Jaki kolor ścian / sufitu?

Salon jest jednym z najważniejszych miejsc w mieszkaniu, to tutaj spędzamy większość czasu i przyjmujemy gości. Rady i opinie na temat urządzania salonu ? małego, dużego, z jadalnią lub bez.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

everand
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 lip 2018, 13:50
Jaki kolor ścian / sufitu?

autor: everand » 29 lip 2018, 13:56

Witam,

Robię mały remont i chciałbym przemalować trochę ściany. Czy możecie coś poradzić (nie mam w sumie żadnych szczególnych preferencji, chciałbym, żeby kolorystyka zgrywała się jakoś z meblami / podłogą, które na razie zostają, rolety do wymiany. Pokój mały, około 20m2, jak widać wielofunkcyjny... Nie mam też pomysłu na zagospodarowanie / udekorowanie tej dużej pustej ściany za łóżkiem...

Zdjęcia pokoju tutaj:
https://www.dropbox.com/sh/7nofycfzsk66p4z/AACunBicG3eQAuX2dmun1DyFa?dl=0

JanekC
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 433
Rejestracja: 27 lut 2013, 0:11
Re: Jaki kolor ścian / sufitu?

autor: JanekC » 30 lip 2018, 15:42

Ciemne meble - ja bym rekomendował coś jasnego w celu zachowania światła w pomieszczeniu. Może być nawet biały - jest taki kolor Śnieżki jak porcelanowa biel. Nie jest tak intensywny jak śnieżnobiały, więc nie będzie wiać nudą. I ładnie się zgra z kolorem mebli. :)

AdidarMeble
Aktywny
Aktywny
Posty: 217
Rejestracja: 16 lut 2016, 14:42
Re: Jaki kolor ścian / sufitu?

autor: AdidarMeble » 06 sie 2018, 11:41

Moim zdaniem kolor ścian w pokoju czy w salonie powinien zależeć głównie od preferencji właściciela mieszkania. Warto też skonsultować się z fachowcem, w celu odpowiedniego dobrania kolorów.

Dulux Polska
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 19 lut 2018, 9:39
Re: Jaki kolor ścian / sufitu?

autor: Dulux Polska » 30 sie 2018, 20:15

Witaj everand, pokój z ciemnymi meblami otwiera przed nami dwie aranżacyjne drogi i dwa kolorystyczne kierunki – jasne, lekkie tonacje, albo ciemne i głębokie kolory. W tym przypadku pomieszczenie jest na tyle przestronne, że można zastosować oba warianty.

wronka
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 47
Rejestracja: 05 kwie 2017, 12:48
Re: Jaki kolor ścian / sufitu?

autor: wronka » 31 sie 2018, 12:10

Sufit zawsze biały! Kiedyś w wynajmowanym mieszkaniu miałam delikatnie zielony sufit. Po remoncie okazało się, że pomieszczenie wcale nie jest małe ani niskie

e-Rzecznik Śnieżka
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1227
Rejestracja: 25 maja 2012, 8:26
Kontaktowanie:
Re: Jaki kolor ścian / sufitu?

autor: e-Rzecznik Śnieżka » 06 wrz 2018, 13:25

Jeśli chodzi o kolory to pomyśl o szarościach i bielach, na pewno będą się dobrze komponować z meblami i podłogą. W kreatorze wnętrz możesz wgrać zdjęcia i sam dopasować kolory:
[więcej informacji poprzez PW]
Co do ściany za sofą – może tynk imitujący beton? Zobacz: [więcej informacji poprzez PW]

Hemos
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 38
Rejestracja: 06 wrz 2018, 15:51
Re: Jaki kolor ścian / sufitu?

autor: Hemos » 06 wrz 2018, 15:55

U mnie jak i u większości moich znajomych czy sąsiadów sufit zawsze jest biały. Myślę, że to najlepsze i najbardziej sprawdzone rozwiązanie w tej sprawie, ponieważ zapewni Ci uniwersalność i dowolny wybór kolorystyki ścian. Wiele zależy od powierzchni pokoju.

betaqina
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 10 wrz 2018, 12:13
Re: Jaki kolor ścian / sufitu?

autor: betaqina » 10 wrz 2018, 12:59

Ja zwykle sufity zostawiałam w jasnych kolorach - może niekoniecznie śnieżno biały, ale biel przełamana lekko beżem, szarością albo fioletem, bo akurat w takich kolorach miałam pomalowane pokoje i takie rozwiązanie sprawdzało się najlepiej. Sufit wolę mieć dość neutralny, a dodawać akcenty kolorystyczne w postaci tekstyliów albo innych dekoracji

lideropinii
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1648
Rejestracja: 03 kwie 2015, 18:26
Re: Jaki kolor ścian / sufitu?

autor: lideropinii » 11 wrz 2018, 9:16

Jasna kolorystyka optycznie powiększa wnętrze, ale też jest bardzo uniwersalna i wdzięczna do aranżacji.

https://www.instagram.com/decoroom_eu/
Pozdrawiamy, zespół Decoroom

Prawdziwe piękno kryje się we wnętrzu ...

Kapaga
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 42
Rejestracja: 19 lip 2018, 14:45
Re: Jaki kolor ścian / sufitu?

autor: Kapaga » 12 wrz 2018, 12:06

Jeżeli chodzi o sufit, to zdecydowanie biały, inne kolory nie pasują według mnie. Co do ścian, to jest już kwestia aranżacji i subiektywnej wizji pomieszczenia.

Awatar użytkownika
ChybaRyba1
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 81
Rejestracja: 13 wrz 2018, 10:17
Kontaktowanie:
Re: Jaki kolor ścian / sufitu?

autor: ChybaRyba1 » 13 wrz 2018, 10:21

Sufit raczej w jasnych barwach, a ściany to taki jaki Ci najbardziej się podoba :)

SalonMeblowy
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 13 wrz 2018, 10:43
Re: Jaki kolor ścian / sufitu?

autor: SalonMeblowy » 13 wrz 2018, 11:04

Według mnie kolor ścian to sprawa opcjonalna i zależy od wybranej przez nas aranżacji, natomiast zgadzam się z większością tutaj - sufit tylko i wyłącznie biały.


Wróć do „Salon / Pokój dzienny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości

Gotowe projekty domów