Budowa tarasu - czy potrzebna firma?

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

dagz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:08
Budowa tarasu - czy potrzebna firma?

autor: dagz » 13 lip 2018, 10:20

Witam,
Planuję wybudować taras z zadaszeniem przy domu, który jest traktowany jako dobudówka do domu. Zostanie naniesiony na mapkę, konieczne jest również wykonanie projektu. Czy w związku z tym do wykonania projektu potrzebuję firmę? Czy może go zrobić ktokolwiek, np. mąż?

olgax7
Aktywny
Aktywny
Posty: 108
Rejestracja: 21 maja 2018, 8:17
Re: Budowa tarasu - czy potrzebna firma?

autor: olgax7 » 16 lip 2018, 7:17

Wszystko zależy od umiejętności i wiedzy jakie się posiada na ten temat. Dla kogoś, kto chociaż trochę "w tym siedzi", nie będzie większego problemu. Przy budowie takiego tarasu trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Proponuję zerknąć na ten artykuł http://grupakramm.pl/doskonale-wyrownane-posadzki/ - powinien rozjaśnic kilka ważnych kwestii :)

dagz
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2018, 10:08
Re: Budowa tarasu - czy potrzebna firma?

autor: dagz » 16 lip 2018, 9:13

olgax7 pisze:Wszystko zależy od umiejętności i wiedzy jakie się posiada na ten temat. Dla kogoś, kto chociaż trochę "w tym siedzi", nie będzie większego problemu. Przy budowie takiego tarasu trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Proponuję zerknąć na ten artykuł http://grupakramm.pl/doskonale-wyrownane-posadzki/ - powinien rozjaśnic kilka ważnych kwestii :)


Dzięki za odpowiedź! Chodziło mi o prawne uwarunkowania, czyli nikt się nie musi podbić, że wykonał projekt?

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Budowa tarasu - czy potrzebna firma?

autor: budowa876 » 16 lip 2018, 19:07

Nam wydawało się, że budowa tarasu to naprawdę prosta sprawa. Do czasu, gdy nie zaczęliśmy nad tym pracować. Obeszło się bez firmy, ale potrzebne były konkretne sprzęty, które wiele ułatwiły i zaoszczędziły czas. Do takich sprzętów na pewno należy koronka diamentowa więc jeśli planujecie jakiś remont, to od razu sobie to kupcie. Z reguły koronki diamentowe nie są, aż takie drogie, więc myślę, że od razu warto wybrać te najlepszej jakości.

BrukLux
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 maja 2018, 8:09
Re: Budowa tarasu - czy potrzebna firma?

autor: BrukLux » 19 lip 2018, 12:13

Zależy. Jeżeli masz odpowiednie kwalifikacje, czas oraz paru pomocników, to myślę, że warto samemu nawet taką budowę ogarnąć. Jednak z doświadczenia polecam zatrudnienie profesjonalnej ekipy.

mmmmmmartynkaaaaaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 20 cze 2018, 10:44
Re: Budowa tarasu - czy potrzebna firma?

autor: mmmmmmartynkaaaaaa » 20 lip 2018, 10:17

Według mnie tak samo jak z każdą inną kwestią przy budowie trzeba sobie zadać pytanie, czy chcesz sam się tym zająć, bo masz czas, masz z tego frajdę i chcesz sobie przy tym dłużej podłubać. Jeśli nie, to lepiej wziąć porządnego wykonawcę i mieć to z głowy. Oba rozwiązania mają wady i zalety. Można szukać tutaj wykonawcy https://building-companion.pl/wyszukiwanie-partnerow

Przemek Palica
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2018, 13:59
Re: Budowa tarasu - czy potrzebna firma?

autor: Przemek Palica » 20 lip 2018, 10:25

Jeżeli chodzi o sprawy prawne to zawsze jest potrzebny kierownik budowy żeby podbić papiery a jak to załatwisz to możesz sam wybudować ale lepiej sobie to odpuścić i wynająć firmę sprawdź na http://arkadabudownictwo.com.pl może to jakoś pomoże :wink:

Awatar użytkownika
feliczita
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 20 lip 2018, 10:59
Re: Budowa tarasu - czy potrzebna firma?

autor: feliczita » 20 lip 2018, 11:03

Trzeba się na tym dobrze znać, żeby wszystko samemu dokładnie wybudować itp. Ja i mój mąż takich umiejętności nie mamy, dlatego zdecydowaliśmy się na pomoc od firmy. Nie wzięli nawet zbyt dużo pieniędzy i wykonali to wszystko całkiem dobrze. Zresztą do tego potrzeba nie tylko umiejętności, ale także czasu itp. No i dochodzą tak jak mówicie kwestie prawne. Moim zdaniem robienie tego samodzielnie nie jest warte świeczki, chyba że ktoś naprawdę dobrze czuje się w tym konkretnym temacie

Piotr Nowak
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 27 kwie 2018, 11:57
Re: Budowa tarasu - czy potrzebna firma?

autor: Piotr Nowak » 30 lip 2018, 19:06

Jak sprawdziłem ile jest zachodu żeby taki drewniany taras samemu postawić to wolałem się umówić z fachowcem z parkietlux i mieć z głowy. Konstrukcja jest solidna i porządnie zaimpregnowana, mam pewność, że się nie zawali jak powieje silniejszy wiatr.

MarcinR33
Aktywny
Aktywny
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:18
Re: Budowa tarasu - czy potrzebna firma?

autor: MarcinR33 » 31 lip 2018, 8:09

Zależy jeszcze jakiego tarasu, jeżeli będzie on wykonany wyłącznie z kostek brukowych to sam sobie z tym poradzisz tylko musisz sprawdzić jak odpowiednio się za to zabrać. Na kanale Pozbruk znajdziesz materiały w zakresie układania kostki oraz możesz zajrzeć na ich stronę gdzie znajdziesz kilka pięknych materiałów jak np. Antyk Epoka.

Pol-Ger
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 15 lut 2018, 6:24
Re: Budowa tarasu - czy potrzebna firma?

autor: Pol-Ger » 31 lip 2018, 11:46

Budowa tarasu nie jest prostą rzeczą. Wymaga fachowej wiedzy zarówno teoretycznej i praktycznej. Dlatego też doradziłbym jednak zlecenie takiej budowy profesjonalista.

KolosRes22
Aktywny
Aktywny
Posty: 138
Rejestracja: 09 gru 2016, 21:01
Kontaktowanie:
Re: Budowa tarasu - czy potrzebna firma?

autor: KolosRes22 » 31 lip 2018, 16:14

Nie jeżeli wiesz jak to zrobić :) My sami wyłożyliśmy kostkę Bruk Poznański i muszę się pochwalić, ze wyszło genialnie.

Rszmicio
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 31 sie 2016, 9:03
Re: Budowa tarasu - czy potrzebna firma?

autor: Rszmicio » 05 wrz 2018, 14:31

Moim zdaniem tak, jednak jest to dość poważna inwestycja i budowa. Więc zdecydowanie lepiej postawić na fachowców. Możesz liczyć na nasza pomoc jeżeli chodzi o kostkę brukową i materiały z tym związane :)


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości

Gotowe projekty domów