bez pozwolonia

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

marttin
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 06 sty 2008, 17:03
bez pozwolonia

autor: marttin » 15 cze 2008, 19:50

witam wszystkich doswiadczonych forumowiczow-prosze o pomoc.planuje rozpoczecie budowy(domek jednorodzinny ok 200 m2) w tym roku od jakiegos juz czasu,mam jak zwykle problemy z polskimi urzednikami ktorzy w rozwiazywaniu prostych spraw maja klopot.na wszystkie odpowiedzi czekam,miesiacami a wnajlepszym przypadku tygodniami.moje pytanie to czy moge zrobic fundamenty bez pozwolenia pisemnego?slownie stanowczo powiedzieli ze otrzymam pozwolenie.rozumiem ze rozpoczecie budowy bez zezwolenia jest nielegalne i tu drugie pytanie jakie to moga byc kary czy tez koszta.

ROSS8
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 48
Rejestracja: 27 sty 2006, 12:27

autor: ROSS8 » 18 cze 2008, 20:15

Dziwne pytanie "czy można budować?" To po co pozwolenie na budowę, ale życie jest życiem i ludzie budują ..... ryzyko zawodowe...
powodzenia!!!

Awatar użytkownika
deggial
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 867
Rejestracja: 17 mar 2008, 14:24
Lokalizacja: okolice Wrocławia

autor: deggial » 19 cze 2008, 7:21

Pytania tego typu powinny albo usuwane albo coś w tym rodzaju.

Tak jak napisal ROSS8 po co pozwolenie.

Oczywiście że nie możesz budować, chyba że cię stać na np 50 tyś kary.
Ciekawe na czym polegają twoje problemy z urzędnikami. Jeśli masz projekt w porządku, wypis z planu miejscowego lub warunki zabudowy to nie wiem jakie problemy mogą ci stwarzać.
Pozdrawiam.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości

Gotowe projekty domów