Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

builder11
Aktywny
Aktywny
Posty: 187
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:48
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: builder11 » 19 lip 2018, 11:16

Nowoczesne rozwiazania dla firm na pewno sa godne uwagi. Patrzylam tutaj http://sprytnafirma.pl/infakt-pl na artykul wlasnie o jednym z takich serwisow, ktory umozliwia prowadzenie ksiegowosci. Moze to byc dobra i wygodna opcja dla nas. Takie roziwazanie moze sie przydac.

klemen_tyna
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 27 mar 2017, 8:46
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: klemen_tyna » 31 lip 2018, 5:38

Mi się wydaje, że to nie są czasy na samodzielne prowadzenie swojej księgowości mając nawet małą firmę. Za duże ryzyko błędu, nie zrobienia czegoś w terminie, poza tym to bieganie od urzędu do urzędu. Za niewielkie pieniądze można mieć abonament w Tax Care i oni przejmują całą odpowiedzialność, poza tym szereg usług dodatkowych jak choćby pomoc prawna czy informatyka mogą się przydać.

agaga87
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2018, 7:10
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: agaga87 » 31 lip 2018, 7:47

My księgowość zlecamy na zewnątrz, zajmuje się tym profesjonalne biuro rachunkowe, które dba o to, aby wszystko było na czas rozliczone. Wybraliśmy biuro, które ma siedzibę po sąsiedzku (http://capitalaudyt.pl/), aby w razie czego móc się spotkać i omówić wszystko w bezpośredniej rozmowie. Sprawdza się to super.

myszakK
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 05 lut 2015, 12:24
Lokalizacja: Katowice
Kontaktowanie:
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: myszakK » 08 sie 2018, 11:49

To zależy jaką masz firmę. Ja mam mała, zatrudniłam 6 pracowników, wiec sama sobie daje rade z księgowością. Ja wybrałam uproszczoną formę opodatkowania, dla większych firm polecana jest pełna księgowość i przy wyborze takiej formy księgowości potrzebne raczej już jest biuro rachunkowe - http://ksiegowy.gliwice.pl/pelna-ksiegowosc-czy-ksiegowosc-uproszczona/
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. (Jarosław Iwaszkiewicz )

yaska
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 03 mar 2010, 16:41
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: yaska » 10 sie 2018, 22:01

klemen_tyna pisze:Mi się wydaje, że to nie są czasy na samodzielne prowadzenie swojej księgowości mając nawet małą firmę. Za duże ryzyko błędu, nie zrobienia czegoś w terminie, poza tym to bieganie od urzędu do urzędu. Za niewielkie pieniądze można mieć abonament w Tax Care i oni przejmują całą odpowiedzialność, poza tym szereg usług dodatkowych jak choćby pomoc prawna czy informatyka mogą się przydać.


Zgadzam się, sama od lat korzystam i wszystko fajnie, sprawnie i niedrogo. Z pakietów dodatkowych polecam medyczny, ja wzięłam dla całej rodziny, wreszcie nie mam problemów z kolejkami do specjalistów.

saratki
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 53
Rejestracja: 11 cze 2018, 11:04
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: saratki » 13 sie 2018, 8:46

Ja z początku myślałem o księgowej, jednak znajomy, który ma własną firmę polecił mi skorzystać z usług biura rachunkowego. Sprawniej i taniej wykonują swoją pracę. Dlatego też zdecydowałem się na biuro Gama Grabowskich i współpracuję z nimi już rok.

Hanna0012
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 05 kwie 2018, 21:23
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: Hanna0012 » 14 sie 2018, 16:02

Jeśli masz wykształcenie kierunkowe-czemu nie !
Jeśli nie-ZAPOMNIJ! to no nie jest taki łatwy kawałek chleba. Ja korzystam z usług Pana Adam Jeżak, swoją drogą polecam gorąco bo tak,jak on zajmuje się moją księgowością, to ze świecą szukać !

grrregg
Aktywny
Aktywny
Posty: 290
Rejestracja: 20 paź 2012, 9:47
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: grrregg » 17 sie 2018, 9:14

yaska pisze:
klemen_tyna pisze:Mi się wydaje, że to nie są czasy na samodzielne prowadzenie swojej księgowości mając nawet małą firmę. Za duże ryzyko błędu, nie zrobienia czegoś w terminie, poza tym to bieganie od urzędu do urzędu. Za niewielkie pieniądze można mieć abonament w Tax Care i oni przejmują całą odpowiedzialność, poza tym szereg usług dodatkowych jak choćby pomoc prawna czy informatyka mogą się przydać.


Zgadzam się, sama od lat korzystam i wszystko fajnie, sprawnie i niedrogo. Z pakietów dodatkowych polecam medyczny, ja wzięłam dla całej rodziny, wreszcie nie mam problemów z kolejkami do specjalistów.

Też mam u nich abonament, wychodzi bardzo przystępnie cenowo i mają też dużo dodatkowych pakietów do wyboru, mam informatyczny i się przydaje, zawsze mogę liczyć na szybką pomoc informatyka, dla mnie plusem tax care chyba największym jest to że mam dostęp do wszystkiego online, nie jestem przywiązany do jednego miejsca.

bobik5
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 380
Rejestracja: 11 sty 2017, 20:40
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: bobik5 » 19 sie 2018, 17:14

Samemu to z pewnością nie będę obsługiwać księgowości, totalnie się na tym nie znam. Na te chwilę myślę nad księgowością online, albo taką stacjonarną. W głowie świta mi tax care https://taxcare.pl/ i ich usługi, ale nadal nie jestem przekonana do tego typu usług, czy jestem w stanie porozmawiać przez internet z taką księgową i wszystko zrozumiem, co ona chce mi przekazać, jak wy mieliście, poradzicie coś?

yaska
Aktywny
Aktywny
Posty: 210
Rejestracja: 03 mar 2010, 16:41
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: yaska » 23 sie 2018, 23:27

Bez problemu, masz przecież maile, telefony. W każdej chwili możesz się skontaktować z księgową. Ja trafiłam na świetną babkę, w razie moich wątpliwości wszystko mi cierpliwie tłumaczy. Nie ma się czego obawiać.

kolka
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2018, 13:41
Kontaktowanie:
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: kolka » 24 sie 2018, 8:00

Ja też zdecydowanie wolę przez biuro. Z jednej strony parę stówek chcą co miesiąc, a z drugiej nie muszę się obawiać.

Hanna0012
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 05 kwie 2018, 21:23
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: Hanna0012 » 25 sie 2018, 14:56

Jeśli masz wykształcenie w tym kierunku-jasne ! jeśli nie-odradzam. Teraz zaoszczędzisz a później będziesz płakać,uwiesz mi. Do zadań specjalnych polecam jezak.pl, pan,który wyratował mnie z rachunkowych opresji

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: Agat83 » 27 sie 2018, 13:49

Korzystam oczywiście z profesjonalnych usług. Polecam szczególnie biuro rachunkowe http://biurobilans.eu/. Prowadzi usługi w zakresie obsługi księgowo-podatkowej na terenie całego kraju. :)

Lenka88
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 07 lis 2017, 11:32
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: Lenka88 » 27 sie 2018, 18:25

Ja polecam biura rachunkowe online. Po pierwsze, takie rozwiązanie jest bardzo proste i bardzo wygodne. A po drugie, jest tańsze niż stacjonarne biura rachunkowe, a jeśli można to po co przepłacać. Jeśli jesteście zainteresowani to ifirma znajdziecie więcej informacji.

magdakk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2018, 15:42
Re: Księgowość w firmie - samemu, czy przez biuro rachunkowe?

autor: magdakk » 30 sie 2018, 16:34

Moim zdaniem usługi księgowe powinien świadczyć wyspecjalizowany w tym temacie podmiot, czyli biuro rachunkowe. Wg mnie to się lepiej sprawdza niż księgowa, przekłada się także na większe oszczędności.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

Gotowe projekty domów