Brak nawiewek okiennych

Okna dachowe zaskakują innowacyjnością rozwiązań i wielkim wyborem zarówno samych okien, jak i akcesoriów okiennych. Poznaj rodzaje okien dachowych dzięki profesjonalistom z firmy Fakro.

Moderator: FAKRO

ruda27
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 06 cze 2018, 20:10
Brak nawiewek okiennych

autor: ruda27 » 28 cze 2018, 20:11

Jakieś 4 lata temu wprowadziłem się do mieszkania w którym to w okresie jesienno-zimowym parowały mi okna. Spółdzielnia po 2 latach założyła mi turbowentylator na kominie- problem trochę się poprawił ale tylko w jednym pokoju-tam gdzie komin. Za to w 2 pokoju jest tragedia. Okna trzeba rozszelnic na noc bo rano leje się na parapet A potem na podłogę. Wszystko SUPER, ale w tym pokoju śpi dziecko i na takie zabawy w zimę nie mogę se pozwolic. W oknach brak nawiewnikow. No i finał mojego pytania. Kto odpowiada za montaz nawiewnikow? Budynek jest z 2008-2009 roku.

Awatar użytkownika
FAKRO
Ekspert budowlany
Ekspert budowlany
Posty: 586
Rejestracja: 06 wrz 2006, 14:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontaktowanie:
Re: Brak nawiewek okiennych

autor: FAKRO » 16 lip 2018, 9:42

Witam,

Montaż samych nawiewników to jeden z element składowych - tak naprawdę chodzi o zapewnienie prawidłowej wentylacji w pomieszczeniach mieszkalnych.
Najważniejsza dla ograniczenia kondensacji jest prawidłowo działająca wentylacja.
W mieszkaniach na poddaszu nie zawsze prawidłowo działa wentylacja grawitacyjna ze względu na słaby ciąg krótkich kanałów wentylacyjnych. Polepszeniem stanu rzeczy może być zainstalowanie w kratkach wentylacyjnych wyciągów mechanicznych, które przyspieszą usuwanie zużytego powietrza szczególnie w okresie nadmiernej produkcji pary wodnej w mieszkaniu. Aby sprawnie działała wentylacja wywiewna musi być możliwość napływu świeżego powietrza poprzez rozszczelnienie okien lub zastosowanie w oknach nawiewników.

Z poważaniem
Konsultant FAKRO


Wróć do „Okna dachowe Fakro”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości

Gotowe projekty domów