Klimatyzacja kanałowa czy może klimakonwektor?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

puszo
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2018, 23:06
Klimatyzacja kanałowa czy może klimakonwektor?

autor: puszo » 12 sie 2018, 23:11

Witam.
W przyszłym roku planuję budowę domku szkieletowego, niecałe 150m, parter i poddasze użytkowe, dom jest na razie na etapie projektowania więc nie mam dokładnych danych dotyczących izolacji. Chciałbym żeby był energooszczędny, może prawie pasywny

Chciałbym ogrzewanie nadmuchowe PC PP do tego klimatyzator kanałowy połączony z rekuperacją, coś takiego:
Obrazek
ale klimatyzator nowszy z czynnikiem r32: https://blog.karbon.com.pl/pc-powietrzn ... evolution/

Czy jest możliwość zastąpienia tego PC PW + Klimakonwektor kanałowy + rekuperacja żeby działało na takiej samej zasadzie jak wyżej z klimatyzatorem?
Wtedy jedną PC mógłbym wykorzystać również do CWU, i zamontować bufor który grzałbym/chłodził w tańszej strefie.

Nigdzie nie znalazłem podobnego schematu z użyciem klimakonwektora kanałowego, mogły by być ewentualnie 2 jeden na poddasze, drugi na parter ale nie chcę w każdym pomieszczeniu jednostki wew.
Proszę o jakiś konkretny schemat lub opis takiej instalacji i nazwę lub link do urządzenia które mogłoby się sprawdzić w takiej instalacji.

A może to w ogóle nie ma sensu? Może nie znalazłem schematu takiej instalacji, bo jest po prostu nieopłacalna lub ma jakąś wadę która dyskwalifikuje pomysł na starcie, a której ja nie widzę?

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Klimatyzacja kanałowa czy może klimakonwektor?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 13 sie 2018, 11:20

Nie łączy się RPC z wentylacją.
Nie ma sensu robić dziś instalacji tzw pasywnej, najtaniej wychodzą instalacje 0kWh/m2

Tu na forum sporo o tym piszę w różnych wątkach

add-autonomiczny-dom-dostepny/prosta-instalacja-zeroenergetyczna-t64535
HVAC - najtańszy komfort.

puszo
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2018, 23:06
Re: Klimatyzacja kanałowa czy może klimakonwektor?

autor: puszo » 13 sie 2018, 20:43

Niewiele dowiedziałem się z tego linku... To w wiekszości kłótnia na temat energii odnawialnej.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Klimatyzacja kanałowa czy może klimakonwektor?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 14 sie 2018, 6:48

puszo pisze:Niewiele dowiedziałem się z tego linku... To w wiekszości kłótnia na temat energii odnawialnej.

Zwolennicy kominów i sprzedawcy starych technologii, będą trollować. 0kWh/m2 tylko Panu się opłaci. w razie pytań... zapraszam.
HVAC - najtańszy komfort.

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Klimatyzacja kanałowa czy może klimakonwektor?

autor: szari » 14 sie 2018, 8:39

Tomasz_Brzeczkowski pisze: Zwolennicy kominów i sprzedawcy starych technologii, będą trollować. 0kWh/m2 tylko Panu się opłaci. w razie pytań... zapraszam.


Chory człowieku mam 5kW instalacji fotowoltaicznej i nawet z opustem nie mam co MARZYĆ o ogrzewaniu za darmo swoim prądem za pomocą klimatyzacji. Do dnia dzisiejszego z 5kWp na dachu do odebrania mam 1MWh a przy klimie biorącej 13kWh/doba starczy mi na:

1000 / 13 = 76 DNI i to tylko jeśli temperatura nie spadnie poniżej 5*C.
Więc co ty gadasz o jakiś 0kWh/m2
Ucz się matematyki a nie piszesz swoje głupie teorie.
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna

szari
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 2148
Rejestracja: 05 wrz 2013, 9:15
Re: Klimatyzacja kanałowa czy może klimakonwektor?

autor: szari » 14 sie 2018, 13:30

Martynaxx pisze:Klimatyzacja to totalny must have

Must have to musi mieć ta firma że potrzebuje takiej gownianej reklamy
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Przyczyną smogu w Polsce jest wentylacja grawitacyjna


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

Gotowe projekty domów