Prośba o pomoc - CRM lub program do ofertowania

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

AFalkowska
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 09 lip 2018, 11:30
Prośba o pomoc - CRM lub program do ofertowania

autor: AFalkowska » 09 lip 2018, 11:38

Witam forumowiczów,

Nie wiem, czy piszę w dobrym miejscu - jeśli nie - to proszę administratorów o przeniesienie tematu.

Prowadzę małą firmę w branży budowlanej. Moja praca opiera się przede wszystkim na realizacji zamówień klienta. Na podstawie złożonego zamówienia, przygotowuję ofertę. Obecnie jest to zazwyczaj lista w punktach z podsumowaniem kosztów itd.
Klient po otrzymaniu oferty i jej zaakceptowaniu - wpłaceniu zaliczki lub faktury proforma (wg ustaleń) - rozpoczyna proces realizacji zamówienia.

W czym problem - otóż w branży budowlanej, jak wiadomo - mamy do czynienia z przygotowaniem ofert z wymiarowaniem pod wytyczne projektowe inwestycji. Bardzo dużo czasu zajmuje nam przygotowanie oferty pod pełne wytyczne klienta, wg jego projektu. Praktycznie za każdym razem - oferta - stanowi nowy projekt dla naszej firmy.

Czy znają Państwo jakieś wsparcie - rozwiązanie informatyczne - które usprawniłoby proces ofertowania?
Narzędzie w formie aplikacji, lub programu, gdzie byłaby możliwość wprowadzenia pewnych standardów obliczeń, zdjęć produktów czy ujednoliconych rozwiązań technologicznych. Może to być system CRM dedykowany dla branży lub inny program.

Firma rozrasta się, zapytań przybywa - a możliwości przerobowe się kurczą. Z czego Państwo korzystają przy przygotowaniu ofert w branży budowlanej? Będę wdzięczna za odpowiedzi

MarekTD
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 06 sie 2018, 12:53
Re: Prośba o pomoc - CRM lub program do ofertowania

autor: MarekTD » 06 sie 2018, 13:18

ja przez prawie 2 lata korzystam z Baseline, ale szukam czegoś lepszego. Baseline działa poprawnie, ale jest już trochę archaiczny

pozdrawiam Marek 8)

korka220
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2018, 14:40
Re: Prośba o pomoc - CRM lub program do ofertowania

autor: korka220 » 07 sie 2018, 14:52

Nie można zakładać, że zaraz po wprowadzeniu systemu CRM nasza firma rozkwitnie, sprzedaż wzrośnie, itd.. Wszystko zależy od nas. Po zdecydowaniu się na konkretny CRM musimy dbać by systematycznie wprowadzać do niego dane. To jest kluczowe. Ja w swojej firmie zdecydowałam się na Kamflex. Teraz wiem, że nie zamieniłabym go na żaden inny. Może nie od razu, ale zanotowałam już pewien wzrost sprzedaży, to się naprawdę opłaca. Dodatkowo ułatwia nam pracę i pomaga utrzymać klientów. Pozdrawiam :wink:

aboniecki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2018, 17:47
Re: Prośba o pomoc - CRM lub program do ofertowania

autor: aboniecki » 13 sie 2018, 12:41

AFalkowska pisze: (...)Czy znają Państwo jakieś wsparcie - rozwiązanie informatyczne - które usprawniłoby proces ofertowania?
Narzędzie w formie aplikacji, lub programu, gdzie byłaby możliwość wprowadzenia pewnych standardów obliczeń, zdjęć produktów czy ujednoliconych rozwiązań technologicznych. Może to być system CRM dedykowany dla branży lub inny program.
Będę wdzięczna za odpowiedzi


Witam,
Tak się składa, że moja firma rozwija właśnie taki system dla niemieckiego klienta. Jesteśmy w ostatniej fazie testowania funkcji i będziemy wkrótce gotowi do ogólnej sprzedaży. Tłumaczenie systemu na j. polski nie będzie problemem, a także rozwój nowych, potrzebnych funkcji jest możliwy. Narzędzie będzie na początek dostępne w formie indywidualnego programu. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana, chętnie podam więcej szczegółów. Produkt nie istnieje jeszcze w internecie, ale zamieściliśmy właśnie krótką jego prezentację na YT: https://goo.gl/Y5id
Może będzie to też system dobry dla państwa?
Pozdrawiam
AB

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Prośba o pomoc - CRM lub program do ofertowania

autor: smichalek » 19 wrz 2018, 6:31

Chyba totalne rozwiązanie wszystkich problemów - https://bms.krakow.pl/erp-berberis/linie-produktowe/porownanie-produktow/
Pod tym względem musicie jedynie dopasować odpowiednią wersję systemu i na tym kończą się wasze zadania. A system jest w stanie totalnie odmienić sytuację. Sprawić, że wszystkie prace będą przebiegać zdecydowanie łatwiej. Pilnujcie tych kwestii, to naprawdę istotne.

Anna24567
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 wrz 2019, 12:58
Re: Prośba o pomoc - CRM lub program do ofertowania

autor: Anna24567 » 02 wrz 2019, 13:00

Moja firma korzysta z Firmao od kilku lat i byłoby ciężko prowadzić firmę bez takiego wsparcia. Muszę zaznaczyć, że jesteśmy małą firmą i wbrew pozorom CRM sprawdza się w codziennej pracy. System działa w chmurze co też jest w dzisiejszych czasach ułatwieniem. Mamy dopasowany system pod specyfikę naszej firmy, u nas się sprawdza. Zależało nam na integracji z programem Symfonia, Voip oraz sklepem allegro i właśnie tutaj znaleźliśmy to rozwiązanie. Firmao ma super wsparcie techniczne (gdzie zawsze jak coś się dzieje z systemem ktoś pomoże) i możliwość założenia darmowego konta testowego. Serdecznie polecam.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Prośba o pomoc - CRM lub program do ofertowania

autor: smichalek » 16 wrz 2019, 6:24

Przecież Berberis możesz przetestować całkowicie za darmo. Jaki problem? Kwestia poświęcenia kilku godzin na analizę, a to jest naprawdę ważne. Musisz wiedzieć, jakie funkcje są wam potrzebne, co jest zbędne, a co musicie mieć. Dopasujecie to z głową, to na pewno będziecie zadowoleni. Wnioski? Działajcie.

AgnieszkaW
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 wrz 2019, 9:43
Re: Prośba o pomoc - CRM lub program do ofertowania

autor: AgnieszkaW » 19 wrz 2019, 9:45

Osobiście polecam Firmao CRM, moja firma korzysta od kilku lat i sie sprawdza. Program prosty, intuicyjny, ciekawe funkcje/moduły. Warto przejrzeć, przetestować.

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Prośba o pomoc - CRM lub program do ofertowania

autor: smichalek » 16 paź 2019, 6:22

Przecież Berberis można testować całkowicie za darmo. Kwestia jedynie dopasowania odpowiednich rozwiązań. Żeby jednak dało się realnie zoptymalizować każdy element, trzeba sumiennie dopasować każdy element. Po prostu - analiza tego, czego realnie potrzebujcie do optymalizacji.

szotka
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 23 lip 2019, 10:37
Re: Prośba o pomoc - CRM lub program do ofertowania

autor: szotka » 06 lis 2019, 14:20

Prowadząc tak poważną firmę jak firma budowlana warto pomyśleć o wprowadzeniu własnie nowych systemów informatycznych i systemów antyspamowych, które ochronią nasze dane ale też i to przede wszystkim dane klientów i zleceniodawców. Takie usługi oferuje firma Jantar i mają dużo zadowolonych klientów także warto się do nich zgłosić

smichalek
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 24 paź 2017, 9:58
Re: Prośba o pomoc - CRM lub program do ofertowania

autor: smichalek » 07 lis 2019, 7:17

Berberis ma kilka wersji. Podstawowa to raczej pod małą działalność, bo jest jednostanowiskow. Jeśli chcecie pełną gospodarkę magazynową, to musicie mieć już jedną z wyższych wersji rozwiązania, ale to przynajmniej będzie już full opcja. Najbardziej zaawansowane wersje dają naprawdę fajne możliwości, łącznie z marketingiem.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości

Gotowe projekty domów