Problem z kanalizacja

Wszystko o kanalizacji i odwodnieniu. Dział poświęcony poradom na temat najnowszym rozwiązaniom technologicznym związanymi z kanalizacją, drenażem i oczyszczaniem ścieków.

Moderator: Redakcja e-instalacje.pl

Kamilxxx
Początkujący
Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 20 cze 2017, 12:59
Problem z kanalizacja

autor: Kamilxxx » 20 cze 2017, 14:50

Witam mam ogromny problem z kanalizacja, otóż tak średnio raz na 2 miesiące wybija mi kanalizacja w toalecie, nie musze opisywać co potem się dzieje w domu. Znalazłem usługi takiej firmy http://elektrycznie.com.pl/jak-wyglada-i-po-co-sie-wykonuje-inspekcje-kanalizacji/ podobno przeprowadzają inspekcje całej kanalizacji i pomagają rozwiązać takie problemy. Czy ktoś już z was posiadał taki nieprzyjemny problem

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Problem z kanalizacja

autor: -_- greg » 20 cze 2017, 18:16

Elektryk od kanalizacji :shock: :lol:
To przez zwarcie w kolanku i dlatego wywala korek w kanalizacji, przecież to takie proste i oczywiste

nie klikam linka i nieklikanie polecam innym.
...nie ma to jak śmieszkowa reklamówka.

Miszor55
Początkujący
Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 22 cze 2017, 13:14
Re: Problem z kanalizacja

autor: Miszor55 » 23 cze 2017, 11:27

Człowieku, a może on po prostu na serio potrzebuje pomocy?? A ty go od razu wyśmiewasz. Jedyne co mogę pomóc autorowi tematu to zadzwonienie do TEJ firmy, z tego co wiem to może być to niedrożność którejś z rur.

fefluk
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 387
Rejestracja: 23 maja 2017, 10:17
Re: Problem z kanalizacja

autor: fefluk » 23 cze 2017, 11:55

Np jelita grubego! :lol:

-_- greg
Superużytkownik
Superużytkownik
Posty: 1677
Rejestracja: 23 paź 2014, 9:27
Lokalizacja: internet
Re: Problem z kanalizacja

autor: -_- greg » 26 cze 2017, 16:41

Miszor55 pisze:Człowieku, a może on po prostu na serio potrzebuje pomocy?? A ty go od razu wyśmiewasz. Jedyne co mogę pomóc autorowi tematu to zadzwonienie do TEJ firmy, z tego co wiem to może być to niedrożność którejś z rur.

Jego nie, absolutnie nigdy nikogo nie wyśmiewam, jedynie styl.
Gdyby potrzebował to inaczej by sklecił posta, poczytasz, zrozumiesz, też się pośmiejesz.

Awatar użytkownika
Diana_S
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 45
Rejestracja: 28 gru 2014, 18:04
Re: Problem z kanalizacja

autor: Diana_S » 20 maja 2018, 19:49

W sumie całkiem normalnie sformułowane zdanie....

Starainstalacja
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2018, 22:52
Re: Problem z kanalizacja

autor: Starainstalacja » 06 lip 2018, 23:05

Witam, właśnie wprowadziłam się do nowego, starego domu. Dom był wybudowany w latach 70tych. W ciągu dwóch tygodni mieszkania, już dwukrotnie mieliśmy problem z nieodbieraniem wody i wybijająca kanalizacja. Za pierwszym razem mąż używał kerchera z wysokociśnieniowa nadstawka i wydawało się że pomogło, ale dziś problem się powtórzył, wezwaliśmy specjalistów, którzy uznali, że rury nie są zapchane, bo woda jest odbierana. Ale dziś wieczorem, podczas brania prysznica, znów wygląda na lekko przytkane- tylko prysznic na parterze. Toalety i prysznic na piętrze ciągną ładnie. Ekspertyza była przeprowadzona przez poprzedniego właściciela i z raportu(użyli kamery) wynika, że w domu, aż do połączenia z główną rura odbiorcza w ulicy, wszystko jest ok. Część rur wychodzących z domu została wymieniona na plastiki, część jest wciąż miedziana, a dalej instalacja jest betonowa, czy z jakiegoś podobnego materiału. Czy ktoś mi powie, co może być przyczyną? Co możemy zrobić? Ręce opadają...

arek20w
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 80
Rejestracja: 08 lip 2018, 11:52
Lokalizacja: Nakło nad Notecią
Re: Problem z kanalizacja

autor: arek20w » 08 lip 2018, 12:04

rur do kanalizacji nie robili w miedzi
kiedyś stosowano
żeliwo. stal, beton i kamionkę
Dziś wszystko z PVC
inne rury niż PVC mają skłonność do zarastania (miażdżyca rur)
jedyne rozwiązanie to wymiana instalacji przynajmniej do pionu
Piony już tak często nie zarastają
Newralgiczne miejsca to trójniki i kolana
Jak jest możliwość i odpowiednia średnica FI160 to moża spróbować z kamerą

Albatros348
Aktywny
Aktywny
Posty: 255
Rejestracja: 06 lut 2018, 11:18
Re: Problem z kanalizacja

autor: Albatros348 » 17 lip 2018, 13:09

Być może inwestycja w odpowiednią przepompownie pozwoliłaby na rozwiązanie tego kłopotu. Myślałeś nad tym? Inwap Haas oferuje rozwiązania tego typu w niezwykle solidnej i fachowej jakości. Sam miałem przyjemność zaopatrzyć się w przepompownie ścieków złożoną ze zbiornika, pompy, części hydraulicznych i układów sterowania, właśnie z ich oferty. Kapitalny wybór!

Derryll
Aktywny
Aktywny
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2020, 11:04
Re: Problem z kanalizacja

autor: Derryll » 16 mar 2020, 11:56

Na Twoim miejscu skontaktowałbym się z pogotowiem kanalizacyjnym. Ja korzystałem z usług firmy czyszczeniekanalizacji.com. Wykonali dla mnie hydrodynamiczne czyszczenie sieci kanalizacyjnej. Myślę, że będą w stanie rozwiązać Twój problem.

Dariusz80
Aktywny
Aktywny
Posty: 110
Rejestracja: 14 lut 2021, 11:01
Re: Problem z kanalizacja

autor: Dariusz80 » 17 lut 2021, 16:16

Faktycznie, to bardzo uciążliwy problem. Możesz skontaktować się z firmą Geanova. Zajmują się monitoringiem, udrażnianiem i czyszczeniem kanalizacji. Dysponują nowoczesnymi pojazdami asenizacyjnymi oraz doświadczonym personelem. Na pewno będą w stanie Ci pomóc.


Wróć do „Kanalizacja i odwodnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości

Gotowe projekty domów