Wybór obrabiarek CNC

Szukasz pomysłów na oryginalne rozwiązania lub masz nietypowe pytania dotyczące budowy albo wykończenia domu? Tu znajdziesz radę i podpowiedzi.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

WojtekMil
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 19 lut 2018, 20:42
Wybór obrabiarek CNC

autor: WojtekMil » 09 lip 2018, 1:01

Cześć,
Chciałem zapytać na sprzęt którego producenta warto postawić, który jednocześnie będzie w stanie zapewnić nam ich późniejsze serwisowanie oraz w późniejszym okresie dostarczą nam wszystkie potrzebne elementy które ulegają zużyciu?
Z góry dzięki za pomoc ;)

JoachimKon
Aktywny
Aktywny
Posty: 216
Rejestracja: 24 lis 2016, 20:06
Re: Wybór obrabiarek CNC

autor: JoachimKon » 11 lip 2018, 15:28

Bardzo dobre pytanie, bo tak naprawdę jeżeli nie zadbamy o pozostałe aspekty po zakupie maszyn to później może być spory problem z utrzymaniem ciągłości pracy. Dlatego jak już wybierasz to sprawdź opinie w zakresie serwisowania i zamawiania części wymiennych, żeby później nie żałować :)

mirondbs
Aktywny
Aktywny
Posty: 126
Rejestracja: 23 cze 2016, 14:17
Kontaktowanie:
Re: Wybór obrabiarek CNC

autor: mirondbs » 19 lip 2018, 7:28

Bardzo polecam zapoznać się z ofertą firmy LGF.

Sprzedają oni nowe oraz używane maszyny CNC polskich oraz włoskich producentów.

Sprzęty od nich cechują się naprawdę bardzo dobrą jakością – moja firma zaopatrywała się u nich. Świetna obsługa, profesjonalne podejście i konkurencyjne ceny.

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 299
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Re: Wybór obrabiarek CNC

autor: Borysek11 » 21 lip 2018, 11:48

Ja jestem dużym zwolennikiem wyboru firmy TBI Technology z którą współpracujemy od kilku lat i zarówno sprzęt jak również ich serwis działa bez zarzutów. Nie mamy raczej problemów z wydajnością sprzętu, już nie wspominając o jakości wykonywanych przez nie elementów.

MarcinR33
Aktywny
Aktywny
Posty: 127
Rejestracja: 03 gru 2017, 21:18
Re: Wybór obrabiarek CNC

autor: MarcinR33 » 30 lip 2018, 7:32

Również używamy sprzętu od TBI Technology i raczej nie będę odstawał opinią od mojego poprzednika, ponieważ pod względem przygotowanej oferty znacząco wyróżniają się wśród innych producentów przede wszystkim szeroką gamą sprzętu, który można z ich pomocą odpowiednio dobrać co do indywidualnych potrzeb. Do tego sam kontakt z ich serwisantami i obsługą w razie potrzeby zakupu części zamiennych jest naprawdę dużym plusem.

Tomko43
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 28 mar 2015, 20:11
Lokalizacja: Białystok
Re: Wybór obrabiarek CNC

autor: Tomko43 » 02 sie 2018, 8:34

My dopiero się rozwijamy w tym zakresie, ale już mamy jedną wytaczarkę od TBI i spisuje się dobrze. Chcieliśmy przed zakupem nowego sprzętu jeszcze sprawdzić jak działa ich serwis, ale tutaj również problemów z kontaktem, terminami oraz jakością wykonywanych prac nie było, więc oczywiście również jestem za! :)

WojtekMil
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 39
Rejestracja: 19 lut 2018, 20:42
Re: Wybór obrabiarek CNC

autor: WojtekMil » 13 sie 2018, 8:57

W takim razie dzięki ogromne za pomoc! Ja zaraz sprawdzę jak to wszystko w ich przypadku wygląda i czy mają sprzęt który wchodzi w nasz zakres działań. Jeżeli tak to postaram się umówić na spotkanie i zobaczymy co z tego wyniknie (oby tak jak piszecie dłuższa współpraca na dobrym poziomie) :)

magdakk
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 35
Rejestracja: 30 sie 2018, 15:42
Re: Wybór obrabiarek CNC

autor: magdakk » 30 sie 2018, 15:56

Jeśli chodzi o obrabiarki CNC, to mogę dorzucić do listy firmę APX, oni mają w ofercie przeróżne maszyny i służą profesjonalną poradą jak by co :)

Kammar24
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 37
Rejestracja: 02 lip 2018, 12:32
Re: Wybór obrabiarek CNC

autor: Kammar24 » 05 wrz 2018, 20:21

To prawda obrabiarki są bardzo ważnym elementem firm produkcyjnych, szczególnie elementów wymagających dużej uwagi oraz zachowania wymiarów. Jeżeli będziesz również potrzebował mniejszych maszyn oraz dodatkowego osprzętu, czy części to zapraszamy również do naszego sklepu w którym mamy specjalnie przygotowaną kategorię "Maszyny, Obrabiarki". W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości służymy pomocą :)

Zatrenrt
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 wrz 2018, 7:36
Re: Wybór obrabiarek CNC

autor: Zatrenrt » 07 wrz 2018, 7:46

Tak są takie dobre obrabiarki które są bardzo dokładnie CNC i sobie zobacz jakie mają teraz maszyny z jakiej serii. Powiem szczerze że bardzo fajna sprawa z tym cnc idzie to w dobrym kierunku.

Borysek11
Aktywny
Aktywny
Posty: 299
Rejestracja: 09 lip 2016, 14:53
Re: Wybór obrabiarek CNC

autor: Borysek11 » 02 paź 2018, 7:06

Ja jestem ogromnym zwolennikiem TBI, więc moje zdanie od większości raczej nie będzie odbiegało. W końcu firma z dużym doświadczeniem, umiejętnościami w prowadzeniu tego typu biznesu i odpowiednim podejściem do klientów. Tego potrzebowaliśmy i to udało się od nich otrzymać.

MichalBudowniczy
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1417
Rejestracja: 21 sty 2015, 13:57
Re: Wybór obrabiarek CNC

autor: MichalBudowniczy » 17 mar 2019, 15:05

Możesz także skontaktować się z firmą serwiscnc.katowice.pl. Posiadają wieloletnie doświadczenie na rynku, przejrzystą ofertę i dobre ceny. Na pewno będą Ci w stanie pomóc.

miki789
Aktywny
Aktywny
Posty: 256
Rejestracja: 27 lis 2015, 10:21
Re: Wybór obrabiarek CNC

autor: miki789 » 10 cze 2019, 10:57

Brałem frezarkę ze specyficznym uchwytem na płaskie elementy w ATM Solutions i musieli indywidualnie projektować. Nie czuję, żebym specjalnie przepłacił. Uchwyt wykonali idealnie, zgodnie ze specyfikacją. Masz u nich instalację, wsparcie posprzedażowe, bardzo profesjonalne szkolenie.

ArkadiuszKrol
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 508
Rejestracja: 25 maja 2019, 19:49
Re: Wybór obrabiarek CNC

autor: ArkadiuszKrol » 17 sie 2019, 12:38

Ja niedawno miałem spory problem z obrabiarką. Skorzystałem wtedy z usług firmy serwiscnc.katowice.pl. Naprawili maszynę kilka dni później i działa bez zarzutu do tej pory.

szaman
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 75
Rejestracja: 06 lip 2010, 10:33
Re: Wybór obrabiarek CNC

autor: szaman » 31 paź 2020, 18:58

Jeśli chcecie kupić maszyny CNC, polecam firmę APX. To jest ich specjalizacja, mają maszyny od topowych producentów. Znają się na rzeczy, więc służą radą, a w razie potrzeby - także przeszkoleniem, organizują takie szkolenia z tego co wiem.


Wróć do „Inne - najróżniejsze problemy, pytania ...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

Gotowe projekty domów