŻU:
800zł + 23% VAT = 984zł
150zł + 8% VAT = 162zł
RAZEM = 1146zł brutto

Z MONTAŻEM:
800zł + 8% VAT = 864zł
150zł + 8% VAT = 162zł
RAZEM = 1026zł brutto

Różnica 120zł brutto na jednej sztuce drzwi. Niby nic, ale np w Erkado, Porcie czy DRE można za to mieć mocniejszą okleinę. Jak ktoś nie chce wyższej opcji drzwi, to przy 10 sztukach drzwi robi się z tego 1200zł brutto więc jest o co walczyć - choćby montaż wychodzi praktycznie za darmo.

pabloFablo
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 29 cze 2018, 8:47
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: pabloFablo » 29 cze 2018, 8:52

Dla mnie najważniejsze są białe drewniane. Elegancko się prezentują

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: mazwoj » 04 lip 2018, 14:45

Oj już chyba nie białe. Ostatnio widzę przewagę dla drzwi w jasnych kolorach jak klon szary premium z Erkado albo dąb skandynawski z Pol-Skone. Białe nie odchodzą do lamusa, ale mają co raz mocniejszą konkurencję w jasnych odcieniach szarego czy brązu / beżu.

patent.x
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 315
Rejestracja: 27 paź 2016, 19:55
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: patent.x » 06 lip 2018, 14:08

pabloFablo pisze:Dla mnie najważniejsze są białe drewniane. Elegancko się prezentują

Drzwi z pełnego drewna szkoda malować na kolor. Zakrywać słoje drewna. W moich okolicach kolor biały przeżywa drugie życie. Więcej osób kupuje takie drzwi. Producenci też się starają, nowe lakiery, okleiny. Dużo osób obecnie jeszcze boi się ich, obawia się utrzymania w czystości.

martinrekk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: martinrekk » 06 lip 2018, 15:10

Chwalę sobie już od dawna kontakt z ludźmi ze stronki drzwihotelowe.pl. Zawsze terminowi, zawsze można u nich dobrać dokładnie te drzwi jakich się potrzebuje, idealnie domierzone, standardowe i mniej standardowe.

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: mazwoj » 13 lip 2018, 8:41

U mnie białe drzwi jeszcze się bronią, ale powoli zrównuje się u mnie sprzedaż białych i drzwi w jasnych tonacjach jak dąb szary, czy klon szary. Za to z bielą jest teraz tak, że ludzie szukają albo lakierów jak ma Porta, albo oklein ze strukturą drewna jak kora biała premium w Erkado. Mały detal, a drzwi zupełnie inaczej wyglądają.

kajtek233
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:10
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: kajtek233 » 04 sie 2018, 14:02

my w domu jakiś czas temu wymienialiśmy drzwi wewnętrzne w domu i zdecydowalismy się na markę porta. Tym bardziej że akurat w marmet na gorzykowskiej w wawie były niezłe ceny

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: mazwoj » 11 sie 2018, 11:12

kajtek233 pisze:my w domu jakiś czas temu wymienialiśmy drzwi wewnętrzne w domu i zdecydowalismy się na markę porta. Tym bardziej że akurat w marmet na gorzykowskiej w wawie były niezłe ceny


Dobry wybór. Porta robi na prawdę dobre drzwi, choć każdy z branży potwierdzi chyba, że ta Porta, to nie jest ta sama firma co jeszcze kilka lat temu. Inna jakość drzwi wtedy była - moim zdaniem lepsza.
A co do drzwi przesuwnych z tej firmy to jest OK, bo używają jednego z dwóch najlepszych (moim zdaniem) producentów systemów przesuwnych od Eclisse. Właśnie Eclisse i Leon to dwa najpopularniejsze i najlepsze systemy przesuwne dostępne na Polskim rynku. Leona można znaleźć np. w Erkado montowanego fabrycznie do ich przesuwnych drzwi. Też jakościowo robi świetną robotę. Oba systemy są praktycznie bezawaryjne i mają sporo opcji regulacji po montażu.

INTER DOOR
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 06 kwie 2018, 10:37
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: INTER DOOR » 16 sie 2018, 9:00

Przy doborze drzwi wewnętrznych możliwości jest wiele - w końcu każde wnętrze jest inne i każdemu, co innego przypadnie do gustu :) Jak napisał nasz poprzednik, na topie są teraz wykończenia drzwi w odcieniach szarych i beżowych - tu szczególnie sprawdzi się wykończenie DI MODA PRESTIGE dąb siwy. Oferujemy również jednolite szare okleiny, jak DI MODA STANDARD antracyt / dust grey mat/ gołębi mat. Jeśli macie upatrzony konkretny kolor wykończenia drzwi, nie stanowi to dla nas problemu - pomalujemy je na kolor wybrany przez Was z palety barw RAL/NCS (poza kolorami fluorescencyjnymi!). Przyjrzyjcie się naszym modelom drzwi wewnętrzych drewnianych.

anik92
Aktywny
Aktywny
Posty: 198
Rejestracja: 10 mar 2018, 16:27
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: anik92 » 16 paź 2018, 15:02

a patrzyliście na ofertę drzwi u Gerde? Jakie macie zdanie?

mazwoj
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 954
Rejestracja: 25 wrz 2016, 17:55
Re: Jakie drzwi wewnętrzne?

autor: mazwoj » 28 paź 2018, 13:07

Na topie może i są w moim regionie (Wawa i okolice), bo jak rozmawiałem z kolegą z Lubelskiego to u niego jeszcze w przewadze biały był, a odcienie jasnej szarości czy ogółem jasnego drewna (też raczej w szarych tonacjach niż w słomkowych czy brązowych) dopiero raczkowały w stronę pierwszeństwa.
A co do kolorów to drzwi np. klon szary czy dąb siwy czy inne "szare drewno" można wyobrazić sobie jak to będzie wyglądało w całości. W białych lakierach też. Gorzej Klienci mają ze zrozumieniem, że np. jednolity szary z RALa będzie czasem dziwnie wyglądał w określonych modelach na dużej powierzchni. Ale co się komu podoba. Ja chyba jeszcze nie dorosłem do jednolitych lakierów (poza bielą) na drzwiach wewnętrznych. Zewnętrzne to co innego - zupełnie inny styl drzwi. Takie przynajmniej ja mam wrażenie.


Wróć do „Okna i drzwi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów