Dofinansowanie do wymiany kotła - PONE - czy warto?

Informacje na temat instalacji grzewczych, ogrzewania domu, kotłów CO. Dowiedz się jak ogrzać mieszkanie i jakie wybrać instalacje grzewcze aby rachunki nas nie zaskoczyły.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Cyperus
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 59
Rejestracja: 20 sty 2012, 10:48
Dofinansowanie do wymiany kotła - PONE - czy warto?

autor: Cyperus » 21 kwie 2016, 9:28

Witam. Myślę o wymianie kotła węglowego na coś bardziej ekologicznego. Problemem są niestety finanse. Słyszałem, że można skorzystać z dofinansowania w programie "PONE". Czy ktoś z forumowiczów korzystał z niego? Jakie są Wasze opinie na ten temat - warto starać się o te pieniądze?

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Dofinansowanie do wymiany kotła - PONE - czy warto?

autor: Konsultant Viessmann » 21 kwie 2016, 10:04

Cyperus pisze:Witam. Myślę o wymianie kotła węglowego na coś bardziej ekologicznego. Problemem są niestety finanse. Słyszałem, że można skorzystać z dofinansowania w programie "PONE". Czy ktoś z forumowiczów korzystał z niego? Jakie są Wasze opinie na ten temat - warto starać się o te pieniądze?

Witaj!

A czy na Twoim terenie działa PONE?
Jeśli jesteś z Krakowa - to jest to rozwiązanie bardzo wygodne - firma załatwia za ciebie wszystkie formalności i w zasadzie odbywa się to bezkosztowo dla Ciebie.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dofinansowanie do wymiany kotła - PONE - czy warto?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 21 kwie 2016, 10:32

Jeżeli coś jest dofinansowywane, to jest nieopłacalne dla inwestora. Dopłatami kieruje się na energochłonne i drogie rozwiązania. To jak telefon za 1zł +VAT
HVAC - najtańszy komfort.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Dofinansowanie do wymiany kotła - PONE - czy warto?

autor: Konsultant Viessmann » 21 kwie 2016, 12:55

Tomasz_Brzeczkowski pisze:Jeżeli coś jest dofinansowywane, to jest nieopłacalne dla inwestora. Dopłatami kieruje się na energochłonne i drogie rozwiązania. To jak telefon za 1zł +VAT



A może jest dofinansowywane, bo wymiana jest obowiązkowa, a nie każdego na to stać? Bo używając dotychczasowych rozwiązań szkodzi się - zatruwa się powietrze?

Czy to źle że ludzie szukają ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań?

A pomijając wszelkie za i przeciw, całą opłacalność i ekonomikę..... są też programy pomostowe po wymianie ogrzewania, więc niestety nie zgodzę się.

Ma Pan doświadczenia z programem PONE? proszę się zatem podzielić i pomóc pytającemu.

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dofinansowanie do wymiany kotła - PONE - czy warto?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 21 kwie 2016, 13:05

Konsultant Viessmann pisze:
Tomasz_Brzeczkowski pisze:Jeżeli coś jest dofinansowywane, to jest nieopłacalne dla inwestora. Dopłatami kieruje się na energochłonne i drogie rozwiązania. To jak telefon za 1zł +VAT



A może jest dofinansowywane, bo wymiana jest obowiązkowa, a nie każdego na to stać? Bo używając dotychczasowych rozwiązań szkodzi się - zatruwa się powietrze?

Czy to źle że ludzie szukają ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań?

A pomijając wszelkie za i przeciw, całą opłacalność i ekonomikę..... są też programy pomostowe po wymianie ogrzewania, więc niestety nie zgodzę się.

Ma Pan doświadczenia z programem PONE? proszę się zatem podzielić i pomóc pytającemu.

Nie Szanowny Panie, nie chodzi nowoczesność i ekologie!!! Przecież czarno na białym jest, że WYMIANA KOTŁA a nie WYRZUCENIE KOTŁA.
Wszystkie ogrzewania centralne, hydrauliczne są stare i nieekologiczne, produkują znacznie więcej kWh niż dom, czy mieszkanie potrzebują. Ekologicznie, to zmniejszyć potrzeby a nie wymieniać stare technologie na stare technologie.
Np. NIE UMIESZCZA SIĘ GRZEJNIKÓW POD OKNAMI. Zużywają minimum 2 x więcej niż potrzebuje pokój. Zmiana kotła nic tu nie zmieni. Nie montuje się grzejników konwekcyjnych i drabinkowych w łazience - zużywają nawet 10x więcej niż łazienka potrzebuje.
Podstawą jakiejkolwiek ekologii, zmniejszenia zapotrzebowania, termorenowacji jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepłą. W domu czy mieszkaniu durszlaku ( WG ) nic sensownego się nie zrobi.
Szkoda, że Pana firma nie wprowadza na rynek, żadnych współczesnych technologii, tylko same centralne starocie. Łatwiej, by nam było dyskutować, gdyby Viessmann miał systemy bezpośrednie.
HVAC - najtańszy komfort.

marekzzabek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 401
Rejestracja: 22 kwie 2014, 15:39
Re: Dofinansowanie do wymiany kotła - PONE - czy warto?

autor: marekzzabek » 12 maja 2016, 15:29

ale dofinasowanie jest kierowane nie do inwestora, a do użytkownika. to jemu ma się to opłacać i dla niego są tworzone odpowiednie programy..

Enerbau Tanie Grzanie
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 683
Rejestracja: 06 mar 2015, 13:27
Lokalizacja: Wąbrzeźno
Kontaktowanie:
Re: Dofinansowanie do wymiany kotła - PONE - czy warto?

autor: Enerbau Tanie Grzanie » 12 maja 2016, 22:01

marekzzabek pisze:ale dofinasowanie jest kierowane nie do inwestora, a do użytkownika. to jemu ma się to opłacać i dla niego są tworzone odpowiednie programy..

Po pierwsze : Pytanie. Użytkownik, to nie inwestor? Po drugie: Programy, to najczęściej są tworzone dla banków, gdzie inwestor czytaj użytkownik, ma powiększyć ich kapitał.
ENERBAU - Ogrzewania Na Podczerwień.

tekla62
Aktywny
Aktywny
Posty: 237
Rejestracja: 12 mar 2014, 14:13
Re: Dofinansowanie do wymiany kotła - PONE - czy warto?

autor: tekla62 » 17 lip 2018, 12:20

A gdzie najlepiej zamówić kocioł? Znajomy mi polecał Piecbud z Radomia bo u nich kupił i chwalił obsługę i sam piec, ale nie wiem. Ktoś z nich korzystał może?

Awatar użytkownika
Jarecki79
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 3017
Rejestracja: 30 sty 2007, 15:53
Lokalizacja: wlkp
Re: Dofinansowanie do wymiany kotła - PONE - czy warto?

autor: Jarecki79 » 18 lip 2018, 12:56

Lubie takie z tyłka wzięte wpisy reklamowe

Leży sobie temat-trup od 2016r i wpada ktos i łup.. kupiłem w tej i tej firmie, ludzie sprawdzajcie i bierzcie!

Na psy ostatnie to forum zeszło
Jarecki
Serdecznie pozdrawiam wszystkich
na forumbudowlane.pl

Tomasz_Brzeczkowski
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 24649
Rejestracja: 16 mar 2006, 13:07
Lokalizacja: Warszawa
Re: Dofinansowanie do wymiany kotła - PONE - czy warto?

autor: Tomasz_Brzeczkowski » 23 lip 2018, 4:41

Faktycznie coś jest w tym nienormalnego, że w czasach gdy najtańsze i najbardziej komfortowe są instalacje zeroenergetyczne, poleca się droższe instalacje węglowe czy gazowe. Mniejszy komfort i jeszcze płacić za to trzeba.

Czy chęć narzekania i cierpienia jest tak silna, że warto dopłacać?
HVAC - najtańszy komfort.

budowa876
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 590
Rejestracja: 06 paź 2017, 10:53
Kontaktowanie:
Re: Dofinansowanie do wymiany kotła - PONE - czy warto?

autor: budowa876 » 26 mar 2019, 15:39

Ja dostałem dofinansowanie do wymiany pieca CO, wybrałem piec na eko-groszek od producenta Piecbud z Radomia. Pomogli mi dobrać odpowiednią moc do mojego mieszkania, ogólnie jest wydajny i z wyboru jestem zadowolony. Myślę że mają atrakcyjną ofertę.

Konsultant Viessmann
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2015, 9:14
Re: Dofinansowanie do wymiany kotła - PONE - czy warto?

autor: Konsultant Viessmann » 27 mar 2019, 15:36

budowa876 pisze:Ja dostałem dofinansowanie do wymiany pieca CO


Co to był za problem dofinansowania? Napisz nieco więcej o swojej inwestycji.
Ciekawe, że chwalisz się modernizacją systemu na ogrzewanie węglowe. Można dopytać jakie miałeś wcześniej? Innego rozwiązania nie było? Może bardziej wygodnego, czy mniej emisyjnego?


Wróć do „Instalacje grzewcze i ogrzewanie domu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 146 gości

Gotowe projekty domów