okno dachowe w dachu z blachy

Szukasz odpowiednich okien dachowych, a wybór jest tak duży że jest Ci ciężko się zdecydować? Nie wiesz czym się kierować przy wyborze okien, na jakie parametry zwrócić uwagę? okna dachowe drewniane czy PCV?

Moderator: Redakcja e-dach.pl

adam4x7
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 30 paź 2007, 13:33

autor: adam4x7 » 09 lis 2007, 9:24

w sumie to cenę prawdziwa można podać jak się dach zobaczy - jak facet bedzie musiał połowę pokrycia zdemontowac to za 3 tówy nie zechce ale jeżeli wstawi okno w parę godzin albo krucej to chyba nie pogardzi - ale to już inna bajka - ja tylko pytałem o sposoby montażu okna w sytuacji jaka podałem i o orientacyjna cenę a pytałem dlatego że mam dach świeży i nioe chce żeby mi jakis majsterek jakimś własnym debilnym sposobem zmarnował go.

Przemek
Re: okno dachowe w dachu z blachy

autor: Przemek » 20 paź 2009, 10:12

debilnym sposobem .. no tak

dobson
Re: okno dachowe w dachu z blachy

autor: dobson » 30 sty 2010, 9:04

marcinradom Ale komplikujesz, jeżeli kogoś nie stać było albo nie chciał kłopotów to wstawialiśmy mu okna bez dokupowania blachy w każde możliwe miejsce na dachu i nigdy nie przyjeżdżaliśmy do jakich kol wiek reklamacji przecieków. Trzeba umieć coś zrobić a nie tylko powiedzieć

felc
Początkujący
Początkujący
Posty: 32
Rejestracja: 14 maja 2009, 20:46
Re: okno dachowe w dachu z blachy

autor: felc » 02 lut 2010, 16:52

Dobson nie dopisałeś, że tym sposobem pozbawiliście klienta gwarancji na okno.

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: okno dachowe w dachu z blachy

autor: MistrzJan » 04 lut 2010, 16:36

Owszem są sposoby na wstawienie okna bez dodatkowej blachy. Ale wtedy nie ma możliwości obrobienia okna folią. Dobson i Ty jeszcze się chwalisz takim papractwem ? :evil: .Jan.

Awatar użytkownika
dafe
rekomendowany doradca
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2009, 14:04
Lokalizacja: Kronland Galizien
Kontaktowanie:
Re: okno dachowe w dachu z blachy

autor: dafe » 07 lut 2010, 14:50

Witam.

Jak to nie ma możliwości obrobienia folią?
Odkręcasz, w zależności gdzie się łączą w stosunku do obrysu okna, 2-3 arkusze i podnosząc je masz miejsce ma obrobienie membraną.
Trochę chęci i doświadczenia.

Nie trzeba dokupować żadnej blachy. Z tego co zostaje po wycięciu otworu na okno robisz dwa filety żeby zrobić zakładkę i sprawa załatwiona.

Przy blasze ja unikam Veluxa bo fartuch jest strasznie gruby podnosząc drastycznie składanie arkuszy, co psuje estetykę.

Ostatnio odkryłem że dobre do blachy są Skylighty. Niski profil kołnierza pozwala wsunąć głęboko górę kołnierza przed zamontowaniem ościeżnicy i fartuch bardzo mocny (nie rozerwie się ani podziurawi podczas wsuwania między arkusze).

Pozdrawiam

MistrzJan
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 968
Rejestracja: 05 mar 2009, 10:20
Lokalizacja: Brwinów Milanówek 506391113
Re: okno dachowe w dachu z blachy

autor: MistrzJan » 07 lut 2010, 19:42

Nie ma możliwości bez przecinania jak było proponowane . Pozdr.Jan

Awatar użytkownika
dafe
rekomendowany doradca
Posty: 156
Rejestracja: 02 lut 2009, 14:04
Lokalizacja: Kronland Galizien
Kontaktowanie:
Re: okno dachowe w dachu z blachy

autor: dafe » 07 lut 2010, 21:08

Witam

Oczywiście, nacina się ale naciecia się nie zostawia jak to często się widuje. Dokłada się filety.

Znalezienie arkusza blachy po kilku latach w tym samym odcieniu jest możliwe?

Z reszta ja tak robię od wielu lat i jestem pewny tego sposobu.
Poza tym nie narazam inwestora na niczym nieuzasadnione dodatkowe koszty


Pozdrawiam

pawelszabla
Aktywny
Aktywny
Posty: 283
Rejestracja: 14 sie 2018, 8:08
Re: okno dachowe w dachu z blachy

autor: pawelszabla » 14 sie 2018, 9:39

Hej cześć. Mi dobrze doradzono na Krasickiego w OknoPartner. Duży wybór pcv, różne półki cenowe można było sobie dopasować okna w moich ramach budżetowych. Wybrałem OknoPlus pcv i jestem zadowolona. Okna bardzo wygodne w codziennym ustawieniu, uchwyt chodzi płynnie nie zacina się nie trzeba przy zamknięciu jakoś na siłę dociskać żeby zaskoczyło


Wróć do „Okna dachowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

Gotowe projekty domów