Jak oddzielić pokój przechodni

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

skatewujo
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2008, 10:22
Jak oddzielić pokój przechodni

autor: skatewujo » 28 paź 2008, 10:31

Macie jakiś pomysł na odgrodzenie tego pokoju? Czekam na propozycję. Mam w planach zamontowanie tam karnisza i przeciągnięcie tam grubej dermy, ale nie wydaje mi się to zbyt estetyczne. Pozdrawiam, Obrazek

gutdesign
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 51
Rejestracja: 24 paź 2008, 23:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

autor: gutdesign » 30 paź 2008, 23:01

A dlaczego chcesz ten pokój wydzielać? To wnętrze ma w ogóle dziwny układ. Przy wejściu powinna być łazienka, za nią pokój mniejszy a przy otwartym salonie kuchnia, zamknięta lub otwarta. Wtedy to ma sens.

Cherry
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 10 lis 2008, 12:38

autor: Cherry » 10 lis 2008, 12:48

jeśli nie chcesz stawiać pełnej ścianki działowej to może takie drzwi przesuwane na szynach? albo na przykład ścianka z luksferów? Wszystko zależy czy chodzi ci o design czy po prostu odgrodzenie zupełne tamtej części pokoju...

ekspertanna
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2009, 20:07
Dobrym rozwiązaniem są drzwi przesuwne

autor: ekspertanna » 27 cze 2009, 16:52

Możesz takie zamówić w Komandorze. Do wyboru masz pełne, półprzezroczyste (np. z matowego szkła), a nawet podwieszane na torze górnym, mocowanym do sufitu. W takim wypadku nie trzeba montować toru w podłodze.
Pozdrawiam :)

none
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 19 cze 2009, 12:27
Lokalizacja: Kraków

autor: none » 28 cze 2009, 15:35

Możesz również dość niskimi meblami przegrodzić pokoje. Ja tak robiłam w domu, gdzie miałam za duży z kolei jeden pokój. Przegrodziłam go meblami wysokości 110cm, na nich mam różne pier.... Z sufitu też wmontowane półki różnego kształtu, pomalowane w różne kolory (akurat posatwiłam na wyposażenie wnętrza w niemal pełen wachlarz kolorów). Przyznać muszę, że fajnie nam to wyszło. Początkowo byłam sceptycznie nastawiona, jednak wyszło genialnie. Szkoda, że nie mam aparatu, żeby wrzucić jakieś przykładowe zdjęcie:(

martinrekk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 328
Rejestracja: 03 lip 2018, 8:54
Re: Jak oddzielić pokój przechodni

autor: martinrekk » 16 lip 2018, 9:31

Spróbuj na początku parawanem dekoracyjnym przetestować różne ustawienia podziału nieruchomości. Z czasem możesz sobie ewentualnie ściankę działową już na stałe wprowadzić. Parawan jest idealny do większych testów. W dobrych cenach masz na fototap.pl/parawany do tego bezpłatna przesyłka w każdym przypadku.

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 263
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: Jak oddzielić pokój przechodni

autor: Nephalim123 » 17 lip 2018, 6:33

Ażurowana ścianka z drewnianych listewek do tego jak jest w miarę jasno puścić kwiatek. Ewentualnie wymurować ściankę z bloczków gipsowych.

e-Rzecznik_Magnat
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 654
Rejestracja: 27 lis 2014, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Re: Jak oddzielić pokój przechodni

autor: e-Rzecznik_Magnat » 08 sie 2018, 9:01

A może takie przeszklenie lub nawet szklana ściana z drzwiami? Takie rozwiązanie da lepszą izolację akustyczną niż zasłona, a jeśli chodzi o izolację wizualną to szkło może być mleczne.
30.jpg


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości

Gotowe projekty domów