Darowizna, darowizny ??

Jak nie zginąć w gąszczu przepisów i co zrobić, by podejmowane przez nas prace były wykonane zgodnie z przepisami? Niedopełnienie przepisów prawa budowlanego może mieć bardzo poważne konsekwencje. Jeśli zastanawiasz się na jakie prace potrzebne jest pozwolenia na budowę, jak je uzyskać, jakie wymagania formalne trzeba spełnić ? tu znajdziesz pomoc.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

Rozal92
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2018, 21:14
Darowizna, darowizny ??

autor: Rozal92 » 11 lip 2018, 21:31

Witam,
Mam zapytanie jak w temacie, ale zacznijmy od poczatku, Mój dziadek posiadał gospodarstwo rolne +/-10ha klasa ziemi 6-6z sam piasek, z czasem przepisał całość ale 3/5 tacie 1/5 swojej siostrze(siostra dziadka) oraz 1/5 bratu taty.
Siostra dziadka zmarła i rozeszło się to na jej dzieci ta sama sytuacja była z bratem taty. Jednak udało się to wszystko od plątać i wszyscy oddali aktem darowizny wszystko tacie koszt całej imprezy to prawie 9tys. W kwietniu tego roku (2018) wyrok się uprawomocnil.
I teraz taka sytuacja że mamy Upatrzoną działkę, póki co jest to działka rolna klasa 6z ale chcemy tam wybudować sobie swój własny dom. Czy tata może to przepisać aktem darowizny na mnie ta działkę, czy będzie trzeba zapłacić jakiś podatek (tata lub ja?) Oraz co dalej jak to przerobić na działkę budowlana ? Dodam że granice są z sąsiadami na "gębę" tak jak idzie bruzda. Dzięki z góry za wszystkie inf

martakurek0
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 64
Rejestracja: 16 kwie 2018, 12:13
Re: Darowizna, darowizny ??

autor: martakurek0 » 24 lip 2018, 18:49

"Na gębę", ehh... często słyszę to określenie. U mojego ojca tak właśnie była budowana stodoła, a potem, po latach zaczęły się kłopoty, bo przecież prawnie nic nie zostało załatwione jak należy. W naszej sytuacji poszliśmy do prawnika, https://goo.gl/maps/xK9RYKBjbYB2 i tam pokierowano nami co i jak mamy zrobić, w jakiej kolejności i w ogóle pani pomogła przebrnąć przez wszelkie formalności. Może warto iść i zasięgnąć opinii prawnika, żeby mieć pewność co i jak.


Wróć do „Prawo budowlane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

Gotowe projekty domów