pokój dziecka

Projekty wnętrz. Szukasz inspiracji jak zaaranżować mieszkania, domy? Tutaj znajdziesz uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, pomysły na wystrój każdego pomieszczenia oraz architektów z całej Polski.
Agrado
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2013, 21:49
Lokalizacja: Poznań
Re: pokój dziecka

autor: Agrado » 26 sie 2013, 21:58

mam też takie doświadczenia, że dzieci bardzo lubią tworzyć swoja przestrzeń. Amatorsko maluję ściany w pokojach dziecięcych. Pamiętam jeden projekt. Część malowidła była pomalowana i wykończona, a część postaci namalowałam jak w kolorowance, tylko kontur. Mieszkanka pokoju mogła sama dokończyć.

joannam82
Aktywny
Aktywny
Posty: 109
Rejestracja: 17 kwie 2013, 15:19
Re: pokój dziecka

autor: joannam82 » 29 sie 2013, 14:37

Siostra ostatnio kupowaął meble do pokoju dzieci i wybrałą komlet z łóżkiem piętrowym jak na zdjęciu dała za to niecałe 2,5 tysiąca, bardzo fajne mebelki, polecam jeśli ktoś szuka dla dwójki dzieci
Obrazek
Można je kupić na stronie sklepu w kategorii meble dziecięce

Awatar użytkownika
futurefurniture
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 20 wrz 2013, 13:20
Kontaktowanie:
Re: pokój dziecka

autor: futurefurniture » 20 wrz 2013, 13:59

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty, w której znajduje się szeroka oferta krzeseł(także dla małych dzieci). Na pewno można tam znaleźć odpowiedni mebelek, z którego będzie korzystała mała księżniczka i duży chłopiec. Serdecznie zapraszam! :)

http://futurefurniture.pl/pl/offer/meble/krzesla/

ryszardo92
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 03 paź 2013, 17:29
Re: pokój dziecka

autor: ryszardo92 » 03 paź 2013, 18:06

Ja niedawno zacząłem przymierzać się do remontu swojego synka. Nie zdawałem sobie sprawy, że może to być takie skomplikowane. U dorosłych to jest prosto... Łóżko jakaś szafa na ciuchy i spokój. U dziecka to niestety jest dużo bardziej skomplikowane. Nie wiedziałem na czym się skupić i na co zwrócić uwagę. Znalazłem taka stronę gdzie znalazłem potrzebne mi informacje http://www.pytanieomieszkanie.pl/zapyta ... dzieci.htm
Zadałem im jeszcze pytanie jak to wszystko rozplanować w pokoju i szybko dostałem konkretną odpowiedź. Spokojnie mogę polecić takie rozwiązanie osobom które mają jakieś wątpliwości, co do urządzania pokoju dla swojego dziecka

MagicAndStyle
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 16 paź 2013, 8:20
Re: pokój dziecka

autor: MagicAndStyle » 16 paź 2013, 11:33

Planując każdy remont,aranżację i zmiany w pokoju dziecka,zawsze warto pomyśleć także o ciekawym motywie fototapety,będzie to bardzo dobry dodatek i urozmaicenie na ścianach.
zapraszamy ! :)

WojtekNowak
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 30 paź 2013, 13:59
Re: pokój dziecka

autor: WojtekNowak » 30 paź 2013, 20:37

Kompletnie mi się nie podoba, pokoje moich dzieci urządzę w jaśniejszych odcieniach.

Nikola98
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 04 lis 2013, 7:29
Re: pokój dziecka

autor: Nikola98 » 04 lis 2013, 7:34

To łóżko bardzo praktyczne i wielofunkcyjne.

Angelal22
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 62
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:06
Re: pokój dziecka

autor: Angelal22 » 10 lip 2018, 21:47

Bardzo ładny pokój, jednak wydaje mi się, że jest on przeznaczony dla nastolatka, a nie dla dziecka.
Mniejszym dzieciakom powinno się umeblować pokój bardziej przytulnie, postawić na kolorowe ściany i miękkie dodatki, jak np. dywanik. Większość maluchów bawi się na podłodze, więc, jak można przeczytać w https://swiatmamy.pl/jak-wybrac-dywan-do-pokoju-dziecka-aranzacja-pokoju-dzieciecego/ dywan będzie tu dużo lepszą opcją niż zimne panele czy płytki podłogowe.

tomek.qz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 11 lip 2018, 8:41
Re: pokój dziecka

autor: tomek.qz » 11 lip 2018, 8:44

Z żoną przymierzaliśmy się do stworzenia kąta dla naszego malucha. Napotkałem się na świetny artykuł http://forum.gazeta.pl/forum/w,566,5290 ... p166329787 Jest w nim napisane jak dobrać kolor, gdzie przechwoywa c zabawki, itd.

tomi12
Aktywny
Aktywny
Posty: 180
Rejestracja: 27 kwie 2017, 10:45
Re: pokój dziecka

autor: tomi12 » 17 lip 2018, 18:06

W pokoju nastolatka musi być wyznaczone miejsce do nauki i przestrzeń w której dziecko będzie odpoczywać. Jeżeli potrzebujecie pomocy w stworzeniu takiej przestrzeni to pomogą wam w tym porady z http://urokliwydom.pl/wnetrza/na-co-zwrocic-uwage-urzadzajac-kacik-do-nauki-dla-nastolatka/ . Oczywiście nie zapomnijcie skonsultować się z dzieckiem w czasie urządzania wnętrza.

Hanna0012
Aktywny
Aktywny
Posty: 130
Rejestracja: 05 kwie 2018, 21:23
Re: pokój dziecka

autor: Hanna0012 » 20 lip 2018, 12:59

Pokój dziecka to ciężki kawałek chleba! Myśle,że sztuczne chryzantemy jako element dekoracji będzie w sam raz . Jest ładna no i nie wydziela zapachu

angela111
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 78
Rejestracja: 02 sty 2017, 8:30
Re: pokój dziecka

autor: angela111 » 25 lip 2018, 8:20

Nie wiem, czy sztuczne kwiatki to dobry pomysł w pokoju dziecięcym - tylko niepotrzebne zbierają kurz. Wydaje mi się, że w tej przestrzeni najważniejszy jest kolor i szczególnie istotny jest wybór tapet, które powinny być w radosnych barwach. Według mnie najlepsze tapety dla dzieci są w sklepie Dekoori. Sami zobaczcie!

nikoon
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 73
Rejestracja: 29 sty 2013, 12:37
Re: pokój dziecka

autor: nikoon » 31 lip 2018, 11:34

To prawda, że kolor jest bardzo istotną kwestią w pokojach dziecięcych. Jest powszechnie wiadomo, że kolory we wnętrzu mają wpływ na samopoczucie. Na przykład kolor pomarańczowy wzbudza pozytywne odczucia i łagodzi emocjonalne napięcia. Myślę, że kubikowe meble z możliwością dowolnej konfiguracji w tym kolorze będą super pomysłem do pokoju starszego dziecka. Może jeden z tych zestawów mebli młodzieżowych http://www.internoitaliano.pl/pl/produkty/ ? Cechą charakterystyczną tych mebli do pokoju młodzieżowego jest pomysłowo dobrana kolorystyka.

stix
Aktywny
Aktywny
Posty: 280
Rejestracja: 21 gru 2011, 18:30
Re: pokój dziecka

autor: stix » 02 sie 2018, 21:22

kolory dajmy dzieciom wybierać. jeśli mają 3 lata i więcej mogą same decydować gwarantuję. ja ten błąd popełniłam że sama podjęłam decyzję i córka nie była zadowolona. aby jej nie psuć koloru wzięłam ją do sklepu i wybrała sobie różane perfumy z kolorów świata duluxa. lubi róż niech jej będzie. w końcu to jej pokoik i ma się jej podobać :)

Awatar użytkownika
rude_dude234
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 88
Rejestracja: 09 lip 2017, 10:41
Kontaktowanie:
Re: pokój dziecka

autor: rude_dude234 » 08 sie 2018, 9:19

Moim zdaniem najlepszy do pokoju dziecka będzie dywan wełniany. Dzieci często coś wylewają i brudzą, a wełniane dywany są łatwe w czyszczeniu, a do tego miękkie w dotyku i odświeżają powietrze w pomieszczeniu - pobierają wilgoć z powietrza i oddają ją, gdy w pomieszczeniu jest zbyt sucho. Warto tylko sprawdzić czy dziecko nie reaguje na dywan, chociaż dywany z wełny rzadko powodują alergię.


Wróć do „Aranżacje wnętrz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

Gotowe projekty domów