Mała łazienka w blokach

Łazienka w stylu nowoczesnym czy klasycznym? Jaką wybrać armaturę łazienkową i kolor płytek? Wanna czy prysznic? Jak zaaranżować małą łazienkę w bloku? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto ma przed sobą wizję remontu łazienki.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

betus
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2008, 17:39
Lokalizacja: Łódź
Mała łazienka w blokach

autor: betus » 23 lut 2008, 17:57

Witam.
Przymierzam się do remontu łazienki w blokach. Łazienka graniczy od zewnątrz z pokojem.Jest on miniaturowa 146 cm na 215 cm.Najmniejsza kabina to 80 na 80cm.Chcę tez wstawić pralkę ładowaną od góry.
Chcę wstawić kabinę lub drzwi szklane ale ze ścianką szklaną w jednym narożniku.Tu odległość od kanalizacji byłaby ok , bo tu była wanna.Natomiast kombinuję tak by umywalkę przenieść na przeciwną stronę od ujęcia wody i spływu. W związku z tym mam pytanie, w jakiej odległości może stać umywalka od ujęcia i spływu .Myślę też należałoby zabudować też rury, ile wtedy należałoby stracić na wymiarach łazienki.Czy 25 cm wystarczy.Chyba trzeba też uszczelnić ścianę tę od strony pokoju,żeby nie przeciekała.A tak aprpos ,czy te sprzęty zmieszczą się na takiej małej powierzchni.
Proszę o pomoc.Pozdrawiam :cry:
bet

komarr

autor: komarr » 25 lut 2008, 8:48

sugeruję Ci pralkę 40kę ładowaną od przodu. Nie stracisz przestrzeni nad pralką...

Pozdrawiam

Mateusz Płotka
1 - ostrzeżenie!
Posty: 12
Rejestracja: 11 cze 2008, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

autor: Mateusz Płotka » 12 cze 2008, 21:17

tak jak przedmówca proponuję pralkę ładowaną od góry,wtenczas może być nawet wciśnięta pomiędzy ścianę a półokrągłą kabinę,trzeba też kupić bardzo małą umywalkę i położyc jasne ,duże kafle które łazienkę powiększą.

Pawel72
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2008, 11:55

autor: Pawel72 » 16 cze 2008, 13:06

z przeniesieniem umywalki nie powinno być problemu,ja też mam taką mała łazienkę,nie izolowałem ściany od strony pokoju i nic się nie dzieje(mam tak kilka lat),u mnie wszystko sie pomieściło ale jest naprawdę ciasno, proszę zastanowić się nad przeniesieniem pralki do kuchni lub kupieniem mniejszego brodzika.

Foresta
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 68
Rejestracja: 06 kwie 2016, 18:49
Kontaktowanie:
Re: Mała łazienka w blokach

autor: Foresta » 09 kwie 2016, 0:34

Jesli chodzi o wykończenie wnętrz Warszawa to powinnaś pomysleć o układanie glazury Warszawa w łazience i w kuchni ponieważ jest to ważne podczas remontu mieszkania pralke możesz zamontować w kuchni skoro masz za małą łazienkę ale pamiętaj w kuchni ułożyć płytki na podłodze bo jak ci poleci woda z pralki a tak się czasami zdarza to ci panele z podłogi powypaczają się a tak to płytki ci ochronią podłogę przed zawilgoceniem.

seba676
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 520
Rejestracja: 26 cze 2014, 16:09
Re: Mała łazienka w blokach

autor: seba676 » 24 kwie 2016, 7:31

W przypadku, gdy potrzebujesz kabiny na wymiar to Kermi jest w stanie wykonać dane modele na wymiar. Sam mieskzalem w bloku, więc wiem jak cieżko jest dobrać wsyztskie elementy, ale żeby było jeszcze miejsce na wejście do łazienki.

notwastetime451
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:24
Re: Mała łazienka w blokach

autor: notwastetime451 » 24 kwie 2016, 22:34

Widzę , że nie jestem jedyna , która ma problem jak wymieścić wszystko w małej łazience :)

urzędnik
Aktywny
Aktywny
Posty: 152
Rejestracja: 20 sty 2016, 9:45
Re: Mała łazienka w blokach

autor: urzędnik » 25 kwie 2016, 6:41

Moja łazienka mała, wąska i na dokładkę z wnęką. Właśnie szukam pralki która by się w nią zmieściła. Znalazłem stronę http://www.hoover.pl/ Jest ich spory wybór. Muszę dokładnie wymierzyć i może znajdę odpowiednią. Bo nie bardzo mi się podobają pralki w kuchni.

SKalum
Aktywny
Aktywny
Posty: 129
Rejestracja: 09 maja 2015, 20:12
Re: Mała łazienka w blokach

autor: SKalum » 25 kwie 2016, 7:49

Pralka w kuchnie to także noszenie brudnych rzeczy z łazienki do kuchni i dodatkowa szafka w kuchni na proszek. Nie jest to dobre rozwiąnie.

Framuga
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2016, 8:24
Re: Mała łazienka w blokach

autor: Framuga » 25 kwie 2016, 10:20

a ja mam inne pytanie, po czesci zwiazane z tematem: jakie Waszym zdaniem sa najlepsze plytki lazienkowe? bo tez chce zrobic remont i pasuje mi cos kupic w miare tanio

Lllaas1s
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 20 kwie 2016, 15:35
Re: Mała łazienka w blokach

autor: Lllaas1s » 26 kwie 2016, 9:05

Moim zdaniem najbardziej optymalne to Cersanit, Tubądzin, Opoczno. Jak ktoś mnie pyta, co kupować, to polecam te nazwy

samky
Aktywny
Aktywny
Posty: 182
Rejestracja: 31 mar 2015, 14:47
Re: Mała łazienka w blokach

autor: samky » 26 kwie 2016, 12:51

Ale mówisz o cenach, jakości czy wzornictwie? Wskazałbym jeszcze ceramstic - a konkretnie te nowsze kolekcje. Co zaś się tyczy małych kiszek w blokach to polecam wyszukać kilka poradnik o optycznym powiększaniu pomieszczeń.

Baniek
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:44
Re: Mała łazienka w blokach

autor: Baniek » 26 kwie 2016, 20:47

widziałęm takie poradniki czy pomysły na lazienkaplus - myslę tez ze ogrom inspiracji pomoże coś fajnego stworzyć u siebie w domu!

Framuga
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 14 kwie 2016, 8:24
Re: Mała łazienka w blokach

autor: Framuga » 27 kwie 2016, 8:50

Lllaas1s pisze:Moim zdaniem najbardziej optymalne to Cersanit, Tubądzin, Opoczno. Jak ktoś mnie pyta, co kupować, to polecam te nazwy
Spoko. A gdzie znalezc te marki w relatywnie najnizszych cenach? Chodzi mi o sklep.
samky pisze:Ale mówisz o cenach, jakości czy wzornictwie? Wskazałbym jeszcze ceramstic - a konkretnie te nowsze kolekcje. Co zaś się tyczy małych kiszek w blokach to polecam wyszukać kilka poradnik o optycznym powiększaniu pomieszczeń.
. Samky: kupujesz te plytki w jakims konkretnym sklepie?


Wróć do „Łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

Gotowe projekty domów