Projektowanie ogrodu

Czy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami ogrodu z tarasem czy malutkiego balkonu musimy się zastanowić nad aranżacją tego miejsca i doborem roślin. Tutaj znajdziesz inspiracje, ciekawe pomysły i nietypowe rozwiązania związane z tym tematem.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

tekla62
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:13
Re: projektowanie ogrodu

autor: tekla62 » 11 cze 2018, 13:14

MI projekt zieleni w ogrodzie i nawierzchni robiła firma Adeko z Łodzi i byłam bardzo zadowolona. Wszystko profesjonalnie, widać że mają duże doświadczenie. Zrobili 2 koncepcje do projektu więc miałam z czego wybierać, poprawki nanieśli takie jak chciałam.

Nephalim123
Aktywny
Aktywny
Posty: 263
Rejestracja: 03 sie 2017, 8:00
Re: projektowanie ogrodu

autor: Nephalim123 » 15 cze 2018, 12:06

Jest bardzo dużo firm projektujących i zakładających ogrody. Ja jednak zrobiłem większość sam. Jakoś nie podobają mi się te lansowane połacie trawników ze szpalerami tui o jednym kwiatkiem pośrodku. Może i trwało to praktycznie rok, ale udało się naprawdę świetnie zrobić przepiękny ogród. Większość roślin kupowałem na https://www.podkarpackiesady.pl/ trochę dostałem od sąsiadów, kilka ładnych od znajomych i mam naprawdę śliczny ogródek z przodu i całkiem ładny ogród z tyłu domu. Razem z drzewami i krzewami owocowymi, wiec i jedzonko jest na świeżo co roku.

karol2302
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2018, 14:02
Re: projektowanie ogrodu

autor: karol2302 » 15 cze 2018, 14:07

Może okaże się przydatna ta stronka: http://www.sklepogrodniczy.biz.pl :) :)

shore
Aktywny
Aktywny
Posty: 170
Rejestracja: 24 cze 2015, 22:48
Re: projektowanie ogrodu

autor: shore » 18 cze 2018, 13:30

ja tam wolę sama ogród projektować. Wtedy jestem dumny ze swojej roboty. Obecnie jestem na etapie robienia skalniaka z oczkiem wodnym. Poszukuje sklepu godnego uwagi ogrodniczego, https://www.syngenta.pl/ na razie w rankingach wygrywa ten. A wy co polecacie, a może coś powiecie o ich produktach?

Patrycja267
Aktywny
Aktywny
Posty: 164
Rejestracja: 07 wrz 2016, 10:59
Re: projektowanie ogrodu

autor: Patrycja267 » 19 cze 2018, 12:36

Należy poszukać dobrych opinii w internecie na temat danej firmy. My zamawialiśmy co prawda z polecenia znajomego i spisali się świetnie. Już się nie mogę doczekać, kiedy trawa urośnie :) Mam także dużo nowych krzewów.

PWP
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2015, 14:49
Re: projektowanie ogrodu

autor: PWP » 19 cze 2018, 13:36

shore pisze:ja tam wolę sama ogród projektować. Wtedy jestem dumny ze swojej roboty. Obecnie jestem na etapie robienia skalniaka z oczkiem wodnym. Poszukuje sklepu godnego uwagi ogrodniczego, na razie w rankingach wygrywa ten. A wy co polecacie, a może coś powiecie o ich produktach?


Nie ma to jak własnoręcznie wykonana robota.. cieszy jak nigdy ;)

A pro po projektowania ogrodów, zachęcam do zagłębienia się w tematykę ogrodów zimowych. Jest to świetna propozycja do połączenia domu z ogrodem i odkrycia swojego tarasu na nowo. Dzięki ogrodom zimowym możecie korzystać z tarasu przez 365 dni niezależnie od pogody. Zyskujecie miejsce pełne światła i przestrzeni z widokiem na otaczającą zieleń ;) Dużo inspiracji i informacji na naszej stronie.

Ostatnio dużo projektantów ogrodów zaczyna wdrażać w swoje projekty właśnie ogrody zimowe więc może się z nimi spotkacie :) Jesteśmy również na facebooku gdzie na bierząco dodajemy zdjęcia z montażu i realizacji.

Agat83
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 495
Rejestracja: 29 lis 2016, 12:44
Re: projektowanie ogrodu

autor: Agat83 » 26 cze 2018, 18:35

Projektowaniem i zakładaniem ogrodów zajmie się m.in. firma http://www.ogrod-dom.pl/ . Jeśli wiec potrzebujecie kogoś naprawdę doświadczonego, serdecznie ich polecam.

heman
Aktywny
Aktywny
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2015, 20:57
Re: projektowanie ogrodu

autor: heman » 03 lip 2018, 14:50

Otoczaki, żwir czy piasek dostaniecie w Wikrusz z okolic Sokołowa Podlaskiego. U nas zajmowali się też rozbiórką starego budynku i wywozem odpadów. Dobrze sie spisali, firma w porządku.

Nawrot00
Aktywny
Aktywny
Posty: 120
Rejestracja: 11 sty 2018, 9:51
Re: projektowanie ogrodu

autor: Nawrot00 » 05 lip 2018, 11:06

Moim zdaniem samemu warto zaprojektować swój ogród. W internecie można znaleźć wiele ciekawych inspiracji i na ich podstawie bez problemu samemu można coś stworzyć. Co do mebli ogrodowych i wyposażaniu placu zabaw polecam zajrzeć na https://www.hop-sport.pl/. Mają huśtawki, baseny ogrodowe i zjeżdżalnie, więc można praktycznie wszystko do strefy wypoczynku kupić ;)

ratanland.pl
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 05 lip 2018, 12:48
Re: projektowanie ogrodu

autor: ratanland.pl » 05 lip 2018, 13:55

Myślę, że w przypadku projektowaniu ogrodu warto skorzystać z usług jakiegoś architekta lub projektanta. Jest to obecnie dość modne rozwiązanie i według mnie bardzo trafne.

arek_ch
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 636
Rejestracja: 28 paź 2016, 14:44
Re: projektowanie ogrodu

autor: arek_ch » 05 lip 2018, 21:41

Projekt, projektem – ktoś musi go zrealizować. Jeśli chcesz, aby dom współgrał z naturalną zielenią ogrodu, proponuję nałożenie na niego profili elewacyjnych imitujące drewno. Ich produkcją i sprzedażą zajmuje się firma https://codeck.pl/profil-fasada/ - nie znam kosztów z jakimi trzeba się liczyć, chcąc wykończyć profilami dom, ale myślę, że inwestycję warto rozważyć.

tomek.qz
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 11 lip 2018, 8:41
Re: projektowanie ogrodu

autor: tomek.qz » 16 lip 2018, 12:45

Brzmi fajnie to co chciałabyś zrobić, ale o coś takiego trzeba też odpowiednio zadbać.

Polecam poczytać o zaprojektowaniu ogrodu, o który będzie można łatwo zadbać.
http://bostal.com.pl/projektowanie-ogrodu-o-ktory-latwo-dbac/

Lenka88
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 07 lis 2017, 11:32
Re: projektowanie ogrodu

autor: Lenka88 » 30 lip 2018, 19:32

Mnie zawsze marzył się piękny ogród, bo lubię rośliny, ale nigdy za bardzo się na nich nie znałam. Dlatego zdecydowałam się, że nie ryzykuję i wybrałam firmę, która mi wszystko zaprojektowała. Chodziło nie tylko o to, żeby posadzić rośliny w odpowiednich miejscach, ale też, żeby wybrać takie, które nie wymagają bardzo dużo pracy.

MarcinR33
Aktywny
Aktywny
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:18
Re: projektowanie ogrodu

autor: MarcinR33 » 31 lip 2018, 8:01

Podczas tworzenia projektu ogrodu warto szukać wielu inspiracji i takim miejscem jest na pewno kanał oraz strona internetowa producenta Pozbruk, gdzie znajdziecie wiele pomysłów oraz propozycji użycia ich materiałów :)

Marta_103
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 02 sie 2018, 10:21
Re: projektowanie ogrodu

autor: Marta_103 » 02 sie 2018, 10:43

Jeśli chodzi o projektowanie ogrodów to ja wolę zdać się na profesjonalistów. Aby ogród wyglądał ładnie i przetrwał długie lata powinien zająć się ktoś kto się na tym zna i wie jakie rośliny mogą gdzie i na jakiej glebie rosnąć.
Gdyby był ktoś zainteresowany, ja korzystałam z usług tej firmy: GARDEN MY LOVE. Działają na terenie małopolski i tworzą cudowne rzeczy


Wróć do „Ogrody, balkony i tarasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

Gotowe projekty domów