Wykończenie balkonu wylewką - jak zabezpieczyć?

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

slender
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2018, 11:48
Wykończenie balkonu wylewką - jak zabezpieczyć?

autor: slender » 08 sie 2018, 11:58

Witam wszystkich,

Przejrzałem kilka tematów nie znalazłem potrzebnych mi odpowiedzi, dlatego zakładam nowy temat.

Mianowicie mam stare płytki na balkonie, które "wstały" pewnie ze względu na złe wykonanie. Balkon nie jest nad żadnym pomieszczeniem, wystaje z elewacji zwyczajnie. Skułem płytki, wylewkę i zerwałem izolację starą i póki co balkon został w takiej postaci, wysycha korzystając z upałów. Nie chcę kłaść płytek po raz kolejny, chciałbym zostawić na nim wylewkę z odpowiednim spadkiem na zewnątrz. Pytanie do Was, jak należycie to wykonać?

Chciałem położyć izolację na beton, wyciągnąć lekko na ścianę na to grunt odpowiedni i wylewka. Pytanie jak zabezpieczyć wylewkę żeby przetrwała mrozy czy ulewne deszcze? Czy może jakieś inne pomysły na rozwiązanie tego?

Z góry dziękuję za pomoc.

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Wykończenie balkonu wylewką - jak zabezpieczyć?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 30 sie 2018, 18:23

slender pisze:Witam wszystkich,

Przejrzałem kilka tematów nie znalazłem potrzebnych mi odpowiedzi, dlatego zakładam nowy temat.

Mianowicie mam stare płytki na balkonie, które "wstały" pewnie ze względu na złe wykonanie. Balkon nie jest nad żadnym pomieszczeniem, wystaje z elewacji zwyczajnie. Skułem płytki, wylewkę i zerwałem izolację starą i póki co balkon został w takiej postaci, wysycha korzystając z upałów. Nie chcę kłaść płytek po raz kolejny, chciałbym zostawić na nim wylewkę z odpowiednim spadkiem na zewnątrz. Pytanie do Was, jak należycie to wykonać?

Chciałem położyć izolację na beton, wyciągnąć lekko na ścianę na to grunt odpowiedni i wylewka. Pytanie jak zabezpieczyć wylewkę żeby przetrwała mrozy czy ulewne deszcze? Czy może jakieś inne pomysły na rozwiązanie tego?

Z góry dziękuję za pomoc.


Szanowny Panie,
betonową posadzkę może Pan pomalować akrylową farbą Śnieżka Beton Posadzka. Farba jest łatwa w aplikacji, przyczepna do podłoża, ma neutralny zapach, nie ściera się nawet po dłuższym czasie. Dzięki niej, posadzka będzie nie tylko estetyczna, ale również dobrze zabezpieczona przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów