Jak zasłonić kabel?

Porady jak udekorować każde wnętrze. Jeżeli zastanawiasz się jakie dodatki będą pasowały do Twojego domu, gdzie je kupić i w jakiej cenie, zajrzyj do tego działu.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Sajonara95
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2016, 19:02
Jak zasłonić kabel?

autor: Sajonara95 » 04 wrz 2016, 19:06

Witam, jest to mój pierwszy post i nie wiem czy wybrałem dobry dział. Jeśli nie to proszę o przeniesienie do odpowiedniego.
Przechodząc do sedna. Musze puścić kabel, który będzie zwisał z sufitu, będzie on w rogu ściany, więc potrzebuję czegoś, czym mógłbym zakryć ten kabel. Zależy mi też na pomalowaniu tej "osłonki". Czy moglibyście coś polecić?

HaDwao
Aktywny
Aktywny
Posty: 144
Rejestracja: 16 paź 2015, 10:54
Re: Jak zasłonić kabel?

autor: HaDwao » 05 wrz 2016, 12:58

Są specjalne listwy maskujące więc wystarczy dobrać ich odpowiednia długość i spokojnie ukryjesz w ten sposób cały kabel który wcześniej wystawał, to też estetyczne rozwiązanie.

drewnobalcer
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 lip 2018, 17:25
Re: Jak zasłonić kabel?

autor: drewnobalcer » 30 lip 2018, 17:40

Witam. Tutaj doradził bym listwy wykończeniowe, maskujące np
Ćwierćwałki jest to element, który służy do zamaskowania dylatacji, szczeliny. Najczęściej używa się go w pobliżu drzwi, okien, narożnikach ścian itp. lub jakąś listwe sufit-podłoga.
Na stronie www.drewnobalcer.pl na pewno coś się znajdzie.

felicja64
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 49
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:02
Re: Jak zasłonić kabel?

autor: felicja64 » 07 sie 2018, 20:02

Najpierw wart zadbać o odpowiednią izolację kabli - tu niezbędna będzie mufa kablowa termokurczliwa którą wykorzystać mozna w wielu przypadkach i z pewnością właściwie zabezpieczy kable i zapewni bezpieczeństwo. Potem możliwość ich ukrycia jest duzo. Warto wykorzystać ww. patenty.

Awatar użytkownika
rude_dude234
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 09 lip 2017, 10:41
Kontaktowanie:
Re: Jak zasłonić kabel?

autor: rude_dude234 » 08 sie 2018, 9:10

Może zwykła osłonka się sprawdzi, albo puść kabel ścianą - więcej roboty, ale efekt o wiele lepszy!

olka246
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 36
Rejestracja: 13 lip 2018, 7:23
Re: Jak zasłonić kabel?

autor: olka246 » 22 paź 2018, 14:36

Można w ten sposób zasłonić kabel ftp utp? Czytałam poradnik o oznaczeniach i jestem ciekawa, jak to rozwiązać. [link wygasł]


Wróć do „Dekoracja wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości

Gotowe projekty domów