Szlabany do bram sterowane przez Bluetooth?

Wybór rodzajów ogrodzeń jest bardzo duży. Tu znajdziesz informacje i opinie o rodzajach ogrodzeń, a także praktyczne porady na temat tego jak samodzielnie wykonać ogrodzenie i jakie materiały wybrać.
remont-bud
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2010, 17:12
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:
Szlabany do bram sterowane przez Bluetooth?

autor: remont-bud » 04 gru 2010, 17:22

Poszukuję informacji czy istnieją szlabany, które można sterować za pomocą protokołu bluetooth?

Chodzi mi o taką zasadę automatyki: mając np włączony bluetooth w telefonie, wykrywają mnie w promieniu 10 metrów i same się podnoszą bez konieczności podjeżdżania samochodem i czekania jak się dopiero podniosą.

Czy taki rodzaj szlabanów istnieje, czy może zbyt daleko wybiegam wyobraźnią?

lolek12
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2012, 13:36
Re: Szlabany do bram sterowane przez Bluetooth?

autor: lolek12 » 06 lip 2012, 13:39

Szlaban może nie, ale są sterowniki które mogą współpracować ze szlabanem.
[link do oferty na Allegro wygasł]

maciek122
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 16 wrz 2012, 16:07
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Szlabany do bram sterowane przez Bluetooth?

autor: maciek122 » 16 wrz 2012, 17:01

Ciekawy pomysł, jednak wydaje mi się, że samo wykrycie bluetouch mogłoby być łatwe do podrobienia.
Zawsze trzeba przesłać jakąś informację, pin, kod, hasło czyli wymaga to naciśnięcia pilota.

Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to wgrać sterownik do automatu szlabanu, że gdy pojawi się urządzenie o nazwie **** ma się podnieść i tyle.

Może Somfy ma takie rozwiązanie.
Buduję się z Domino

carmin70
Początkujący
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: 06 lis 2014, 12:27
Re: Szlabany do bram sterowane przez Bluetooth?

autor: carmin70 » 06 lis 2014, 15:43

Nie lepiej standardowe szlabany? Ja jestem zdania, że im więcej automatyki w tym wszystkim tym gorzej :) A z bluetooth to prawdę mówiąc pierwsze się spotkam... A nie lepiej po prostu jakoś sterowane pilotem? :)

witoldkreska
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:25
Re: Szlabany do bram sterowane przez Bluetooth?

autor: witoldkreska » 26 mar 2015, 10:31

....................

dompio
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2016, 13:36
Re: Szlabany do bram sterowane przez Bluetooth?

autor: dompio » 17 cze 2016, 14:28

Nie znam takich szlabanów. Nawet jeżeli jest coś takiego to będzie to polegało na dodatkowym module, który powoduje otwarcie (zmyślny programista mógłby takie coś zaprojektować). Tylko weź pod uwagę fakt, że szlabany parkingowe mają ustawiony różny sposób otwarcia (z automatycznym zamykaniem, bez, tryb otwórz/zamknij). Ty musisz mieć ustawiony szlaban na automatyczne zamykanie, bo inaczej będzie głupiał:) I tutaj pytanie: Czy chcesz otworzyć go tylko na chwilę (a potem sam się zamknie), czy może cały czas obecności ma być otwarty. A co jeżeli na chwilę zerwie połączenie?
Niektóre (zwykle starsze szlabany parkingowe-ale część takich produkują do dziś) nie pozwalały by styk otwarcia był cały czas zablokowany, bo później generowało to błędy.
Natomiast są gotowe inne, podobne rozwiązania:
-pętla indukcyjna (podjeżdżasz i szlaban wjazdowy się otwiera, ale działa na każde auto)
-czytniki dalekiego zasięgu do 4m(naklejkę naklejasz na szybie samochodu, podjeżdżasz, a system kontroli dostępu sprawdza czy możesz wjechać, i automatycznie otwiera szlaban)
-otwieranie telefoniczne (puszczasz sygnał na nr twojego szlabanu, a ten się otwiera)
-portier, który rozpoznaje twoją twarz i otwiera szlaban ręką bez bluetooth:D
Oczywiście ostatnie rozwiązanie jest najmniej awaryjne:)

AkacjowaPanna
Zainteresowany
Zainteresowany
Posty: 87
Rejestracja: 23 maja 2015, 2:04
Lokalizacja: Warszawa
Re: Szlabany do bram sterowane przez Bluetooth?

autor: AkacjowaPanna » 20 cze 2016, 7:18

Ciekawe rozwiązanie ale obawiam się zbyt dużej ilości błędów.

Rotoz
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 30 sie 2016, 7:04
Lokalizacja: Płock
Kontaktowanie:
Re: Szlabany do bram sterowane przez Bluetooth?

autor: Rotoz » 01 wrz 2016, 8:33

Przez Bluetooth nie słyszałem, ale gdzieś kiedyś czytałem, że można takie coś zrobić poprzez GPS. Instaluje się jakieś czujniki, które integrowane są ze smartfonem i w momencie kiedy zbliżasz się do domu to GPS Telefonu wysyła informację do czujników, które otwierają bramę. Wpisz najlepiej w google czujnik gps do bramy wjazdowej czy coś podobnego i powinieneś coś znaleźć.

Awatar użytkownika
jutrov
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 14 wrz 2016, 18:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:
Re: Szlabany do bram sterowane przez Bluetooth?

autor: jutrov » 19 wrz 2016, 22:06

Do systemu należy dokupić kartę SIM dowolnego operatora telefonu komórkowego. Kartę wpina się w łatwy sposób do centrali sterującej. Przy zakupie karty SIM warto zwrócić uwagę na długość ważności karty przy jednym doładowaniu (karty Pre–Paid) i koszt SMSów (niektóre funkcje podczas użytkowania Systemu są realizowane poprzez wiadomości tekstowe SMS).
W życiu nie chodzi o czekanie aż burza minie ... chodzi o to , by nauczyć się tańczyć w deszczu.

techniczny
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 03 lip 2018, 9:21
Re: Szlabany do bram sterowane przez Bluetooth?

autor: techniczny » 12 lip 2018, 9:18

Nie spotkałem takiego rozwiązania. Ale może po prostu warto zapytać w firmie czy standardowy szlaban parkingowy na pilota można w jakiś sposób rozbudować o taką funkcjonalność. Bo istnieją oczywiście systemy automatyki budynku z rozpoznawaniem na odległość, więc jakby to dopiąć do szlabanu... Ale czy to nie będzie czasem bardzo kosztowne?

Anga
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2019, 17:38
Re: Szlabany do bram sterowane przez Bluetooth?

autor: Anga » 18 wrz 2019, 17:46

Możesz sprawdzić w Anga-handel oni na pewno mają szlabany otwierane aplikacją więc może mają i na Bluetooth - a. To włoski sprzęt BFT - tam mają ciekawe rozwiązania.

adm1948
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2022, 11:39
Re: Szlabany do bram sterowane przez Bluetooth?

autor: adm1948 » 06 kwie 2022, 11:57

Ja miałem robiony system parkingowy tak, że steruję nim przez aplikację Came Key. Mi to robiła ta firma może można zapytać czy by nie dało się zrobić appki na Androida, która wykrywałaby Twoją lokalizację i wtedy otwierała szlaban. Tak samo jak jest na apce paczkomatów, że podjeżdżasz i aplikacja wykrywa czy jesteś koło inPostu i otwiera paczkę.


Wróć do „Ogrodzenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

Gotowe projekty domów