Budowa kanału pytania

Nie zapominajmy o takich pomieszczeniach jak garaż, suszarnia, spiżarka. Jak wykorzystać przestrzeń w naszych domach na takie miejsca, czy są one potrzebne? Dowiedz się, co inni sądzą na ten temat.

Moderator: Redakcja e-mieszkanie.pl

krokodylak
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 sie 2016, 11:38
Budowa kanału pytania

autor: krokodylak » 16 lip 2018, 11:53

Witam

Tak jak w temacie mam prośbę o wymianę doświadczeń bo zabieram się za budowę kanału. Przejrzałem trochę stron i nie wiem którą metodę izolacji wybrać.

Kanał będzie wykopany w garażu blaszanym obecnie bez wylewki, garaż stoi na 9 stopach fundamentowych i wieńcu z bloczków betonowych.

Raczej nie mam problemu z wodami gruntowymi, jesienią podczas wiercenia dziur pod stopy fundamentowe na głębokości 1 m nie było śladu wody, grunt się nie obsypuje. Jak kopali mi szambo to nie było wody na głębokości 2,5 metra.

Długość kanału to 3,5 metra zastanawiam się tylko nad głębokością czy zrobić na 1,60 czy płytki żeby siedzieć na taborecie. Prace które będę robił w kanale to : Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia, wymiana oleju, czasem może coś w tłumiku. Kanał nie będzie wykorzystywany w celach zarobkowych. Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć o pracy w takim płytkim kanale?

No i najważniejsze technika wykonania:
Ściany z bloczków fundamentowych, na dole wylewka 5? czy 10 cm?

Jak najlepiej izolować? Boję się że folia na oczka może się łatwo przedziurawić co sądzicie o połączeniu folia kubełkowa | dysperbit |bloczek betonowy

Pozdrawiam

Wróć do „Pomieszczenia inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości

Gotowe projekty domów